تکنسین دندانپزشکی یا دستیاری دندانپزشک یک دوره مهارتی تخصصی بوده و کلاس ها به صورت تئوری و عملی می باشد دانشجویان پس از پایان دوره قادر به کار در مراکز دندانپزشکی خواهند بود . پس از اتمام دوره آموزش دستیاری دندانپزشکی مدرک معتبر و قابل ترجمه از سازمان فنی و حرفه ای به کارآموزان اعطا می گردد.

تعریف دوره دستیاری دندانپزشک

یک دوره مهارتی – تخصصی بوده و طول دوره فوق حدود دو ماه می باشد. روزهای تشکیل کلاس ها دو روز در هفته که هم صبح ها و بعدازظهرها  برگزار میشود و دوره شامل تئوری و عملی و کارآموزی بیمارستانی می باشد و دانشجویان پس از پایان دوره قادر به کار در مراکز دندانپزشکی خواهند بود که برای اولین بارگواهی نامه پایان دوره رسمی دائمی، و قابل ترجمه توسط مرکز آموزش پس از پایان دوره اعطاء می گردد و در این دوره دانشجویان با مباحث مختلف دندانپزشکی و مواد دندانی و تجهیزات پزشکی و ... آشنا می گردند و دانش اموختگان این رشته از طرف مرکز آموزش به کار معرفی می گردند.

آموزشگاه آپادانا

مزایای دوره دستیار دندانپزشک

برای شرکت در دوره دستیاری دندانپزشک، نگران میزان دانسته های خود نباشید. چرا که در این دوره ها مباحث از مقدماتی تا پیشرفته و به صورت عملی و تئوری آموزش داده می شود.بسیاری از مراکز آموزشی دستیار دندانپزشک، مباحث عملی و تئوری را آموزش می دهند، اما هنرجو نمی تواند کارورزی انجام دهد و میزان مهارت ها و توانایی های خود را بسنجد. اما دوره دستیاری دندانپزشک در تبریز که در آموزشگاه آپادانا  برگزار میشود،علاوه بر اینکه مباحث به صورت عملی و تئوری آموزش داده می شود، هنرجو می تواند کارورزی نیز انجام دهد و میزان مهارت خود را آزمایش کند.

سرفصل های دوره آموزش دستیاری دندانپزشکی

 • آشنایی با وظایف منشی امور پزشکی
 • آشنایی با وظایف دستیار دندانپزشکی
 • آشنایی با آناتومی دهان و دندان و بیماری ها
 • نحوه کار با تجهیزات دندانپزشکی و ایمپلنت - جراحی-ارتودنسی
 • آشنایی با استریلیزاسیون تجهیزات
 • آشنایی با درمان های دندانپزشکی

وظایف دستیار دندانپزشک

به طور کلی وظایف دستیار دندانپزشک به شرح زیر است:

 • آماده کردن پرونده بیمارن
 • با توجه به نوع درمان دندانپزشکی و نیاز پزشک، ست وسایل و تجهیزات مورد نیاز پزشک را آماده کند.
 • مواد دندانپزشکی مورد نیاز را مخلوط کرده و آماده کند.
 • بیمار را برای شروع درمان آماده کند.
 • بعد از اتمام مراحل درمان، توصیه های لازم را به بیمار بدهد.
 • دستیار دندانپزشک باید موجودی مواد مصرفی در مطب را بداند و در صورت اتمام مواد به پزشک اطلاع دهد.
 • تنطیم پرونده بیمار، نوبت دهی و تعیین هزینه نیز به عهده دستیار دندانپزشک است( کارهای دفتری مطب)
 • و ….

4164

بازار کار دستیاری دندانپزشکی

این روزها تمامی دندانپزشک ها برای بالا بردن سرعت و دقت کار خود به یک یا چند دستیار نیاز دارند و این دستیارها باید آموزش های لازم را داشته باشند. اکثر مطب های دندانپزشکی با توجه به مراجعه مردم بسیار شلوغ می باشد و برای بالا بردن سرعت کار، داشتن یک دستیار دندانپزشکی در کنار دندانپزشک می تواند بسیار موثر باشد. شغل دندانپزشکی به گونه ای که باید با دقت و حوصله انجام شود و ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا کار یک بیمار تمام شود.

از طرفی دستیار دندانپزشک می تواند کارهایی مانند ضد عفونی و استریل وسایل دندانپزشکی، آماده کردن یونیت دندانپزشکی، آماده کردن بیمار جهت معاینه و … را انجام دهد تا دندانپزشک بتواند زودتر کار خود را آغاز کند. شغل دستیاری دندانپزشکی با درآمد بسیار خوبی در ایران در حال گسترش می باشد و محیط کاری آن بسیار انعطاف پذیر و جذاب می باشد و یکی از شغل های متنوع محسوب می شود. دستیاران دندانپزشکی می توانند در مطب های پزشکی و بیمارستان ها مشغول به کار شوند و تمامی حقوق و مزایا به آن ها تعلق می گیرد.

