وظایف و مسئولیت های نسخه پیچ داروخانه

  • دریافت نسخه ؛ در این مرحله مشخصات کلی شامل سر نسخه ، متن نسخه و مهر و امضای پایان نسخه نیز کنترل می شود .
  • خواندن و تفسیر نسخه ؛ نسخه پیچ باید بتواند خط پزشک را بخواند و هر نوع مختصر نویسی او را تفسیر کند . او باید توانایی تشخیص مقدار (دوز) صحیح دارو ، متناسب با سن و جنس بیمار ، را داشته باشد و علاوه بر این بتواند درباره تداخل احتمالی داروه ها با هم ، به بیمار مشاوره دهد.
  • آماده سازی دارو های تجویز شده ؛ این مرحله مهم ترین بخش در روند نسخه پیچی است . نسخه پیچ های خوب ، داروه را حداقل سه بار با مشخصات نسخه تطبیق می دهند ؛ یک بار زمان برادشتن دارو از قفسه ، یک بار زمان نسخه پیچی است ، یک بار زمان برجسب زدن و یک بار زمانی که دارو را به بیمار تحویل داده می شود . به این ترتیب ، احتمال اشتباه به حداقل می رسد.
  • ثبت دارو های تحویل داده شده در رایانه داروخانه ؛ با این کار، هم میزان مصرف دارو های مختلف مشخص می شود و هم در صورتی که مشکلی در قبال تحویل دارو به بیمار پیش آید ، می توان به آن رجوع کرد.
  • چسباندن بر چسب روی دارو های تحویلی ( نوشتن دستورات لازم ) ؛ در بر چسب باید نام دارو ، مقدار مصرف و فواصل مصرف ذکر شود .
  • تحویل دارو به بیمار و ارائه دستورالعمل های خاص در رابطه با مصرف دارو و کسب اطمینان از اینکه بیمار این اطلاعات را به طور صحیح دریافت کرده است . علاوه بر این موارد – مراحل اصلی نسخه پیچی هستند – نسخه پیچ در چیدن دارو ها نیز وظایفی بر عهد دارد که عبارت اند از :
  • چنیدن دارو ها در قفسه بر اساس خواص دارویی آن ها به صورت الفبایی یا محل تاثیر گذاری آن ها (مثلا دارو های قلب ، دارو های اعصاب و…)
  • قرار دادن هر دارو در محل مخصوص خودش ؛ مثلا دارو های سمی در قفسه ای با در قفل دار و علامت مخصوص ، یا دارو هایی که باید دور از نور یا در یخچال نگهداری شوند .
  • قرار دادن دارو ها در قفسه ها با توجه به تاریخ انقضا و زمان ورود آن ها به داروخانه

برای آشنایی بیشتر با این موضوعات و تمامی روند کار داروخانه میتوانید در آموزشگاه آپادانا ثبتنام کنید،برای ثبتنام کسب اطلاعات بیشتر :

نحوه ثبت نام دوره های آموزشی

جهت کسب اطلاعات بیشتر و  ثبت نام در دوره های آموزشی مجتمع آپادانا با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید. امکان ثبت نام از طریق وبسایت به صورت آنلاین ثبت نام از طریقواتساپ،تلگرام،اینستاگرام + ثبت نامتلفنیثبت نام از طریقمراجعه حضوریمیسر می باشد...

دفتر مرکزی: تبریز – خیابان آزادی – جدیری جنوبی – ساختمان ۱۷

شعبه یک: تبریز - سه راهی طالقانی - روبه روی مصلی - طبقه سوم انشارات اختر

شعبه دو: تبریز - خ آزادی بعد رو گذر ابوریسحان به سمت نصف راه

okk

برای ثبت نام آنلاین دوره آموزشی حضوری و مجازی نسخه پیچی داروخانه روی لینک زیر کلیک کنید

آموزش مجازی این دوره در خانه با هزینه کمتر 

اینستاگرام ما:(روی عکس زیر کلیک کنید)

اینستاگرام آپادانا

 

Tags:
Show other tags
دستیار استخدام در کلینیک دندانپزشکی در تبریز فیلم آموزش نسخه خوانی داروخانه استامینوفن آشنايي با دارو آموزش تزریقات و پانسمان در تبریز نجمن داروسازان آموزش نسخه پيچي در کرج بیمه سلامت آموزش نسخه پيچي جهاد دانشگاهي دوره نسخه پیپی استخدام دستیار دندانپزشک در تبریز آموزش نسخه پيچي آموزشگاه داروخانه دستیار دندان پزشک مسئول فني داروخانه تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي همدان دوره فوریت های پزشکی در تبریز استخدام تکنسين داروخانه اصفهان 96 آموزشگاه امداد و نجات و کمک های اولیه در تبریز استخدام نسخه پیچ داروخانه در تبریز فراورده هاي آرايشي بهداشتي مدرک کمک های اولیه آموزش نسخه پيچي جهاد دانشگاهي مشهد آموزش نسخه خوانی در همدان دستيار قفسه چيني دارو آموزش تکنسين داروخانه در اصفهان تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي اصفهان اموزش نسخه خوانی داروخانه کلاس فوریت های پزشکی در تبریز دوره تکنسین داورخانه در تبریز ذئره نسخه پیچی دندانپزشکی دانشکده داروسازيا آشنايي با بيماري ها دوره فنی و حرفه ای دستیاری دندانپزشکی دوره هاي پرستاري آموزش کار در داروخانه در کرج آموزش کار در داروخانه اصفهان سلامت دهان و دندان حقوق ماهيانه نسخه پيچ آموزش دارو خانه نمونه سوالات آزمون نسخه پيچي آموزش نرم افزار تبیان نسخه پیچ دوره نسخه خوانی آموزش نسخه هاي پزشکي دوره تزریقات و پانسمان در تبریز تکنسین داروخانه مجازی دوره کمک های اولیه دوره تکنسین داروخانه پیشرفته در تبریز دارو هاي گياهي آموزش نرم افزار داروخانه در اهر دوره نسخه پیچی داروخانه اموزش نسخه خوانی پزشک مديريت داروخانه آموزش کار در داروخانه آموزش کار در داروخانه قزوين آموزش نسخه پيچي در تبريز نسخه خوانی نسخه پیچی تکنسین داروخانه بهتره یا دستیار دندانپزشک استخدام تکنسین داروخانه آموزش نسخه پيچي در اصفهان استخدام نسخه پیچ کلاس آموزش نسخه الکترونیک در نقده آموزش داروخانه براي مهندسي شيمي آموزش نسخه خوانی در شیراز کلاس نرم افزار داروخانه در تبریز آموزش داروشناسی در تبریز تکنسین داروخانه به انگلیسی آموزش دستیار دندانپزشک در تبریز تكنسين داروخانه آموزش نسخه پيچي داروخانه در تبريز آموزشگاه دستیار دندانپزشک در تبریز آموزش نسخه پيچي در رشت آ»وزش دستیاری در تبریز حقوق تکنسين داروخانه سال 95 استخدام دستیار دندانپزشک تکنسین داروخانه یعنی چی