A A A

با تغییرات بسیاری که در مراکز سلامت و بهداشت ایجاد می شود، تغییرات بسیاری دیگر نیز در نقش و مسئولیت تکنسین های داروخانه دیده می شود.حضور تکنسین های داروخانه رو به رشد و پیشرفت است و تقاضا برای این رشته در جوامع کنونی بسیار بالاست. این افراد معمولا نقشی اساسی در یک داروخانه ایفا می کنند و به گونه ای باید اینگونه گفت که این افراد مهره ی کلیدی در یک داروخانه هستند.تکنسین های داروخانه گروه و تیمی هستند که داروساز ها را از زوایای مختلف یاری می رسانند. به طور کلی تکنسین ها ستون فقرات یک داروخانه هستند. بسیاری از مردم با خود اینگونه تصور می کنند که یک تکنسین داروخانه نقش یک صندوقدار را بر عهده دارد. اما باید بگوییم که یک تکنسین داروخانه نقش مهم شناخت داروها و درک درست نوشتار یک پزشک را بر عهده دارد. اگر بخواهیم به طور کلی به این موضوع نگاه کنیم. نقش تکنسین داروخانه در واقع نقشی ترکیبی ست به این صورت که فردی که در این راه قدم می گذارد باید اطلاعات و تحصیلات کامل در مورد داروها و تداخلات دارویی و نسخه ها به طور کامل داشته باشد و حتی در مواردی قادر به درک و راهنمایی نیز باشد. ( البته باید توجه داشت که یک تکنسین هیچگاه یک پزشک داروساز نخواهد بود.) یک داروخانه تنها با یک پزشک داروساز و یا یک تکنسین کامل نمی شود، بلکه در این میان نیاز به افراد و گروه است تا با ارائه ی یک کار تیمی و عالی تاثیری شگرف را برای افراد به جای بگذارند. گاهی اینگونه می توان در مورد یک تکنسین داروخانه نتیجه گیری کرد که، بهترین روش برای داشتن یک داروخانه ی موفق و رسیدگی به تمامی امور مشتریان داشتن کار گروهی و تیمی میان تکنسین های آن داروخانه و داروساز ها ست.

آموزش نسخه خوانی در تبریز

آموزش نسخه خوانی در تبریز:آموزشگاه آپادانا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نسخه خوانی و نسخه پیچی داروخانه و آموزش کار در داروخانه در در شهر تبریز می نماید.

ادامه مطلب...

نکته مهم در نسخه خوانی

مطالعه کامل مبحث داروشناسی (آشنایی کامل با انواع داروها،دیکته داروها ،شکل های دارویی، اسامی دارو ها و گروه های دارویی) – بدون تسلط بر این موضوعات حقیقتا هرگز در کار در داروخانه به عنوان نسخه خوان موفق نخواهید بود ، شاید بپرسید چرا ؟؟؟

ادامه مطلب...

آشنایی با نسخه خوانی در داروخانه

مقدمه : فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است

ادامه مطلب...
آموزشگاه آپادانا جهاد دانشگاهی آموزش مجازي نسخه پيچي آشنايي با دارو چه اطلاعاتي در نسخه وجود دارد دوره هاي آموزشي کار در داروخانه اصفهان نمونه سوالات آزمون نسخه پيچي دندانپزشکی آموزش نسخه پيچي جهاد دانشگاهي دانلود کتاب نسخه خواني کلاس هاي تکنسين داروخانه اشکال دارويي دوره هاي نسخه خواني آموزش گروه هاي دارويي تکنسين داروخانه چيست آموزش تکنسين داروخانه pdf فراورده هاي آرايشي بهداشتي تکنسین دندانپزشکی استخدام تکنسين داروخانه اصفهان 96 ساماندهي و نگهداري دارو در داروخانه و انبار دارويي آموزشگاه داروخانه آشنايي با دارو هاي پوست مو آموزش دارو خانه آموزش کار در داروخانه جهاد دانشگاهي آموزش کامل تکنيک نسخه خواني آموزش نسخه پيچي در کرج قيمت گذاري دارو pdf کتاب تکنسين داروخانه کاربرد کامپيوتر در داروخانه مديريت داروخانه تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي شهيد بهشتي آموزش داروخانه براي مهندسي شيمي مسئول فني داروخانه آموزش دانشجو داروسازي داروخانه اصفهان 96 نسخه پيچي ياد بگيريد کار در داروخانه آموزش تکنسين داروخانه در اردبيل دوره آموزش کار در داروخانه استخدام داروخانه آشنايي با اشکال دارويي دوره آموزشي کار در داروخانه آموزش دستيار داروخانه خواندن لاتين داروها نسخه خواني آموزش تکنسين داروخانه در سنندج تجهیزات دندانپزشکی انجمن داروسازان تبريز دارو هاي ترکيبي داروسازي سازمان نظام پرستاري اصطلاحات دارويي داروخانه داروخانه،نسخه پیچی،نسخه خوانی،تکنسین داروخانه،دوره های آموزشی،آموزش تکنسین داروخانه،دوره نسخه خوانی آموزش کار در داروخانه مشهد نسخه خواني آزمايشگاه دانشکده داروسازيا اموزش کار در داروخانه شيراز آموزش نسخه پيچي در داروخانه دستيار قفسه چيني دارو