دوره نسخه پیچی در تبریز بصورت جامع توسط آموزشگاه آپادانا به عنوان متولی برگزاری دوره های دپارتمان ایمنی و بهداشت زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود. دورهنسخه پیچی در تبریز در عموم با عناوینی از قبیل دوره نسخه خوانی و دوره نسخه پیچی و تکنسین داروخانه نیز شناخته می شود. با توجه به فرصت های شغلی فراوان و افزایش تقاضا از شغل تکنسین داروخانه در تبریز و کل کشور به عنوان شغلی پایدار یاد می شود. طبق آمار اداره کار چشم انداز این شغل نسبت به بسیاری از شغل ها بسیارروشن است


چه کسانی می توانند در دوره نسخه پیچی شرکت کنند؟

دوره نسخه پیچی در تبریز برای عموم و علاقمندان به این رشته آزاد می باشد. بسیاری از افراد گمان می کنند که برای شرکت در کلاس تکنسین داروخانه باید مدرک خاصی داشته باشند و یا حتما دانشجوی رشته داروسازی باشند. اما لازم است بدانید که از آنجایی که آموزشگاه آپادانا تمامی مباحث مربوط به تکنسین داروخانه را از مقدماتی تا پیشرفته آموزش می دهد، از این رو افراد بدون هیچگونه پیش نیازی می توانند در دوره تکنسین داروخانه شرکت کنند.

آموزشگاه آپادانا

دوره آموزش نسخه پیچی مجازی

برای موفق شدن و دست یابی به یک تکنسین نیازمند دوره آموزش دستیار داروخانه و دریافت گواهینامه می باشید که آموزشگاه آپادانا کار شما را آسان نموده است و این دوره آموزش دستیار داروخانه را ارایه نموده که در پایان آموزش آموزشگاه پارسیان، مدرک معتبر دستیار داروخانه اعطا می نماید تا به راحتی در بازار کار دستیار داروخانه وارد شوید. با توجه به محیط داروخانه ، وظیفه دستیار داروخانه نیز متفاوت است. البته به نظر می رسد وظایف دستیار داروخانه در تمام کشورها تعریف نشده است. تکنسین معمولا نسخه ها را از مشتری دریافت می نماید و در مورد چگونگی درستی آن تجزیه و تحلیل می کند، و بعد شروع به جمع آوری داروها از نسخه می کند. داروها را از نظر کمیت اندازه گیری می نماید و روی آن ها برچسب می زند.  پیش از تحویل دارو به مشتری باید داروساز آن ها را بررسی نماید. تکنسین همیشه توجه به این دارد که قفسه داروها همیشه پر باشد. حقوق دستیار داروخانه نیز متفاوت است و وابسته به ساعت کاری و سابقه کاری او نیز می باشد.  به نقل از دکتر زولت که چنین می گویند که هنگامی که داروساز از شغل و تاریخچه بهداشت، بیماری که از آن رنج می برید و …. آگاه شوند داروهای مناسب تری به شما نیز می دهد.

حقوق نسخه پیچی داروخانه

حقوق یک نسخه خوان با توجه به قانون کار است. اما با صلاح دید مسئول فنی داروخانه یا همان داروساز نیز تعیین می شود. یعنی حداقل حقوق دریافتی کمتر از حقوق مقرری قانون کار نمی باشد.  اما حداکثر حقوق با توجه به میزانی است که مسئول فنی داروخانه تعیین می کند که ممکن است با توجه به سابقه شخص، میزان شیفت ها و توانایی ها متغیر باشد.

تکنسین داروخانه به چه مهارتهایی نیاز دارد؟

داشتن اطلاعات کلی در مورد اقلام دارویی ( موارد معمول مصرف ، دوزاژ معمول تجویز ، روش صحیح مصرف ، شایعترین عوارض جانبی دارو ، مهمترین تداخلات دارو با سایر داروها و با غذا ، شرایط نگهداری و … )

دارا بودن دانش ریاضی و قدرت محاسبه

توانایی بر ارزیابی کیفیت داروها

داشتن اشتهار به پاکیزگی، دقت و صداقت

توانایی برقراری ارتباط با بیمار

تفاوت داروهای نسخه ای و بدون نسخه

دارو، ماده ای شیمیایی است که برای پیشگیری، درمان یا تشخیص یک بیماری یا ارتقای سلامتی به کار می رود. این تعریف شامل داروهایی که اصطلاحا گیاهی هستند نیز می شود چرا که این مواد نیز در تعریف عام از مولکول های شیمیایی تشکیل شده اندداروها از یک منظر به دو دسته داروهای نسخه ای ((prescription drugs)  و بدون نسخه  (OTC) تقسیم بندی می شوند. داروهای نسخه ای داروهایی هستند که به دلیل خطرات مشخص مصرف خودسرانه، برای تهیه از داروخانه به نسخه معتبر پزشک احتیاج دارند. داروهای بدون نسخه داروهایی هستند که به دلیل خطرات کمتر، امکان تهیه از داروخانه بدون نسخه پزشک را دارند.اما این بدان معنا نیست که مصرف خودسرانه داروهای بدون نسخه بدون خطر است. گاهی ممکن است عوارض مهمی در اثر تداخلات دارویی، ناسازگاری با شرایط فیزیکی بیمار و غیره حتی در اثر مصرف داروهای بدون نسخه بروز کند.

