به افرادی که در دوره های آموزشی خاصی شرکت نموده و توانایی نسخه خوانی و تحویل دارو به مشتری را دارند تکنسین داروخانه گفته می شود. تکنسین داروخانه امروز از جمله مشاغلی است که برای انجام آن نیاز به مهارت های ویژه ای بوده و فرد باید دایره وسیعی از اطلاعات در مورد امور مربوط به داروخانه را داشته و بلد باشد.

دوره تکنسین داروخانه

درآموزشگاه آپادانا دوره تکنسین داروخانه به هنرجویان آموزش داده می شود و هنرجویان زیر نظر مربیان و اساتید مجرب و متخصص می ‌توانند در این زمینه به طور حرفه ای امور مربوط به داروخانه را فرا گرفته و بر این امر مسلط شوند.در دور تکنسین داروخانه هنرجویان علاوه بر آشنایی با داروهای شیمیایی تجویز شده توسط پزشکان با داروهای گیاهی و همچنین محصولات آرایشی و بهداشتی کاملاً آشنا شده و نحوه دسته بندی داروها در داروخانه را فراگرفته و می‌توانند قفسه چینی دارو ها را انجام دهند.برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره تلفن 041-4164  تماس بگیرید.

سرفصل های دوره تکنسین داروخانه

 • اشکال دارویی
 • دسته های درمانی داروها
 • فرآورده های آرایشی بهداشتی
 • داروهای گیاهی
 • تجهیزات پزشکی
 • نسخه خوانی و قفسه چینی دارو
 • قیمت گذاری داروها
 • مهارتهای خاص کار در داروخانه
 • نرم افزار داروخانه
 • آشنایی با داروهای خاص و تایید نسخ خاص و تک قلمی در سیستم بیمه
 • ثبت و تایید نسخ کاغذی و آنلاین
 • ثبت فاکتور شرکت های دارویی
 • فعال سازی بارکدهای دارویی غیر فعال
 • محاسبه درصد بیمه نسخ خاص(شیمی درمانی -ام اس و..)
 • مدیریت انبار و موجودی داروخانه
 • نرم افزار داروخانه پیشرفته(تعریف پزشک، دارو، کد بیمه و... جدید)

آموزشگاه آپادانا

تکنسینهای داروخانه چه کاری انجام می ‌دهند؟

تکنسین های داروخانه تحت نظارت داروسازان بوده و تمامی عملیات هایی که در داروخانه انجام می شود ، را انجام می دهند . به عنوان مثال آنها نسخه بیماران را پیچیده و خدمات دیگر را به مشتریان ارائه می دهند .همچنین نظارت بر اموری مانند عملیات های فنی، پاسخگویی به تلفن و ارتباط بین سایر کارگران نیز از وظایف تکنسین های داروخانه می باشد.به عبارت دیگر تکنسین های داروخانه پس از دریافت نسخه و خواندن آن داروهای موجود در نسخه را آماده نموده و پس از ثبت نسخه توسط نرم افزارهای مربوطه در کامپیوتر و برچسب گذاری بر روی داروها و پس از بررسی توسط دکتر داروساز داروخانه آنها را به بیمار تحویل می دهند.

تکنسین های داروخانه باید دارای برخی مهارت ها و ویژگی ها همچون توانایی مدیریت و سازماندهی داروخانه ، دارا بودن دقت بالا برای انجام وظایف خود ،جزئی نگری برای به حداقل رساندن خطاهای انسانی و جلوگیری از ایجاد خطر برای بیماران و خدمات دهی مناسب به بیمار از طریق برقراری ارتباط و تعامل با مشتری باشند تا بتوانند در کار خود موفق عمل کنند. برای آموزش کامل کار در داروخانه میتوانید در دوره تکنسین داروخانه آموزشگاه آپادانا که به صورت حضوری و مجازی برگزار می شود شرکت کنید.

آموزش نسخه پیچی داروخانه

نسخه پیچی فرآیندی است که در آن تکنسین داروخانه، پس از گرفتن نسخه از بیمار و بررسی دقیق آن به سراغ جمع آوری داروها از قفسه هایی که از قبل، داروها را در آن دسته بندی و قفسه چینی کرده است می رود و پس از تحویل دارو به بیمار، کارهای ثبت و سیستمی آن را که با برنامه های مخصوص داروخانه انجام میشود را اتمام می کند.

