تکنسین دندانپزشکی یا دستیاری دندانپزشک یک دوره مهارتی تخصصی بوده و کلاس ها به صورت تئوری و عملی می باشد دانشجویان پس از پایان دوره قادر به کار در مراکز دندانپزشکی خواهند بود . پس از اتمام دوره آموزش دستیاری دندانپزشکی مدرک معتبر و قابل ترجمه از سازمان فنی و حرفه ای به کارآموزان اعطا می گردد.

تعریف دوره دستیاری دندانپزشک

یک دوره مهارتی – تخصصی بوده و طول دوره فوق حدود دو ماه می باشد. روزهای تشکیل کلاس ها دو روز در هفته که هم صبح ها و بعدازظهرها  برگزار میشود و دوره شامل تئوری و عملی و کارآموزی بیمارستانی می باشد و دانشجویان پس از پایان دوره قادر به کار در مراکز دندانپزشکی خواهند بود که برای اولین بارگواهی نامه پایان دوره رسمی دائمی، و قابل ترجمه توسط مرکز آموزش پس از پایان دوره اعطاء می گردد و در این دوره دانشجویان با مباحث مختلف دندانپزشکی و مواد دندانی و تجهیزات پزشکی و ... آشنا می گردند و دانش اموختگان این رشته از طرف مرکز آموزش به کار معرفی می گردند.

آموزشگاه آپادانا

مزایای دوره دستیار دندانپزشک

برای شرکت در دوره دستیاری دندانپزشک، نگران میزان دانسته های خود نباشید. چرا که در این دوره ها مباحث از مقدماتی تا پیشرفته و به صورت عملی و تئوری آموزش داده می شود.بسیاری از مراکز آموزشی دستیار دندانپزشک، مباحث عملی و تئوری را آموزش می دهند، اما هنرجو نمی تواند کارورزی انجام دهد و میزان مهارت ها و توانایی های خود را بسنجد. اما دوره دستیاری دندانپزشک در تبریز که در آموزشگاه آپادانا  برگزار میشود،علاوه بر اینکه مباحث به صورت عملی و تئوری آموزش داده می شود، هنرجو می تواند کارورزی نیز انجام دهد و میزان مهارت خود را آزمایش کند.

سرفصل های دوره آموزش دستیاری دندانپزشکی

 • آشنایی با وظایف منشی امور پزشکی
 • آشنایی با وظایف دستیار دندانپزشکی
 • آشنایی با آناتومی دهان و دندان و بیماری ها
 • نحوه کار با تجهیزات دندانپزشکی و ایمپلنت - جراحی-ارتودنسی
 • آشنایی با استریلیزاسیون تجهیزات
 • آشنایی با درمان های دندانپزشکی

وظایف دستیار دندانپزشک

به طور کلی وظایف دستیار دندانپزشک به شرح زیر است:

 • آماده کردن پرونده بیمارن
 • با توجه به نوع درمان دندانپزشکی و نیاز پزشک، ست وسایل و تجهیزات مورد نیاز پزشک را آماده کند.
 • مواد دندانپزشکی مورد نیاز را مخلوط کرده و آماده کند.
 • بیمار را برای شروع درمان آماده کند.
 • بعد از اتمام مراحل درمان، توصیه های لازم را به بیمار بدهد.
 • دستیار دندانپزشک باید موجودی مواد مصرفی در مطب را بداند و در صورت اتمام مواد به پزشک اطلاع دهد.
 • تنطیم پرونده بیمار، نوبت دهی و تعیین هزینه نیز به عهده دستیار دندانپزشک است( کارهای دفتری مطب)
 • و ….

4164

بازار کار دستیاری دندانپزشکی

این روزها تمامی دندانپزشک ها برای بالا بردن سرعت و دقت کار خود به یک یا چند دستیار نیاز دارند و این دستیارها باید آموزش های لازم را داشته باشند. اکثر مطب های دندانپزشکی با توجه به مراجعه مردم بسیار شلوغ می باشد و برای بالا بردن سرعت کار، داشتن یک دستیار دندانپزشکی در کنار دندانپزشک می تواند بسیار موثر باشد. شغل دندانپزشکی به گونه ای که باید با دقت و حوصله انجام شود و ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا کار یک بیمار تمام شود.

از طرفی دستیار دندانپزشک می تواند کارهایی مانند ضد عفونی و استریل وسایل دندانپزشکی، آماده کردن یونیت دندانپزشکی، آماده کردن بیمار جهت معاینه و … را انجام دهد تا دندانپزشک بتواند زودتر کار خود را آغاز کند. شغل دستیاری دندانپزشکی با درآمد بسیار خوبی در ایران در حال گسترش می باشد و محیط کاری آن بسیار انعطاف پذیر و جذاب می باشد و یکی از شغل های متنوع محسوب می شود. دستیاران دندانپزشکی می توانند در مطب های پزشکی و بیمارستان ها مشغول به کار شوند و تمامی حقوق و مزایا به آن ها تعلق می گیرد.

