کتاب اصول نسخه خوانی از صفر تا صد (بر اساس آخرین مرجع کامل داروهای ژنریک ایران) نوشته‌ی فاطمه قاسمی، نخست شما را با کلیات و قوانین نسخه‌پیچی آشنا می‌کند، سپس به بررسی داروهای مختلف در امراض گوناگون می‌پردازد.

درباره کتاب اصول نسخه خوانی از صفر تا صد (بر اساس آخرین مرجع کامل داروهای ژنریک ایران)

امر خطیر نسخه خوانی و نسخه پیچی بسیار مهم و حساس است و خطا در این مسئله عواقب و صدمات جبران ناپذیری به بیمار می‌رساند، به همین دلیل باید دانش دارویی را ارتقاء بخشید و مجموعه‌ای کامل، بروز و کارآمد را در اختیار جامعه قرار داد تا بتوان گامی بلند در راستای بالا بردن سطح علمی جامعه برداشت.

این موضوع سبب شد تا فاطمه قاسمی با توجه به داشتن سابقه تدریس نسخه خوانی در سال‌های گذشته وجود منبعی کامل و بروز را واجب بداند و شروع به جمع‌آوری مطالب، داروهای جدید، افزودن قوانین بیمه و قوانین داروخانه‌های بیمارستانی و... کند. البته باید بدانید که قوانین هر ساله تغییر می‌کنند و لازم به بازنگری هستند. به همین خاطر نسخه پیچ‌های عزیز باید بدانند که اطلاعات این کتاب مجوزی برای ارائه اطلاعات دارویی و فروش دارو، با تکیه بر این منبع، بدون تجویز پزشک معالج در داروخانه نیست.

روند نسخه پیچی

روند نسخه پیچی هرچه که باشد ، نتیجه مورد نظر آن تحویل داروی مناسب است که در بسته بندی مناسب و به همراه دستورات و توصیه های لازم به دست بیمار می رسد ، عوامل متعددی وجود دارند که در روند نسخه پیچی تاثیر می گذارند که یکی از این عوامل ، محیط فیزیکی داروخانه است .
آموزش کامل نسخه خوانی و نسخه پیچی در داروخانه

خواندن نمونه نسخه های آموزشی

معمولا پس از کار کردن هرچند کوتاه در یک داروخانه خیلی سریع با دست خط پزشک های محدوده آشنا خواهید شد . اما برای شروع کار و دسترسی نداشتن به داروخانه جهت کار و یا کارورزی ، داشتن تعداد زیادی نسخه جهت تسلط ضروریست .

کار در داروخانه که میتواند بصورت کارآموز نیز باشد

تا با سایر داروها ، نحوه قیمت زنی داروها ، قوانین بیمه ها و … بصورت عملی و از نزدیک آشنا شوید .

آموزش کامل نسخه خوانی و نسخه پیچی در داروخانه

- مباحث داروشناسی : باید مقدمات و اصول اولیه شامل آشنایی با اشکال داروها ، اختصارات دارویی ، گروه های متداول دارویی ، وظایف یک تکنسین دارو ، اخلاق در داروخانه و … یاد بگیری که همه ی این موارد در پکیج آموزشی بصورت کامل و مفصل موجود هست . یعنی شرط اولیه ورد به دنیای نسخه خوانی آشنایی با موارد فوق الذکر هست .

 تکنیک ها و راز های نسخه خوانی 

باید بدونی با چه روش هایی درصد بیشتری از نسخ رو حتی نسخه های بدخط رو بخونی و تشخیص بدی. من این تکنیک ها رو در قالب ویدئوی آموزشی روی نسخه ها و جزوات بهت آموزش داده ام. چند گام جلوتر خواهی بود.

نمونه نسخه های اموزشی 

مسلما پس از اینکه مقدمات نسخه خوانی رو یاد گرفتیم ، بایستی جهت آشنایی و تمرینات اولیه با تعدادی نسخه های آموزشی کار کنیم . بخصوص زمانی که موقتا دسترسی به داروخانه جهت کار آموزی نداریم . در این پکیج آموزشی ما بیش از ۱۱۰۰ نسخه آموزشی ویژه داریم که جهت تسلط اولیه برای شما ضروری خواهد بود . همه نسخه ها دارای راهنمای بازخوانی هستند و هیچ نگرانی از این بابت وجود نداره. یعنی اگر نسخه ای رو بلد نبودید بخونید ، راهنمای اون نسخه موجوده.