مصرف خودسرانه دارو و عوارض کبدی

از ساده‌ترین داروها تا پیچیده‌ترین آنها اگر بدون تجویز پزشک و خودسرانه و غیرمنطقی مصرف شوند می‌توانند عارضه کبدی ایجاد کنند. کبد به عنوان یکی از اعضای مهم و حیاتی بدن، علاوه بر تأثیر در خون‌سازی، در سم‌زدایی و متابولیسم (سوخت و ساز) مواد در بدن نیز مؤثر است.از ساده‌ترین داروها تا پیچیده‌ترین آنها اگر بدون تجویز پزشک و خودسرانه و غیرمنطقی مصرف شوند می‌توانند عارضه کبدی ایجاد کنند. کبد به عنوان یکی از اعضای مهم و حیاتی بدن، علاوه بر تأثیر در خون‌سازی، در سم‌زدایی و متابولیسم (سوخت و ساز) مواد در بدن نیز مؤثر است.

داروها به عنوان موادی که قسمتی از متابولیت‌ها را دربدن تولید می‌کنند که باید از بدن خارج شوند و این دفع از موارد هدف کارهای کبد هستند.مصرف بی‌رویه، غیرمنطقی دارو و بدون تجویز پزشک در عملکرد کبد خلل ایجاد می‌کند.کوچکترین عارضه کبدی، کبد چرب است که در آن میزان چربی کبد از حد معینی بالاتر می‌رود که درمان آن زمانبر است و ممکن است به سیروز کبدی و یا حتی در مواردی به نارسایی کبدی منتهی شودمصرف بی‌رویه استامینوفن به دلیل متابولیت‌هایی که ایجاد می‌کند و ممکن است برای بدن سمی باشند، می‌تواند عوارض کبدی سنگینی مانند زخم کبد و نارسایی کبدی ایجاد کند. مصرف انواع داروهای ضددرد از خانواده بروفن، آنتی‌بیوتیک‌ها، داروهای خواب‌آور، ضدافسردگی و اعصاب بدون تجویز پزشک نیز بر روی کبد ایجاد عارضه می‌کند.

استروئیدهای آنابولیک که در باشگاه‌های ورزشی استفاده می‌شود، داروهای ضد بارداری، داروهایی که دانش‌آموزان برای بیدار ماندن در شب‌های امتحان مصرف می‌کنند، داروهای فشارخون، همه از جمله مواردی هستند که اگر بدون تجویز پزشک و طولانی مدت مصرف شوند می‌توانند عوارض کبدی سنگینی به وجود آورندیک باور اشتباه و رایج بین مردم این است که داروهای گیاهی چون شیمیایی نیستند اکر مصرف شوند اشکالی ندارد، در حالی که خیلی از داروهای گیاهی می‌توانند بدترین آثار را روی کبد ایجاد کنند.

4164

تداخل دارویی

اینن نوع تداخل وقتی پیش می‌آید که دو یا چند دارو، با هم واکنش می‌دهند. این داروها ممکن است از داروهای بدون نیاز به نسخه یا داروهای نسخه‌ای باشند. تداخلات داروهایی که پنجره‌ی درمانی باریک‌تری دارند (یعنی فاصله‌ی دوز درمانی و دوز سمی آن‌ها کم است)، معمولا خطر بیشتری به همراه خواهند داشت.فرض بگیرید داروی اول، دارویی با پنجره‌ی درمانی باریک است که داروی دوم می‌تواند با اثر روی آنزیم‌های کبدی، متابولیسم و حذف آن را به تاخیر انداخته و احتمال مسمومیت با داروی اول را افزایش دهد. در مثالی دیگر، داروی اول می‌تواند از دفع ادراری داروی دوم جلوگیری کند و منجر به افزایش سطح خونی داروی دوم و احتمال مسمومیت با داروی دوم شود.

