دوره نسخه پیچی در تبریز بصورت جامع توسط آموزشگاه آپادانا به عنوان متولی برگزاری دوره های دپارتمان ایمنی و بهداشت زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود. دورهنسخه پیچی در تبریز در عموم با عناوینی از قبیل دوره نسخه خوانی و دوره نسخه پیچی و تکنسین داروخانه نیز شناخته می شود. با توجه به فرصت های شغلی فراوان و افزایش تقاضا از شغل تکنسین داروخانه در تبریز و کل کشور به عنوان شغلی پایدار یاد می شود. طبق آمار اداره کار چشم انداز این شغل نسبت به بسیاری از شغل ها بسیار روشن است.


چه کسانی می توانند در دوره نسخه پیچی شرکت کنند؟

دوره نسخه پیچی در تبریز برای عموم و علاقمندان به این رشته آزاد می باشد. بسیاری از افراد گمان می کنند که برای شرکت در کلاس تکنسین داروخانه باید مدرک خاصی داشته باشند و یا حتما دانشجوی رشته داروسازی باشند. اما لازم است بدانید که از آنجایی که آموزشگاه آپادانا تمامی مباحث مربوط به تکنسین داروخانه را از مقدماتی تا پیشرفته آموزش می دهد، از این رو افراد بدون هیچگونه پیش نیازی می توانند در دوره تکنسین داروخانه شرکت کنند.

آموزشگاه آپادانا

دوره آموزش نسخه پیچی مجازی

برای موفق شدن و دست یابی به یک تکنسین نیازمند دوره آموزش دستیار داروخانه و دریافت گواهینامه می باشید که آموزشگاه آپادانا کار شما را آسان نموده است و این دوره آموزش دستیار داروخانه را ارایه نموده که در پایان آموزش آموزشگاه پارسیان، مدرک معتبر دستیار داروخانه اعطا می نماید تا به راحتی در بازار کار دستیار داروخانه وارد شوید. با توجه به محیط داروخانه ، وظیفه دستیار داروخانه نیز متفاوت است. البته به نظر می رسد وظایف دستیار داروخانه در تمام کشورها تعریف نشده است. تکنسین معمولا نسخه ها را از مشتری دریافت می نماید و در مورد چگونگی درستی آن تجزیه و تحلیل می کند، و بعد شروع به جمع آوری داروها از نسخه می کند. داروها را از نظر کمیت اندازه گیری می نماید و روی آن ها برچسب می زند.  پیش از تحویل دارو به مشتری باید داروساز آن ها را بررسی نماید. تکنسین همیشه توجه به این دارد که قفسه داروها همیشه پر باشد. حقوق دستیار داروخانه نیز متفاوت است و وابسته به ساعت کاری و سابقه کاری او نیز می باشد.  به نقل از دکتر زولت که چنین می گویند که هنگامی که داروساز از شغل و تاریخچه بهداشت، بیماری که از آن رنج می برید و …. آگاه شوند داروهای مناسب تری به شما نیز می دهد.

حقوق نسخه پیچی داروخانه

حقوق یک نسخه خوان با توجه به قانون کار است. اما با صلاح دید مسئول فنی داروخانه یا همان داروساز نیز تعیین می شود. یعنی حداقل حقوق دریافتی کمتر از حقوق مقرری قانون کار نمی باشد.  اما حداکثر حقوق با توجه به میزانی است که مسئول فنی داروخانه تعیین می کند که ممکن است با توجه به سابقه شخص، میزان شیفت ها و توانایی ها متغیر باشد.

تکنسین داروخانه به چه مهارتهایی نیاز دارد؟

  • داشتن اطلاعات کلی در مورد اقلام دارویی ( موارد معمول مصرف ، دوزاژ معمول تجویز ، روش صحیح مصرف ، شایعترین عوارض جانبی دارو ، مهمترین تداخلات دارو با سایر داروها و با غذا ، شرایط نگهداری و … )
  • دارا بودن دانش ریاضی و قدرت محاسبه
  • توانایی بر ارزیابی کیفیت داروها
  • داشتن اشتهار به پاکیزگی، دقت و صداقت
  • توانایی برقراری ارتباط با بیمار

تفاوت داروهای نسخه ای و بدون نسخه

دارو، ماده ای شیمیایی است که برای پیشگیری، درمان یا تشخیص یک بیماری یا ارتقای سلامتی به کار می رود. این تعریف شامل داروهایی که اصطلاحا گیاهی هستند نیز می شود چرا که این مواد نیز در تعریف عام از مولکول های شیمیایی تشکیل شده اندداروها از یک منظر به دو دسته داروهای نسخه ای ((prescription drugs)  و بدون نسخه  (OTC) تقسیم بندی می شوند. داروهای نسخه ای داروهایی هستند که به دلیل خطرات مشخص مصرف خودسرانه، برای تهیه از داروخانه به نسخه معتبر پزشک احتیاج دارند. داروهای بدون نسخه داروهایی هستند که به دلیل خطرات کمتر، امکان تهیه از داروخانه بدون نسخه پزشک را دارند.اما این بدان معنا نیست که مصرف خودسرانه داروهای بدون نسخه بدون خطر است. گاهی ممکن است عوارض مهمی در اثر تداخلات دارویی، ناسازگاری با شرایط فیزیکی بیمار و غیره حتی در اثر مصرف داروهای بدون نسخه بروز کند.