4164

نام ها مختلف یک دارو

هر دارو ۴ نوع نام دارد که هر کدام از آنها مفهوم خاصی دارند .

نام شیمیایی : نشان دهنده ساختار مولکول دارو است .

نام رمز : وقتی دارویی کشف می شود تا زمانی که مراحل آزمایشگاهی و قانونی آن طی شده و اثر بخشی دارو کامال اثبات شود با اسم رمز معرفی می گردد ،مثل SGH68.

نام عمومی ( ژنریک) : اسم بین المللی یک دارو است که در تمام دنیا ،دارو به آن نام شناخته می شود ، مثل سالبوتامول . تقریبا همه داروهافقط یک نام ژنریک دارند.

نام تجاری(Brand):اسمی است که هر کارخانه به طور مختص برای محصول خود انتخال و آنرا با نماد R مشخص می نماید .

دوره فنی و حرفه ای دستیاری دندانپزشکی کنسرسيوم ايرکاس آموزش تکنسين داروخانه تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي همدان مدرک معتبر تکنسين داروخانه آموزش نسخه خوانی در اصفهان دوره تزریقات و پانسمان در تبریز مديريت داروخانه آموزش نرم افزار داروخانه در اهر دوره هاي آموزشي کار در داروخانه اصفهان تکنسين داروخانه پيشرفته استخدام دستیار دندانپزشک در تبریز کار در داروخانه اشکال دارویی آموزش نسخه پیچی داروخانه در همدان آموزش دستیاری دندانپزشک در تبریز دارو هاي گياهي آموزش دانشجو داروسازي آموزش تکنسین داروخانه در تبریز آشنايي با مکمل هاي غذايي تجهيزات و ملزومات پزشکي دوره تزریقات در تبریز آموزش تکنسين داروخانه در زنجان تکنسین داروخانه یعنی چی آگهي استخدام تکنسين داروخانه آشنايي با نسخه خواني آموزش مجازي تکنسين داروخانه حقوق نسخه پیچ داروخانه داروخانه هاي تبريز نسخه هاي پزشکي تکنسين داروخانه pdf آشنايي با ساخت دارو دوره منشی گری امور دندانپزشکی در کرج اصول نگهداري و انبارش دارو دوره آموزشی دستیار دندانپزشک در تبریز حقوق تكنسين داروخانه چقدر است استخدام نسخه پیچ داروخانه در تبریز آموزش مجازی نسخه پیچی آموزش مجازی دستیاری دندانپزشک فني و حرفه اي تکنسين داروخانه آموزشگاه امداد و نجات و کمک های اولیه در تبریز آموزش نرم افزار داروخانه در کرج معاونت غذا و دارودستیار پزشک دوره نسخه پیچی در تبریز کلاس عملی تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخه خوانی در تبریز آموزش نرم افزار داروخانه در شیراز تکنسین دارویی چیست نمونه سوالات آزمون نسخه پيچي کتاب تکنسين داروخانه دوره آموزشي نسخه خواني نرم افزار نسخه خواني یادگیری نسخه پیچی در تبریز آموزش نسخه پيچي جهاد دانشگاهي تکنسین داروخانه به انگلیسی دوره تکنسین داورخانه در تبریز تکنسین داروخانه یعنی چه آموزش نرم افزار داروخانه در تهران اشتغال در داروخانه آموزش تکنسين داروخانه در اصفهان آموزش آموزش کار در داروخانه در کرج خواندن نمونه نسخه هاي آموزشي آموزش نسخه خوانی در ارومیه آموزش کار در داروخانه کرج آموزش منشی امور پزشکی در تبریز آموزش دستیاری در تبریز درآمد تکنسين داروخانه دستیاری دندانپزشک دستیار دندانپزشکی آموزشگاه فوریت های پزشکی در تبریز دوره های نسخه پیچی در تبریز دوره منشی امور دندانپزشکی در مشهد کار تکنسین داروخانه چیست تکنسین داروخانه چیست آموزشگاه تکنسین داروخانه در تبریز آموزشگاه داروخانه دوره دستیار دندانپزشک در تبریز آموزش کار در داروخانه اصفهان آموزش کار در داروخانه