تکنسین داروخانه که با نام های مختلفی از جمله دستیار داروخانه یا نسخه خوان نیز شناخته می‌شود، از ارائه دهندگان خدمات درمانی است که در محیط داروخانه و زیر نظر متخصص داروساز فعالیت می کند.تکنسین داروخانه در داروخانه‌ها به‌عنوان دستیار دکتر داروساز جهت ارائه‌ی نسخه‌های مراجعین به فعالیت می‌پردازد. وظایف روتین یک تکنسین در داروخانه شامل سنجش کمیت قرص‌ها و شربت‌های دارویی، برچسب‎گذاری داروها و ارائه‌ی دوزهای صحیح دارو به مشتریان است.با شرکت در دوره تکنسین داروخانه میتوانید تمام آموزش های لازم جهت کار در داروخانه را فرا بگیرید و کسب درآمد کنید.

مزایای کار در داروخانه

افرادی که به عنوان تکنسین در داروخانه مشغول هستند، با اهداف مختلفی در این سمت فعالیت می نمایند. اما شغل تکنسین داروخانه مزیت ها و ارزش های متعددی دارد که در ادامه به ان ها اشاره می کنیم .

رشد تقاضا: شغل نسخه خوان یا تکنسین داروخانه مانند بسیاری از مشاغل حوزه بهداشت و سالمت رو به پیشرفت است و این طور پیشبینی شده که تا سال 2026 باتوجه به پیشرفت علم داروسازی، فرصت های شغلی تکنسین داروخانه می تواند تا 12 درصدرشد داشته باشد و این چیزی باالتر از میانگین جهانی است.

کسب مهارت در بازه زمانی کوتاه: افرادی که در یک دوره کوتاه و فشرده به عنوان کار آموز تکنسین داروخانه مهارت کسب می کنند، می توانند زودتر گواهی نامه خود را بگیرند و نیازی به تحصیل و تجربه نیست.

کمک به افراد: کسانی که به عنوان تکنسین داروخانه فعالیت می کنند، چون با مردم سر و کار دارند می توانند به بیماران کمک کرده و نقش مهمی در بهبود کیفیت زندگی افراد داشته باشند.

تنوع کار: افراد تکنسین فقط در داروخانه های معمولی مشغول به کار نیستند، می توانند در بیمارستان ها، داروخانه های خاص، خانه های سالمندان و آسایشگاه ها، شرکت های داروسازی و حتی به عنوان پرستار خانگی فعالیت کنند. همین امر باعث به وجود آمدن فرصت های شغلی زیادی برای این افراد خواهد شد.

نقش های متفاوت: از آنجا که محل کار تکنسین داروخانه متفاوت استف وظایف وی نیز تغییر خواهد کرد. مثالً مسئولیت های تکنسین داروخانه در بیمارستان با داروخانه متفاوت خواهد بود. همچنین اگر به عنوان پرستار مشغول به فعالیت شود، نقش و وظایف متفاوتی خواهد داشت. بنابراین می بینیم که با توسعه علم پزشکی، نگاه به حقوق و مزایای تکنسین داروخانه تغییر کرده و این افراد می توانند در موقعیت های شغلی مناسب فعالیت کنند.

وظایف تکنسین داروخانه

فردی که در موقعیت شغلی تکنسین داروخانه مشغول فعالیت است، وظایف و مسئولیت های متعددی بر عهده دارد که برخی از آن ها به شرح زیر می باشد.

  • بازیابی و پردازش نسخه هایی به صورت الکترونیکی یا تلفنی یا به صورت نسخه تحویلی ارسال شده اند.
  • پر کردن بطریهای نسخه و رچسب زدن آن ها
  • مخلوط کردن داروها )در برخی از داروخانه ها(
  • ارائه داروها به بیماران در زمان نیاز
  • بررسی دستورالعمل ها و اطالعات مورد نیاز
  • کمک به بیماران در پرداخت دارو
  • نگهداری و سازماندهی سوابق پزشکی بیمار
  • پیگیری داروهای داخلی و اطمینان از به روز بودن موجودی آن
  • کمک فعال و حل مسائل با شرکت های بیمه بیماران
  • رسیدگی به مشکالت و شکایات بیماران

درآمد تکنسین داروخانه

بعضی از تکنسین هایی که در داروخانه مشغول فعالیت هستند، به صورت پاره وقت و برخی دیگر به صورت تمام وقت کار می کنند. تعدادی از داروخانه های شبانه روزی و برخی دیگر در روزهای در روزهای تعطیل فعالیت ندارند. حقوق تکنسین داورخانه شبانه روزی به مراتب بیش تر از سایر داروخانه ها است.در مجموع مزایا و حقوق تکنسین داروخانه براساس سابقه کار، موقعیت داروخانه و پاره وقت یا تمام وقت بودن آن متغیرخواهد بود. حقوق تکنسین داروخانه بر اساس تعداد شیفت ها و مدت زمان حساب می شود، اما رقم پرداختی به یک تکنسین تمام وقت معمولا براساس پایه حقوق اداره کار خواهد بود.

اگر به عنوان تکنسین شروع به فعالیت می کنید، در ماه های ابتدایی چیزی حدود یک و نیم میلیون تومان دریافت خواهید کرد و با کسب تجربه درآمد شما به چهار میلیون تومان خواهد رسید و اگر کارشناس مربوطه از کار شما راضی باشد، حقوق شما به ده میلیون تومان نیز خواهد رسید.