در برخی از انواع تداخلات دارو با دارو (drug-drug interactions)، مصرف داروی اول باعث کاهش اثرات مطلوب داروی دوم می‌شود. مثلا آنتی بیوتیک‌ها ممکن است با تغییر در کیفیت و کمیت باکتری‌های مفید روده و واژن، باعث برخی تغییرات داخلی شده و اثرگذاری قرص‌های ضدبارداری را کاهش دهند. یا در مثالی دیگر، مصرف همزمان پودر ملین اسفرزه با داروهای دیگر توصیه نمی‌شود چون اسفرزه با جذب آب در روده متورم شده و ممکن است جذب داروهای دیگر را مختل کند.گاهی اوقات نیز تداخل دارو با دارو به علت هم افزایی اثرات مشترک داروهاست. مثلا مصرف شربت اکسپکتورانت کدئین و قرص استامینوفن کدئین باعث تشدید اثرات خواب آوری کدئین می‌شود. یا مصرف داروی اول که از عارضه‌های مهمش عارضه‌ی کبدی است همراه داروهای دوم با با عارضه کبدی، ریسک آسیب کبدی را افزایش می‌دهد.

دستيار داروخانه دوره نسخه پیچی داروخانه خواندن نمونه نسخه هاي آموزشي دوره دستیاری دندانپزشکی آموزش نسخه خوانی پزشکی آشنايي با ساخت دارو تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي شهيد بهشتي آگهي استخدام تکنسين داروخانه آموزش خواندن نسخه قفسه چینی دارو کلاس داروشناسی دوره کمک های اولیه در تبریز آموزش مجازي تکنسين داروخانه آموزش تکنسین داروخانه استخدام در کلینیک دندانپزشکی در تبریز دستیار دندانپزشک جویای کار اصول نگهداري و انبارش دارو اصول نسخه پيچي و نسخه خواني آموزش نسخه پيچي جهاد دانشگاهي مشهد آموزش کار در داروخانه قزوين دوره تکنسین داورخانه در تبریز کنسرسيوم ايرکاس فني و حرفه اي تکنسين داروخانه آدرس آموزشگاه نسخه پیچی در تبریز تکنسين داروخانه (مقدماتي - پيشرفته) حقوق ماهيانه نسخه پيچ فیلم تکنسین داروخانه آموزش نسخه پیچی جهاد دانشگاهی کرج آشنايي با محصولات آرايشي بهداشتي اموزش نسخه خوانی داروخانه آموزش نسخه خوانی پیشرفته رایگان دانشکده داروسازيا دانلود کتاب نسخه خواني آموزش مجازي کار در داوخانه دوره آموزشي نسخه خواني دوره کمک های اولیه آموزش مسئول فني داروخانه آموزش تکنسین داروخانه در تبریز آموزش احیای قلبی ریوی در تبریز آموزش نسخه خوانی داروخانه pdf آموزش داروشناسی در تبریز دوره هاي نسخه خواني نسخه خواني داروخانه نسخه خواني آزمايشگاه استخدام نسخه پیچ داروخانه مدرک فوریت های پزشکی دوره منشی گری امور دندانپزشکی در کرج کلاس نرم افزار داروخانه در مرند آموزش دستیار دندانپزشک در شیراز آموزش منشی امور پزشکی در تبریز کلاس تکنسین داروخانه در تبریز قيمت گذاري دارو کلاس نرم افزار داروخانه در تبریز تکنسین داروخانه به انگلیسی آموزش نرم افزار تبیان کلاس دستیار دندانپزشک در تبریز انجمن تکنسین دارویی تبریز قرص اموکسی کلاو کپسول اموکسی سیلین آموزش نسخه خوانی در ارومیه مدرک فني و حرفه اي حقوق تکنسين داروخانه 96 دندانپزشکی آموزش تزریقات و پانسمان در تبریز نمونه سوالات آزمون نسخه پيچي نسخه پيچ بيمارستان تكنسين داروخانه آموزش دستیاری دندانپزشک در تبریز حقوق تکنسين داروخانه سال 95 تکنسين دارويي کلاس نسخه خوانی در سنندج حقوق نسخه پیچ تجهیزات دندانپزشکی کارآموزي در داروخانه دوره نسخ الکترونیک آشنایی با عوارض داروها در تبریز تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي اصفهان تکنسين داروخانه در اصفهان آموزش نسخه خواني اعطاي مدرک بين المللي