حقوق دستیار دندانپزشک

حقوق دستیار دندانپزشک بستگی به محل کار متغیر و زمان کار هم بسته به فضای کاری بصورت تمام وقت یا پاره وقت متغیر می باشد. همچنین با توجه به استان، شهر و موقعیت مکانی مطب، حقوق امکان تغییر دارد. اما معمولا دستیاری که وظایف منشی‌گری را هم انجام بدهد حقوقی معادل پایه حقوق وزارت کار دریافت می‌کند. به طور کلی بازه حقوقی دستیار دندانپزشک را می‌شود از چهار میلیون تا هفت میلیون در نظر گرفت.

کمترین حقوق مناسب دانشجویان و یا کسانی است که تمایل به کاره پاره‌وقت دارند. بیشترین تعداد افراد، حقوق پایه وزارت کار و کمی بیشتر از آن را دریافت می‌کنند. عده‌ای نیز با توجه به سابقه کاری، میزان مسئولیت و وظایفی که به آنها محول شده و همینطور موقعیت مطب به سقف حقوق می‌رسند.

آموزش نسخه خوانی داروخانه کلاس آنلاین آشنایی با داروها کار تکنسین داروخانه چیست درآمد تکنسين داروخانه دارو هاي گياهي آموزش نرم افزار داروخانه در اصفهان آموزش نسخه خوانی پزشک عمومی فیلم تکنسین داروخانه آموزش مجازی نسخه پیچی کلاس آموزش نسخه الکترونیک در بوکان کلاس آموزش نسخه الکترونیک در اردبیل کلاس فوریت های پزشکی در تبریز کلاس نسخه خوانی در مهاباد دوره تزریقات پانسمان در تبریز قفسه چینی دارو دوره تکنسین داروخانه در تبریز دوره کمک های اولیه در تبریز آموزش نسخه خوانی در تبریز آموزشگاه آپادانا یادگیری نسخه پیچی در تبریز کلاس دستیار دندانپزشک در اهواز آشنایی با داروها استخدام تکنسين داروخانه کلاس نسخه خوانی در سنندج دوره تکنسین دارویی در تبریز نسخه خواني داروخانه استخدام نسخه پيچ مدرک نسخه خوانی نسخه پيچي ياد بگيريد نسخه خواني دانلود کتاب نسخه خواني تکنسین داروخانه مقدماتی استخدام تکنسين داروخانه تهران 95 اروخانه پيشرفته آموزش مجازی دستیاری دندانپزشک آموزش مسئول فني داروخانه آموزش سریع نسخه خوانی داروخانه استخدام دستیار دندانپزشک در تبریز نرم افزار داروخانه تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي کرج آموزش کار در داروخانه جهاد دانشگاهي رشت چه اطلاعاتي در نسخه وجود دارد تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي تبريز آموزش نسخه پيچ آموزش کار در داروخانه مشهد ثبت نام دوره تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخه خوانی در اصفهان آموزش مجازي نسخه پيچي آموزش نسخه خوانی پزشکی آموزش خونگیری در تبریز نسخه هاي پزشکي تکنسين داروخانه (مقدماتي - پيشرفته) اموزش کار در داروخانه شيراز دوره اموزشی تکنسین داروخانه در تبریز آشنايي با اشکال دارويي دانلود آموزش نسخه خواني جهاد دانشگاهی دوره تزریقات و پانسمان در تبریز آموزش مجازی نسخه خوانی کلاس آموزش نسخه الکترونیک در نقده کلاس کمک های اولیه در تبریز حقوق تکنسین داروخانه ۱۴۰۰ تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي همدان دوره تکنسین داروخانه آموزش نسخه پیچی داروخانه در همدان آموزش دستیاری دندانپزشک در تبریز نرم افزار نسخه خواني آدرس آموزشگاه نسخه خوانی در تبریز دوره نسخه خوانی در تبریز حقوق تکنسين داروخانه حقوق تکنسین داروخانه در کانادا آموزش منشی گری امور پزشکی در تبریز اصول کلي قيمت زني در داروخانه مدرک کمک های اولیه چگونه دستیار دندانپزشک شوم تکنسین داروخانه چیست دوره نسخه خوانی درتبریز خواندن لاتين داروها نجمن داروسازان آموزش نسخه خواني در تبريز