A A A
تعریف دارو دارو ماده ایست که برای پیشگیری،تشخیص و یا درمان یک بیماری مصرف می شود نام ها مختلف یک دارو هر دارو ۴ نوع نام دارد که هر کدام از آنها مفهوم خاصی دارند . نام شیمیایی : نشان دهنده ساختار مولکول دارو است . مثلا نام شیمیایی سالبوتامول : آلفا۱-۱ و ۱دی متیل اتیل آمینو متیل-۴- هیدروکسی-۱و۳ بنزن دی متانول می باشد . نام رمز : وقتی دارویی کشف می شود تا زمانی که مراحل آزمایشگاهی و قانونی آن طی شده و اثر بخشی دارو کاملا اثبات شود با اسم رمز معرفی می گردد ،مثل SGH68. نام عمومی = ژنریک : اسم بین المللی یک دارو است که در تمام دنیا ، دارو به آن نام شناخته می شود ، مثل سالبوتامول . تقریبا همه داروها فقط یک نام ژنریک دارند. نام تجاری = Trade = Brand : اسمی است که هر کارخانه به طور مختص برای محصول خود انتخال و آنرا با نماد ® مشخص می نماید . البته کارخانه موظف است نام ژنریک را حتما روی بسته بندی دارو ذکر کند . برای مثال برخی نام های تجاری سالبوتامول عبارتند از : Ventolin ، Ventalex ، Asthalin .

آموزش نسخه خوانی در تبریز

آموزش نسخه خوانی در تبریز:آموزشگاه آپادانا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نسخه خوانی و نسخه پیچی داروخانه و آموزش کار در داروخانه در در شهر تبریز می نماید.

ادامه مطلب...

نکته مهم در نسخه خوانی

مطالعه کامل مبحث داروشناسی (آشنایی کامل با انواع داروها،دیکته داروها ،شکل های دارویی، اسامی دارو ها و گروه های دارویی) – بدون تسلط بر این موضوعات حقیقتا هرگز در کار در داروخانه به عنوان نسخه خوان موفق نخواهید بود ، شاید بپرسید چرا ؟؟؟

ادامه مطلب...

آشنایی با نسخه خوانی در داروخانه

مقدمه : فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است

ادامه مطلب...
آموزش کار در داروخانه کرج دستیار دندان پزشک آموزش نسخه پيچي در تبريز دوره هاي پرستاري آموزش کار در داروخانه اصفهان آموزش نسخه پيچي جهاد دانشگاهي تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي تبريز کارآموزي در داروخانه آموزش نسخه پيچي در رشت آموزش کار در داروخانه جهاد دانشگاهي رشت آموزش نسخه خواني در تبريز آموزش نسخه پيچي pdf آموزش کار در داروخانه مشهد کلاس هاي تکنسين داروخانه آموزش نرم افزار داروخانه آموزش دارو خانه آموزش تکنسين داروخانه در اصفهان تکنسين داروخانه pdf کارآموز داروخانه نمونه سوالات تکنسين داروخانه pdf آشنايي با قفسه چيني دارو نرم افزار نسخه خواني آشنايي با دارو آموزش نسخه پيچي جهاد دانشگاهي مشهد آموزشگاه داروخانه داروخانه مجازي اشکال دارويي آموزش مجازي نسخه پيچي دستيار قفسه چيني دارو استخدام دستیار دندانپزشک تکنسين داروخانه ايرکاس آشنايي با نسخه پيچي دندانپزشکی آموزش تکنسين داروخانه در تهران اصول نگهداري و انبارش دارو آموزش تکنسين داروخانه در اردبيل تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي کرج اصول نسخه پيچي و نسخه خواني کاربرد کامپيوتر در داروخانه آموزش تکنسين داروخانه آموزش نسخه پيچي داروخانه در اصفهان دندانپزشک نجمن داروسازان آموزش تکنسين داروخانه در زنجان سازمان نظام پرستاري آشنايي با مکمل هاي غذايي آموزش دستیاری کتاب تکنسين داروخانه حقوق تکنسين داروخانه قيمت گذاري دارو دستیار پزشک اصول کلي قيمت زني در داروخانه آموزش مجازي نسخه خواني آموزش کار در داروخانه قزوين آموزش نسخه هاي پزشکي اموزش کار در داروخانه کرمانشاه اعطاي مدرک معتبر آموزش نسخه پيچي در کرج آشنايي با محصولات آرايشي بهداشتي تجهيزات پزشکي داروخانه