A A A

با تغییرات بسیاری که در مراکز سلامت و بهداشت ایجاد می شود، تغییرات بسیاری دیگر نیز در نقش و مسئولیت تکنسین های داروخانه دیده می شود.حضور تکنسین های داروخانه رو به رشد و پیشرفت است و تقاضا برای این رشته در جوامع کنونی بسیار بالاست. این افراد معمولا نقشی اساسی در یک داروخانه ایفا می کنند و به گونه ای باید اینگونه گفت که این افراد مهره ی کلیدی در یک داروخانه هستند.تکنسین های داروخانه گروه و تیمی هستند که داروساز ها را از زوایای مختلف یاری می رسانند. به طور کلی تکنسین ها ستون فقرات یک داروخانه هستند. بسیاری از مردم با خود اینگونه تصور می کنند که یک تکنسین داروخانه نقش یک صندوقدار را بر عهده دارد. اما باید بگوییم که یک تکنسین داروخانه نقش مهم شناخت داروها و درک درست نوشتار یک پزشک را بر عهده دارد. اگر بخواهیم به طور کلی به این موضوع نگاه کنیم. نقش تکنسین داروخانه در واقع نقشی ترکیبی ست به این صورت که فردی که در این راه قدم می گذارد باید اطلاعات و تحصیلات کامل در مورد داروها و تداخلات دارویی و نسخه ها به طور کامل داشته باشد و حتی در مواردی قادر به درک و راهنمایی نیز باشد. ( البته باید توجه داشت که یک تکنسین هیچگاه یک پزشک داروساز نخواهد بود.) یک داروخانه تنها با یک پزشک داروساز و یا یک تکنسین کامل نمی شود، بلکه در این میان نیاز به افراد و گروه است تا با ارائه ی یک کار تیمی و عالی تاثیری شگرف را برای افراد به جای بگذارند. گاهی اینگونه می توان در مورد یک تکنسین داروخانه نتیجه گیری کرد که، بهترین روش برای داشتن یک داروخانه ی موفق و رسیدگی به تمامی امور مشتریان داشتن کار گروهی و تیمی میان تکنسین های آن داروخانه و داروساز ها ست.

آموزش نسخه خوانی در تبریز

آموزش نسخه خوانی در تبریز:آموزشگاه آپادانا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نسخه خوانی و نسخه پیچی داروخانه و آموزش کار در داروخانه در در شهر تبریز می نماید.

ادامه مطلب...

نکته مهم در نسخه خوانی

مطالعه کامل مبحث داروشناسی (آشنایی کامل با انواع داروها،دیکته داروها ،شکل های دارویی، اسامی دارو ها و گروه های دارویی) – بدون تسلط بر این موضوعات حقیقتا هرگز در کار در داروخانه به عنوان نسخه خوان موفق نخواهید بود ، شاید بپرسید چرا ؟؟؟

ادامه مطلب...

آشنایی با نسخه خوانی در داروخانه

مقدمه : فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است

ادامه مطلب...
داروخانه هاي تبريز تجهيزات پزشکي داروخانه خواندن لاتين داروها کنسرسيوم ايرکاس اشکال دارويي دستيار داروخانه تکنسين داروخانه دوره آموزش کار در داروخانه ساماندهي و نگهداري دارو در داروخانه و انبار دارويي معاونت غذا و دارودستیار پزشک آشنايي با دارو هاي پوست مو آموزش نسخه پيچي در کرج فني و حرفه اي تکنسين داروخانه تکنسین دندانپزشکی اصول نسخه خواني آموزش کار در داروخانه در کرج جزوه تکنسين داروخانه pdf آموزش دانشجو داروسازي کار در داروخانه آموزش کامل تکنيک نسخه خواني تکنسين دارويي نسخه خواني آزمايشگاه نسخه خواني داروخانه آموزش نسخه پيچي در تبريز آموزش دستیاری اصول کلي قيمت زني در داروخانه اصول نسخه پيچي و نسخه خواني تجهيزات و ملزومات پزشکي آموزش مجازي نسخه پيچي مدرک معتبر تکنسين داروخانه آموزش نسخه پيچي داروخانه در تبريز داروخانه تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي همدان آموزش کار در داروخانه اصفهان استخدام دستیار دندانپزشک دندانپزشک دوره هاي نسخه خواني آشنايي با نسخه پيچي آشنايي با شرکت هاي پخش دارو نسخه خواني قيمت گذاري دارو کارگاه نسخه خواني تکنسين داروخانه (مقدماتي - پيشرفته) آشنايي با قفسه چيني دارو آموزش تکنسين داروخانه در اردبيل آموزش داروخانه در تبريز تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي شهيد بهشتي دستیاری آشنايي با اشکال دارويي تکنسين داروخانه چيست آگهي استخدام تکنسين داروخانه دانلود کتاب نسخه خواني آموزش مسئول فني داروخانه چگونه نسخه پيچ شويم استخدام داروخانه داروشناسي مقدماتي سازمان نظام پرستاري دانلود جزوه دسته هاي درماني دارو آموزش تکنسين داروخانه pdf