حقوق دستیار دندانپزشک

حقوق دستیار دندانپزشک بستگی به محل کار متغیر و زمان کار هم بسته به فضای کاری بصورت تمام وقت یا پاره وقت متغیر می باشد. همچنین با توجه به استان، شهر و موقعیت مکانی مطب، حقوق امکان تغییر دارد. اما معمولا دستیاری که وظایف منشی‌گری را هم انجام بدهد حقوقی معادل پایه حقوق وزارت کار دریافت می‌کند. به طور کلی بازه حقوقی دستیار دندانپزشک را می‌شود از چهار میلیون تا هفت میلیون در نظر گرفت.

کمترین حقوق مناسب دانشجویان و یا کسانی است که تمایل به کاره پاره‌وقت دارند. بیشترین تعداد افراد، حقوق پایه وزارت کار و کمی بیشتر از آن را دریافت می‌کنند. عده‌ای نیز با توجه به سابقه کاری، میزان مسئولیت و وظایفی که به آنها محول شده و همینطور موقعیت مطب به سقف حقوق می‌رسند.

آموزش دارو خانه اعطاي مدرک بين المللي آموزش مجازی نسخه خوانی دوره آموزشي نسخه خواني کلاس نسخه خوانی در اهواز دوره نسخه خوانی پیشرفته در تبریز ثبت نسخ الکترونیک استخدام تکنسين داروخانه اصفهان 96 آموزش کار در داروخانه کرج کلاس نرم افزار داروخانه در شبستر کارآموز داروخانه آموزش خونگیری در تبریز آموزش خونگیری درتبریز تکنسين داروخانه در کانادا آموزش تکنسين داروخانه در اروميه نسخه پيچ بيمارستان کلاس آموزش نسخه الکترونیک در سنندج تجهيزات پزشکي داروخانه آموزش نسخ الکترونیک در تبریز مدرک بین المللی دستیاری دندانپزشکی آموزش کار در داروخانه اصفهان آموزشگاه دستیار دندانپزشک در تبریز دوره منشی گری امور پزشکی در مرند داروشناسي مقدماتي استخدام تکنسين داروخانه تهران 95 آدرس آموزشگاه نسخه پیچی در تبریز آموزش نسخه خواني آموزش نسخه خوانی در تهران گواهینامه فوریت های پزشکی آموزش رايگان نسخه خواني آموزش نرم افزار داروخانه در شیراز آگهي استخدام تکنسين داروخانه چگونه می توانم نسخه خوان شوم اصول نسخه خواني آموزش نسخه پيچي داروخانه در اصفهان تکنسين داروخانه تکنسین دارویی چیست آموزش نسخه پيچي داروخانه در تبريز آموزش دانشجو داروسازي آموزش تزریقات کلاس عملی قفسه چینی داروخانه در تبریز استخدام نسخه پیچ دوره دستیار دندانپزشک درارومیه استخدام تکنسین داروخانه آموزش دستيار داروخانه ژلوفن آشنايي با شرکت هاي پخش دارو تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي شهيد بهشتي آموزش تزریقات پانسمان کتاب آموزش نسخه خوانی جهاد دانشگاه آموزشگاه نسخه خوانی در تبریز انجمن تکنسین دارویی تبریز استخدام در کلینیک دندانپزشکی در تبریز حقوق تکنسين داروخانه 96 آموزش کار در داروخانه در کرج تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي اصفهان دانلود جزوه قفسه چینی دارو کلاس عملی تکنسین داروخانه در تبریز آشنايي با قفسه چيني دارو آموزش جامع تجویز دارو دانلود کتاب نسخه خواني دندانپزشک آموزش دستیار دندانپزشک در سنندج آموزش نسخه پيچي در تبريز خواندن لاتين داروها آشنایی با عوارض داروها در تبریز چگونه دستیار دندانپزشک شوم کلاس دستیار دندانپزشک در تبریز حقوق تکنسين داروخانه سال 95 اصول نسخه پيچي و نسخه خواني آموزش نسخه پيچي در کرج آموزشگاه داروخانه کلاس آنلاین آشنایی با داروها آموزش تزریقات و پانسمان در تبریز حقوق نسخه پیچ کلاس نسخه خوانی در تبریز مديريت داروخانه دوره های نسخه پیچی در تبریز