4164

نام ها مختلف یک دارو

هر دارو ۴ نوع نام دارد که هر کدام از آنها مفهوم خاصی دارند .

نام شیمیایی : نشان دهنده ساختار مولکول دارو است .

نام رمز : وقتی دارویی کشف می شود تا زمانی که مراحل آزمایشگاهی و قانونی آن طی شده و اثر بخشی دارو کامال اثبات شود با اسم رمز معرفی می گردد ،مثل SGH68.

نام عمومی ( ژنریک) : اسم بین المللی یک دارو است که در تمام دنیا ،دارو به آن نام شناخته می شود ، مثل سالبوتامول . تقریبا همه داروهافقط یک نام ژنریک دارند.

نام تجاری(Brand):اسمی است که هر کارخانه به طور مختص برای محصول خود انتخال و آنرا با نماد R مشخص می نماید .

Tags:
Show other tags
کلاس نرم افزار داروخانه در مرند اموزش نسخه خوانی پی دی اف آموزش کار در داروخانه جهاد دانشگاهي رشت آموزش نسخه پيچي در اصفهان آموزش کار در داروخانه اصفهان حقوق تکنسین داروخانه ۱۴۰۰حقوق تکنسین داروخانه ۱۴۰۱ داروخانه مجازي دوره خونگیری دوره هاي آموزشي کار در داروخانه اصفهان دوره نسخه خوانی در تبریز آموزش دستیاری دندانپزشک آموزش دستیاری در تبریز آموزش نرم افزار داروخانه در شیراز آموزش داروشناسی در تبریز عوارض داروها علائم داروها دانلود جزوه استخدام نسخه پیچ آموزش سرم زنی در تبریز آموزش دستيار داروخانه دستيار قفسه چيني دارو دوره دستیار دندانپزشک در اهر آشنايي با دارو هاي پوست مو اصول نگهداري و انبارش دارو آموزش نسخه خوانی در ارومیه کلاس نسخه خوانی در مهاباد آموزش تزریقات و پانسمان در تبریز آموزش تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي آموزش تکنسين داروخانه pdf آ»وزش دستیاری در تبریز آموزش نسخه پیچی جهاد دانشگاهی کرج دستیاری آموزش نرم افزار داروخانه در اردبیل کلاس نسخه خوانی در سنندج آموزش کار در داروخانه جهاد دانشگاهي تکنسین دندانپزشکی آموزشگاه تزریقات و پانسمان در تبریز تجویز دارو آموزش مجازي نسخه پيچي دسته هاي درماني دارو آموزش نسخه خوانی داروخانه در تبریز کلاس نرم افزار داروخانه در شبستر تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي شهيد بهشتي قفسه چینی دارو تکنسين داروخانه پيشرفته آموزش نسخه خوانی داروخانه آموزشگاه تکنسین داروخانه در تبریز آموزشگاه منشی دندانپزشکی در تبریز آموزش دستیاری دندانپزشک در اصفهان آموزش نسخه خواني در تبريز استخدام تکنسین داروخانه آموزش خونگیری درتبریز آدرس آموزشگاه داروشناسی در تبریز تكنسين داروخانه آشنايي با ساخت دارو آموزش تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي همدان خواندن لاتين داروها آموزش نسخه خوانی در رشت آموزش تکنسين دارو خانه در تبريز آموزش نرم افزار داروخانه در اصفهان دوره منشی امور دندانپزشکی در مشهد دانلود کتاب نسخه خواني آموزش کامل تکنيک نسخه خواني انجمن تکنسین دارویی تبریز آموزش مجازی نسخه پیچی استخدام نسخه پیچ داروخانه آموزش فوریت های پزشکی و کمک های اولیه در تبریز جزوه تکنسين داروخانه pdf جهاد دانشگاهی استخدام دستیار در تبریز حقوق ماهيانه نسخه پيچ دوره آموزشی دستیار دندانپزشک در تبریز آموزش تکنسين داروخانه در زنجان آشنایی با عوارض داروها در تبریز دوره تکنسین داروخانه در تبریز کلاس نسخه خوانی در تبریز دوره تزریقات استامینوفن کار در مطب دندامپزشکی در تبریز