A A A

با تغییرات بسیاری که در مراکز سلامت و بهداشت ایجاد می شود، تغییرات بسیاری دیگر نیز در نقش و مسئولیت تکنسین های داروخانه دیده می شود.حضور تکنسین های داروخانه رو به رشد و پیشرفت است و تقاضا برای این رشته در جوامع کنونی بسیار بالاست. این افراد معمولا نقشی اساسی در یک داروخانه ایفا می کنند و به گونه ای باید اینگونه گفت که این افراد مهره ی کلیدی در یک داروخانه هستند.تکنسین های داروخانه گروه و تیمی هستند که داروساز ها را از زوایای مختلف یاری می رسانند. به طور کلی تکنسین ها ستون فقرات یک داروخانه هستند. بسیاری از مردم با خود اینگونه تصور می کنند که یک تکنسین داروخانه نقش یک صندوقدار را بر عهده دارد. اما باید بگوییم که یک تکنسین داروخانه نقش مهم شناخت داروها و درک درست نوشتار یک پزشک را بر عهده دارد. اگر بخواهیم به طور کلی به این موضوع نگاه کنیم. نقش تکنسین داروخانه در واقع نقشی ترکیبی ست به این صورت که فردی که در این راه قدم می گذارد باید اطلاعات و تحصیلات کامل در مورد داروها و تداخلات دارویی و نسخه ها به طور کامل داشته باشد و حتی در مواردی قادر به درک و راهنمایی نیز باشد. ( البته باید توجه داشت که یک تکنسین هیچگاه یک پزشک داروساز نخواهد بود.) یک داروخانه تنها با یک پزشک داروساز و یا یک تکنسین کامل نمی شود، بلکه در این میان نیاز به افراد و گروه است تا با ارائه ی یک کار تیمی و عالی تاثیری شگرف را برای افراد به جای بگذارند. گاهی اینگونه می توان در مورد یک تکنسین داروخانه نتیجه گیری کرد که، بهترین روش برای داشتن یک داروخانه ی موفق و رسیدگی به تمامی امور مشتریان داشتن کار گروهی و تیمی میان تکنسین های آن داروخانه و داروساز ها ست.

آموزش نسخه خوانی در تبریز

آموزش نسخه خوانی در تبریز:آموزشگاه آپادانا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نسخه خوانی و نسخه پیچی داروخانه و آموزش کار در داروخانه در در شهر تبریز می نماید.

ادامه مطلب...

نکته مهم در نسخه خوانی

مطالعه کامل مبحث داروشناسی (آشنایی کامل با انواع داروها،دیکته داروها ،شکل های دارویی، اسامی دارو ها و گروه های دارویی) – بدون تسلط بر این موضوعات حقیقتا هرگز در کار در داروخانه به عنوان نسخه خوان موفق نخواهید بود ، شاید بپرسید چرا ؟؟؟

ادامه مطلب...

آشنایی با نسخه خوانی در داروخانه

مقدمه : فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است

ادامه مطلب...
آشنايي با دارو دندانپزشکی کارآموزي در داروخانه قيمت گذاري دارو دارو هاي گياهي جهاد دانشگاهی آموزش تکنسين داروخانه در تهران استخدام در داروخانه حقوق تکنسين داروخانه مدرک فني و حرفه اي آموزش کار در داروخانه مشهد شغل پاره وقت آشنايي با تکنسين داروخانه آموزش نرم افزار داروخانه دوره هاي پرستاري کار در داروخانه آموزش نسخه هاي پزشکي آموزش نسخه پيچي جهاد دانشگاهي مدرک معتبر تکنسين داروخانه تجهيزات و ملزومات پزشکي اصول کلي قيمت زني در داروخانه استخدام داروخانه آموزش نسخه پيچ داروخانه آموزش داروخانه براي مهندسي شيمي مسئول فني داروخانه نسخه پيچي ياد بگيريد کلاس هاي تکنسين داروخانه تکنسين داروخانه مقدماتي دسته هاي درماني دارو استخدام تکنسين داروخانه آموزش داروخانه در تبريز اصطلاحات دارويي حقوق تکنسين داروخانه چقدر است آموزش کار در داروخانه کرج معاونت غذا و دارودستیار پزشک ساماندهي و نگهداري دارو در داروخانه و انبار دارويي نسخه خواني داروخانه نسخه هاي پزشکي آموزش نسخه پيچي در داروخانه تکنسين داروخانه پيشرفته آموزش کار در داروخانه در کرج آشنايي با اشکال دارويي دانشکده داروسازيا داروشناسي مقدماتي آموزش دستیاری آموزش کارآموزي داروخانه آموزش تکنسين دارو خانه در تبريز استخدام نسخه پيچ اصول نسخه خواني تکنسين داروخانه (مقدماتي - پيشرفته) نجمن داروسازان آموزشگاه داروخانه تجهیزات دندانپزشکی تکنسين دارويي تکنسين داروخانه pdf داروخانه هاي تبريز نسخه خواني دوره هاي فشرده تکنسين داروخانه سلامت دهان و دندان