دوره نسخه پیچی در تبریز بصورت جامع توسط آموزشگاه آپادانا به عنوان متولی برگزاری دوره های دپارتمان ایمنی و بهداشت زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود. دورهنسخه پیچی در تبریز در عموم با عناوینی از قبیل دوره نسخه خوانی و دوره نسخه پیچی و تکنسین داروخانه نیز شناخته می شود. با توجه به فرصت های شغلی فراوان و افزایش تقاضا از شغل تکنسین داروخانه در تبریز و کل کشور به عنوان شغلی پایدار یاد می شود. طبق آمار اداره کار چشم انداز این شغل نسبت به بسیاری از شغل ها بسیار روشن است.


چه کسانی می توانند در دوره نسخه پیچی شرکت کنند؟

دوره نسخه پیچی در تبریز برای عموم و علاقمندان به این رشته آزاد می باشد. بسیاری از افراد گمان می کنند که برای شرکت در کلاس تکنسین داروخانه باید مدرک خاصی داشته باشند و یا حتما دانشجوی رشته داروسازی باشند. اما لازم است بدانید که از آنجایی که آموزشگاه آپادانا تمامی مباحث مربوط به تکنسین داروخانه را از مقدماتی تا پیشرفته آموزش می دهد، از این رو افراد بدون هیچگونه پیش نیازی می توانند در دوره تکنسین داروخانه شرکت کنند.

آموزشگاه آپادانا

دوره آموزش نسخه پیچی مجازی

برای موفق شدن و دست یابی به یک تکنسین نیازمند دوره آموزش دستیار داروخانه و دریافت گواهینامه می باشید که آموزشگاه آپادانا کار شما را آسان نموده است و این دوره آموزش دستیار داروخانه را ارایه نموده که در پایان آموزش آموزشگاه پارسیان، مدرک معتبر دستیار داروخانه اعطا می نماید تا به راحتی در بازار کار دستیار داروخانه وارد شوید. با توجه به محیط داروخانه ، وظیفه دستیار داروخانه نیز متفاوت است. البته به نظر می رسد وظایف دستیار داروخانه در تمام کشورها تعریف نشده است. تکنسین معمولا نسخه ها را از مشتری دریافت می نماید و در مورد چگونگی درستی آن تجزیه و تحلیل می کند، و بعد شروع به جمع آوری داروها از نسخه می کند. داروها را از نظر کمیت اندازه گیری می نماید و روی آن ها برچسب می زند.  پیش از تحویل دارو به مشتری باید داروساز آن ها را بررسی نماید. تکنسین همیشه توجه به این دارد که قفسه داروها همیشه پر باشد. حقوق دستیار داروخانه نیز متفاوت است و وابسته به ساعت کاری و سابقه کاری او نیز می باشد.  به نقل از دکتر زولت که چنین می گویند که هنگامی که داروساز از شغل و تاریخچه بهداشت، بیماری که از آن رنج می برید و …. آگاه شوند داروهای مناسب تری به شما نیز می دهد.

حقوق نسخه پیچی داروخانه

حقوق یک نسخه خوان با توجه به قانون کار است. اما با صلاح دید مسئول فنی داروخانه یا همان داروساز نیز تعیین می شود. یعنی حداقل حقوق دریافتی کمتر از حقوق مقرری قانون کار نمی باشد.  اما حداکثر حقوق با توجه به میزانی است که مسئول فنی داروخانه تعیین می کند که ممکن است با توجه به سابقه شخص، میزان شیفت ها و توانایی ها متغیر باشد.

تکنسین داروخانه به چه مهارتهایی نیاز دارد؟

  • داشتن اطلاعات کلی در مورد اقلام دارویی ( موارد معمول مصرف ، دوزاژ معمول تجویز ، روش صحیح مصرف ، شایعترین عوارض جانبی دارو ، مهمترین تداخلات دارو با سایر داروها و با غذا ، شرایط نگهداری و … )
  • دارا بودن دانش ریاضی و قدرت محاسبه
  • توانایی بر ارزیابی کیفیت داروها
  • داشتن اشتهار به پاکیزگی، دقت و صداقت
  • توانایی برقراری ارتباط با بیمار

تفاوت داروهای نسخه ای و بدون نسخه

دارو، ماده ای شیمیایی است که برای پیشگیری، درمان یا تشخیص یک بیماری یا ارتقای سلامتی به کار می رود. این تعریف شامل داروهایی که اصطلاحا گیاهی هستند نیز می شود چرا که این مواد نیز در تعریف عام از مولکول های شیمیایی تشکیل شده اندداروها از یک منظر به دو دسته داروهای نسخه ای ((prescription drugs)  و بدون نسخه  (OTC) تقسیم بندی می شوند. داروهای نسخه ای داروهایی هستند که به دلیل خطرات مشخص مصرف خودسرانه، برای تهیه از داروخانه به نسخه معتبر پزشک احتیاج دارند. داروهای بدون نسخه داروهایی هستند که به دلیل خطرات کمتر، امکان تهیه از داروخانه بدون نسخه پزشک را دارند.اما این بدان معنا نیست که مصرف خودسرانه داروهای بدون نسخه بدون خطر است. گاهی ممکن است عوارض مهمی در اثر تداخلات دارویی، ناسازگاری با شرایط فیزیکی بیمار و غیره حتی در اثر مصرف داروهای بدون نسخه بروز کند.