ظرفیت رشد شغلی

کار به‌عنوان یک تکنسین داروخانه دورنمای کاری خوبی در برابر شما قرار می‌دهد. رشد پیشبینی‌شده برای این شغل در فاصله‌ی ده‌ساله‌ی ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۹ حدود چهار درصد تخمین زده شده است. این رشد تخمینی معادل میانگین رشد شغلی برای تمامی کارهاست. با افزایش سن، تقاضا برای خدمات درمانی و نیاز به داروها افزایش خواهد یافت. این مساله ثبات و انعطاف شغل تکنسینی داروخانه را تضمین می‌کند.

سختی کار تکنسین داروخانه

کار یک تکنسین داروخانه به‌طور کلی یک فعالیت تکرارشونده محسوب می‌شود. اکثر اوقات کاری شما صرف دریافت نسخه از دکترها و مشتریان و وارد کردن آنها در کامپیوتر و در نهایت ارائه‌ی قرص و دریافت وجه از مشتری می‌گردد. برای کار در این پست همچنین به وضعیت فیزیکی مناسبی نیز احتیاج است.شما اغلب اوقات روز را سر پا خواهید بود و در بین کامپیوترها، قفسه‌های دارو و پیشخوان رفت‌وآمد خواهید کرد. در داروخانه‌های شلوغ این کار می‌بایست به‌سرعت و بدون وقفه انجام گیرد. شیفت‌های کاری شما نیز ممکن است طولانی و بی‌قاعده باشد. بر اساس آمار دیوان کار ایالات متحده ۵۱ درصد از تکنسین‌های داروخانه شب‌ها و آخر هفته‌ها نیز در محل کار حاضر هستند.

شرایط استرس‌زای شغلی

کار به‌عنوان تکنسین داروخانه به‌لحاظ روانی نیز ممکن است استرس‌زا باشد. داشتن دقت در این کار حیاتی است. چرا که اشتباه پیچیدن نسخه‌ها، ارائه‌ی دارو در دوزهای نادرست و برچسب‌گذاری اشتباه روی داروها می‌تواند خطرات جدی برای سلامتی مشتریان به‌همراه داشته باشد. مشتریان گهگاه حین انتظار برای دریافت دارو از کوره در می‌روند و شما می‌بایست آماده‌ی روبرو شدن با خشم و یا رفتارهای تند از جانب آنها باشید. تغییر شیفت‌ها و برنامه‌ی نامنظم کاری نیز می‌تواند تنش‌های عصبی برای شما به‌همراه داشته باشد. همچنین می‌بایست مدتی را نیز صرف پاسخگویی به تماس‌های شرکت‌های بیمه کنید.

دانلود کتاب نسخه خواني دوره منشی گری امور دندانپزشکی در کرج کلاس آموزش نسخه الکترونیک در تبریز ثبت نسخ الکترونیک دوره تکنسین داروخانه آموزش نرم افزار داروخانه در کرج آموزش مجازی نرم افزار داروخانه دوره های دستیاری دندانپزشک کلاس آموزش نسخه الکترونیک در نقده آموزشگاه منشی دندانپزشکی در تبریز آموزش داروخانه براي مهندسي شيمي کلاس کمک های اولیه در تبریز دستیار دندانپزشک چکار میکنه کارگاه نسخه خواني استخدام تکنسين داروخانه اموزش کار در داروخانه کرمانشاه آموزش نسخه خوانی داروخانه در تبریز دوره نسخه خوانی پیشرفته در تبریز دوره اموزشی تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخه خوانی در همدان آموزش تکنسين داروخانه در اصفهان آموزش نسخه پيچي در داروخانه آموزش مجازي نسخه پيچي آدرس آموزشگاه تکنسین داروخانه در تبریز اروخانه پيشرفته کپسول اموکسی سیلین آموزش مجازي کار در داوخانه آموزش کار در داروخانه جهاد دانشگاهي کارآموزي در داروخانه آموزش تکنسين داروخانه تکنسین دندانپزشکی در تبریز کلاس داروشناسی انجمن داروسازان تبريز آموزش نسخه پیچی جهاد دانشگاهی کرج تکنسين داروخانه pdf آشنايي با ساخت دارو اعطاي مدرک بين المللي آموزشگاه تکنسين داروخانه آموزش دانشجو داروسازي دوره تکنسین داورخانه در تبریز یادگیری تکنسین داروخانه آموزش نسخه پیچی در تبریز آموزش نسخه خوانی پیشرفته رایگان خواندن لاتين داروها نمونه سوالات آزمون نسخه پيچي آموزش کار در داروخانه دوره تزریقات آشنایی با داروها آشنايي با اشکال دارويي تکنسین داروخانه یعنی چه اشکال دارویی مدرک بين المللي دستیاری آشنايي با شرکت هاي پخش دارو داروسازي آدرس آموزشگاه نسخه پیچی در تبریز آشنایی با وظایف دستیار دندانپزشک کارآموزش نسخه پیچی آموزش نرم افزار داروخانه در اردبیل دستيار داروخانه گواهینامه فوریت های پزشکی آموزش نسخه پیچی جهاد دانشگاهی تبریز مسئول فني داروخانه آموزش منشی امور پزشکی در تبریز حقوق تکنسین داروخانه در کانادا کلاس تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخه پيچي در رشت تکنسين داروخانه ايرکاس آموزش نسخه خوانی در اصفهان استخدام در داروخانه چگونه می توانم نسخه خوان شوم آموزش نرم افزار داروخانه دوره های تکنسین داروخانه در تبریز آموزشگاه آپادانا دستيار دندانپزشک دوره های کمک پرستاری در تبریز دوره کمک های اولیه آموزش سریع نسخه خوانی داروخانه دستیاری دندانپزشک دوره هاي فشرده تکنسين داروخانه