۴- کارآموزی : همانطور که در ابتدای این مطلب هم ذکر کردم ، نسخه خوانی کاری تجربی است و صرفا با شرکت در کلاس های نسخه خوانی و اخذ مدرک نسخه خوانی و یا مطالعه جزوات مربوطه نمیشه بصورت حرفه ای از روز اول در داروخانه مشغول به کار شد ! هر چند یادگیری اصول اولیه که در این پکیج موجوده ضروریست . این کاملا بدیهی است که هر شغل و مهارتی نیاز به کار تجربی و کارآموزی اولیه داره ! پس در این قسمت در صورتی که میخواهید از نسخه خوانی بعنوان یک شغل بهره ببرید ، میتوانید مدتی رو بر حسب قدرت یادگیری خودتون مثلا دوماه بصورت کارآموز و پاره وقت در داروخانه ای سپری کنید و پس از اون به مرور زمان متوجه تسلط کامل خودتون خواهید شد و لذت حرفه ای شدنتون رو میچشید ! شما با نمونه نسخه های داخل مچموعه ما، بخش بیشتری از کارآموزی را در خانه طی میکنید.

دستيار قفسه چيني دارو حقوق تکنسين داروخانه 96 کلاس نسخه خوانی در اهواز رشته داروسازي نسخه پيچي ياد بگيريد دوره تزریقات و پانسمان در تبریز حقوق تکنسین داروخانه ۱۴۰۰حقوق تکنسین داروخانه ۱۴۰۱ آموزش گروه هاي دارويي نسخه خواني تکنسين دارويي آموزش نسخه پيچي داروخانه در اصفهان آموزش کار در داروخانه در کرج دوره نسخه پیپی کمک پرستاری آموزش نسخه خوانی در همدان ثبت نسخ الکترونیک کارگاه نسخه خواني آموزش نسخه خواني آموزش نسخه خواني داروخانه آموزش دستیاری دندانپزشک دوره کمک های اولیه آموزشگاه نسخه خوانی در تبریز آموزشگاه تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخه خوانی داروخانه pdf دستیار پزشک تکنسين داروخانه آموزش رايگان نسخه خواني کلاس آموزش نسخه الکترونیک در سنندج آموزش مجازی نسخه پیچی بیمه سلامت آموزش دانشجو داروسازي استخدام تکنسین داروخانه تکنسين داروخانه چيست دسته های درمانی داروخانه دوره آموزشی دستیار دندانپزشک در تبریز کلاس نرم افزار داروخانه در اهر آموزش دستیار دندانپزشک در سنندج ثبت نام دوره تکنسین داروخانه در تبریز اصول نسخه خواني آموزش دارو خانه آموزش آنلاین نسخه خوانی دوره تکنسین داورخانه در تبریز آموزش نسخه پيچي در کرج تکنسین داروخانه یعنی چه آموزش نسخه پيچي داروخانه در تبريز آموزش نسخه پیچی جهاد دانشگاهی تبریز آشنايي با نسخه خواني نرم افزار داروخانه دوره تکنسین داروخانه آموزش سیستم زنی داروخانه در تبریز آشنايي با دارو دانلود کتاب نسخه خواني کاربرد کامپيوتر در داروخانه آموزش دستیاری کلاس نسخه الکترونیک در تبریز فوریت های پزشکی قيمت گذاري دارو دستیاری آموزش کار در داروخانه کرج آموزش نسخه پيچي جهاد دانشگاهي مشهد آشنايي با دارو هاي پوست مو آموزش نرم افزار تبیان آدرس آموزشگاه تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نرم افزار داروخانه دندانپزشک آموزش خونگیری درتبریز آموزش مدرک تکنسين داروخانه نسخه خوانی دوره دستیار دندانپزشک در اهر استخدام نسخه پيچ دوره تزریقات تکنسین داروخانه مجازی آدرس آموزشگاه دستیار دندانپزشک در تبریز تکنسین داروخانه به انگلیسی دستیاری دندانپزشکی استخدام استخدام در داروخانه آموزشگاه فوریت های پزشکی در تبریز داروخانه مجازي