4164

نام ها مختلف یک دارو

هر دارو ۴ نوع نام دارد که هر کدام از آنها مفهوم خاصی دارند .

نام شیمیایی : نشان دهنده ساختار مولکول دارو است .

نام رمز : وقتی دارویی کشف می شود تا زمانی که مراحل آزمایشگاهی و قانونی آن طی شده و اثر بخشی دارو کامال اثبات شود با اسم رمز معرفی می گردد ،مثل SGH68.

نام عمومی ( ژنریک) : اسم بین المللی یک دارو است که در تمام دنیا ،دارو به آن نام شناخته می شود ، مثل سالبوتامول . تقریبا همه داروهافقط یک نام ژنریک دارند.

نام تجاری(Brand):اسمی است که هر کارخانه به طور مختص برای محصول خود انتخال و آنرا با نماد R مشخص می نماید .

Tags:
Show other tags
کار تکنسین داروخانه چیست آدرس آموزش تکنسین داروخانه در تبریز کاربرد کامپيوتر در داروخانه تکنسین دندانپزشکی آشنايي با اشکال دارويي روز تکنسین داروخانه چه روزی است نمونه سوالات تکنسين داروخانه pdf کلاس آموزش نسخه الکترونیک در اردبیل کلاس نسخه خوانی در تهران دستیاری پزشک آموزش نسخه پیچی داروخانه در اهواز کار در مطب دندامپزشکی در تبریز آموزش دستيار داروخانه آموزش تکنسين دارو خانه در تبريز آموزش نسخه پيچ آشنايي با تکنسين داروخانه آموزشگاه منشی امور پزشکی در تبریز آموزش کار در داروخانه کرج استخدام داروخانه تکنسین داروخانه مدرک استخدام دستیار در تبریز یادگیری نسخه خوانی در تبریز دوره منشی امور پزشکی در تبریز دوره تکنسین داورخانه در تبریز چه اطلاعاتي در نسخه وجود دارد کلاس آموزش نسخه الکترونیک در تبریز استخدام دستیار دندانپزشک در تبریز تکنسين داروخانه ايرکاس دوره آموزشي کار در داروخانه آموزش داروخانه در تبريز تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي زنجان آموزش تکنسين داروخانه pdf آموزش سریع نسخه خوانی داروخانه آموزش دستیاری دندانپزشک ژلوفن دوره تزریقات پانسمان در تبریز نجمن داروسازان آموزش غیر حضوری نسخه خوانی آموزش نسخه خوانی در اصفهان دوره تزریقات در تبریز آموزش نسخه خوانی در تهران اشکال دارویی آموزش نسخه پیچی داروخانه در همدان آشنایی با وظایف دستیار دندانپزشک دوره تکنسین دارویی در تبریز آدرس آموزشگاه نسخه پیچی در تبریز کتاب آموزش نسخه خوانی جهاد دانشگاه آموزش تکنسين داروخانه در اصفهان فوریت های پزشکی ثبت نام دوره تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخه خوانی حقوق تکنسين داروخانه تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي شهيد بهشتي جزوه تکنسين داروخانه pdf کلاس آموزش نسخه الکترونیک در سنندج کلاس دستیار دندانپزشک در اهواز تفاوت قرص و کپسول آ»وزش دستیاری در تبریز آموزش کار در داروخانه اصفهان استخدام در کلینیک دندانپزشکی در تبریز عوارض داروها قرص اموکسی کلاو دوره هاي آموزشي کار در داروخانه اصفهان آموزش دستیاری دندانپزشک در اصفهان کلاس تکنسین داروخانه در تبریز دستیار دندانپزشک چکار میکنه آموزش نسخه پيچي در داروخانه دوره کمک های اولیه در تبریز آموزش نرم افزار داروخانه در تبریز دسته های درمانی دارو هاي گياهي اصول نسخه خواني آموزش نسخه پیچی جهاد دانشگاهی کرج آموزش کار در داروخانه قزوين آموزش کار در داروخانه در کرج آموزش دستیاری دندانپزشک در تبریز منشی امور پزشکی تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي کرج خواندن نمونه نسخه هاي آموزشي داروشناسي مقدماتي