A A A
تعریف دارو دارو ماده ایست که برای پیشگیری،تشخیص و یا درمان یک بیماری مصرف می شود نام ها مختلف یک دارو هر دارو ۴ نوع نام دارد که هر کدام از آنها مفهوم خاصی دارند . نام شیمیایی : نشان دهنده ساختار مولکول دارو است . مثلا نام شیمیایی سالبوتامول : آلفا۱-۱ و ۱دی متیل اتیل آمینو متیل-۴- هیدروکسی-۱و۳ بنزن دی متانول می باشد . نام رمز : وقتی دارویی کشف می شود تا زمانی که مراحل آزمایشگاهی و قانونی آن طی شده و اثر بخشی دارو کاملا اثبات شود با اسم رمز معرفی می گردد ،مثل SGH68. نام عمومی = ژنریک : اسم بین المللی یک دارو است که در تمام دنیا ، دارو به آن نام شناخته می شود ، مثل سالبوتامول . تقریبا همه داروها فقط یک نام ژنریک دارند. نام تجاری = Trade = Brand : اسمی است که هر کارخانه به طور مختص برای محصول خود انتخال و آنرا با نماد ® مشخص می نماید . البته کارخانه موظف است نام ژنریک را حتما روی بسته بندی دارو ذکر کند . برای مثال برخی نام های تجاری سالبوتامول عبارتند از : Ventolin ، Ventalex ، Asthalin .

آموزش نسخه خوانی در تبریز

آموزش نسخه خوانی در تبریز:آموزشگاه آپادانا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نسخه خوانی و نسخه پیچی داروخانه و آموزش کار در داروخانه در در شهر تبریز می نماید.

ادامه مطلب...

نکته مهم در نسخه خوانی

مطالعه کامل مبحث داروشناسی (آشنایی کامل با انواع داروها،دیکته داروها ،شکل های دارویی، اسامی دارو ها و گروه های دارویی) – بدون تسلط بر این موضوعات حقیقتا هرگز در کار در داروخانه به عنوان نسخه خوان موفق نخواهید بود ، شاید بپرسید چرا ؟؟؟

ادامه مطلب...

آشنایی با نسخه خوانی در داروخانه

مقدمه : فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است

ادامه مطلب...
آموزش دستیاری دندانپزشک آشنايي با نسخه پيچي آموزش تکنسين داروخانه در اصفهان آموزش داروخانه در تبريز آموزش کار در داروخانه قزوين آموزش نسخه پيچي در داروخانه آشنايي با نسخه خواني دستیار دندان پزشک کلاس هاي تکنسين داروخانه تکنسين داروخانه چيست دستيار قفسه چيني دارو خواندن لاتين داروها دارو هاي ترکيبي تکنسين دارويي اصطلاحات دارويي آموزش دانشجو داروسازي آموزشگاه داروخانه آشنايي با اشکال دارويي تجهیزات دندانپزشکی سلامت دهان و دندان آموزش نسخه پيچي جهاد دانشگاهي مشهد آموزش مسئول فني داروخانه آموزش کار در داروخانه جهاد دانشگاهي داروسازي تکنسين داروخانه در کانادا کنسرسيوم ايرکاس آموزش مجازي کار در داوخانه داروخانه هاي تبريز آموزش نسخه پيچي در کرج داروخانه اصفهان 96 تکنسين داروخانه ايرکاس جهاد دانشگاهی آموزش نسخه خواني داروخانه سازمان نظام پرستاري تکنسين داروخانه پيشرفته آموزش مجازي نسخه خواني تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي شهيد بهشتي اموزش کار در داروخانه کرمانشاه آموزش دستیاری آموزشگاه فني و حرفه اي داروخانه دندانپزشک نسخه خواني داروخانه دوره هاي نسخه خواني اصول نسخه خواني داروشناسي مقدماتي اشتغال در داروخانه اصول نسخه پيچي و نسخه خواني دسته هاي درماني دارو آموزش نسخه پيچي pdf آموزش مجازي نسخه پيچي آموزش نسخه خواني آموزش کار در داروخانه تکنسين داروخانه در اصفهان نسخه خواني آشنايي با شرکت هاي پخش دارو تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي اصفهان آموزش تکنسين داروخانه آموزش دستیاری در تبریز دستيار دندانپزشک اشکال دارويي