وظایف و مسئولیت های نسخه پیچ داروخانه

  • دریافت نسخه ؛ در این مرحله مشخصات کلی شامل سر نسخه ، متن نسخه و مهر و امضای پایان نسخه نیز کنترل می شود .
  • خواندن و تفسیر نسخه ؛ نسخه پیچ باید بتواند خط پزشک را بخواند و هر نوع مختصر نویسی او را تفسیر کند . او باید توانایی تشخیص مقدار (دوز) صحیح دارو ، متناسب با سن و جنس بیمار ، را داشته باشد و علاوه بر این بتواند درباره تداخل احتمالی داروه ها با هم ، به بیمار مشاوره دهد.
  • آماده سازی دارو های تجویز شده ؛ این مرحله مهم ترین بخش در روند نسخه پیچی است . نسخه پیچ های خوب ، داروه را حداقل سه بار با مشخصات نسخه تطبیق می دهند ؛ یک بار زمان برادشتن دارو از قفسه ، یک بار زمان نسخه پیچی است ، یک بار زمان برجسب زدن و یک بار زمانی که دارو را به بیمار تحویل داده می شود . به این ترتیب ، احتمال اشتباه به حداقل می رسد.
  • ثبت دارو های تحویل داده شده در رایانه داروخانه ؛ با این کار، هم میزان مصرف دارو های مختلف مشخص می شود و هم در صورتی که مشکلی در قبال تحویل دارو به بیمار پیش آید ، می توان به آن رجوع کرد.
  • چسباندن بر چسب روی دارو های تحویلی ( نوشتن دستورات لازم ) ؛ در بر چسب باید نام دارو ، مقدار مصرف و فواصل مصرف ذکر شود .
  • تحویل دارو به بیمار و ارائه دستورالعمل های خاص در رابطه با مصرف دارو و کسب اطمینان از اینکه بیمار این اطلاعات را به طور صحیح دریافت کرده است . علاوه بر این موارد – مراحل اصلی نسخه پیچی هستند – نسخه پیچ در چیدن دارو ها نیز وظایفی بر عهد دارد که عبارت اند از :
  • چنیدن دارو ها در قفسه بر اساس خواص دارویی آن ها به صورت الفبایی یا محل تاثیر گذاری آن ها (مثلا دارو های قلب ، دارو های اعصاب و…)
  • قرار دادن هر دارو در محل مخصوص خودش ؛ مثلا دارو های سمی در قفسه ای با در قفل دار و علامت مخصوص ، یا دارو هایی که باید دور از نور یا در یخچال نگهداری شوند .
  • قرار دادن دارو ها در قفسه ها با توجه به تاریخ انقضا و زمان ورود آن ها به داروخانه

برای آشنایی بیشتر با این موضوعات و تمامی روند کار داروخانه میتوانید در آموزشگاه آپادانا ثبتنام کنید،برای ثبتنام کسب اطلاعات بیشتر :

نحوه ثبت نام دوره های آموزشی

جهت کسب اطلاعات بیشتر و  ثبت نام در دوره های آموزشی مجتمع آپادانا با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید. امکان ثبت نام از طریق وبسایت به صورت آنلاین ثبت نام از طریقواتساپ،تلگرام،اینستاگرام + ثبت نامتلفنیثبت نام از طریقمراجعه حضوریمیسر می باشد...

دفتر مرکزی: تبریز – خیابان آزادی – جدیری جنوبی – ساختمان ۱۷

شعبه یک: تبریز - سه راهی طالقانی - روبه روی مصلی - طبقه سوم انشارات اختر

شعبه دو: تبریز - خ آزادی بعد رو گذر ابوریسحان به سمت نصف راه

okk

برای ثبت نام آنلاین دوره آموزشی حضوری و مجازی نسخه پیچی داروخانه روی لینک زیر کلیک کنید

آموزش مجازی این دوره در خانه با هزینه کمتر 

اینستاگرام ما:(روی عکس زیر کلیک کنید)

اینستاگرام آپادانا

 

Tags:
Show other tags
تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي آموزش آموزش نسخه پيچ کارآموزي در داروخانه چه اطلاعاتي در نسخه وجود دارد آموزش نسخه خوانی در تهران دوره نسخه پیپی آموزش نسخه خواني در تبريز آموزش نسخه پيچي داروخانه در اصفهان آموزش نسخه پیچی داروخانه در اهواز آموزش مجازی نرم افزار داروخانه کلاس نرم افزار داروخانه در تبریز مدرک بين المللي دوره دستیار دندانپزشک در اهر آموزش دارو خانه اروخانه پيشرفته کلاس آموزش نسخه الکترونیک در نقده سازمان نظام پرستاري نسخه خواني آزمايشگاه تجهيزات پزشکي داروخانه آدرس آموزشگاه تکنسین داروخانه در تبریز اموزش کار در داروخانه شيراز کلاس آموزش نسخه الکترونیک در تبریز آموزش نسخه پیچی در تبریز آموزش نسخه خوانی در شیراز آموزش تکنسين داروخانه در اردبيل تکنسين دارويي آموزش نسخه خوانی در تبریز دوره آموزشي کار در داروخانه چگونه نسخه پيچ شويم کلاس هاي تکنسين داروخانه دوره دستیار دندانپزشک در اردبیل دستيار قفسه چيني دارو مديريت داروخانه آموزش خونگیری در تبریز گواهینامه فوریت های پزشکی حقوق نسخه پیچ داروخانه اموزش کار در داروخانه کرمانشاه آموزش نسخه خوانی آموزش نسخه پيچي در داروخانه pdf کتاب تکنسين داروخانه استامینوفن اعطاي مدرک بين المللي دوره نسخه خوانی درتبریز دارو هاي ترکيبي آشنايي با مکمل هاي غذايي داروخانه،نسخه پیچی،نسخه خوانی،تکنسین داروخانه،دوره های آموزشی،آموزش تکنسین داروخانه،دوره نسخه خوانی دوره منشی گری امور دندانپزشکی در کرج بیمه سلامت آموزش گروه هاي دارويي چگونه می توانم نسخه خوان شوم دوره منشی امور پزشکی در تبریز آموزش سیستم زنی داروخانه در تبریز تکنسین داروخانه در تبریز آموزش داروشناسی در تبریز آموزش مجازي کار در داوخانه اشکال دارویی آموزش نسخه خواني داروخانه دانلود کتاب نسخه خواني دانلود آموزش نسخه خواني کلاس عملی قفسه چینی داروخانه در تبریز کلاس نرم افزار داروخانه در شبستر آموزش دستیار دندانپزشک در شیراز نمونه سوالات آزمون نسخه پيچي نسخه پيچ بيمارستان دانشکده داروسازيا جهاد دانشگاهی انجمن تکنسین دارویی تبریز آموزش نسخه پیچی کار در مطب دندامپزشکی در تبریز اصطلاحات دارويي نمونه سوالات تکنسين داروخانه pdf استخدام دستیار دندانپزشک آموزش تکنسین داروخانه کلاس آموزش نسخه الکترونیک در اردبیل آشنايي با نسخه خواني نسخه پيچ آموزش تکنسين داروخانه در زنجان آدرس آموزشگاه دستیار دندانپزشک در تبریز آموزش نرم افزار داروخانه در اردبیل