وظایف و مسئولیت های نسخه پیچ داروخانه

  • دریافت نسخه ؛ در این مرحله مشخصات کلی شامل سر نسخه ، متن نسخه و مهر و امضای پایان نسخه نیز کنترل می شود .
  • خواندن و تفسیر نسخه ؛ نسخه پیچ باید بتواند خط پزشک را بخواند و هر نوع مختصر نویسی او را تفسیر کند . او باید توانایی تشخیص مقدار (دوز) صحیح دارو ، متناسب با سن و جنس بیمار ، را داشته باشد و علاوه بر این بتواند درباره تداخل احتمالی داروه ها با هم ، به بیمار مشاوره دهد.
  • آماده سازی دارو های تجویز شده ؛ این مرحله مهم ترین بخش در روند نسخه پیچی است . نسخه پیچ های خوب ، داروه را حداقل سه بار با مشخصات نسخه تطبیق می دهند ؛ یک بار زمان برادشتن دارو از قفسه ، یک بار زمان نسخه پیچی است ، یک بار زمان برجسب زدن و یک بار زمانی که دارو را به بیمار تحویل داده می شود . به این ترتیب ، احتمال اشتباه به حداقل می رسد.
  • ثبت دارو های تحویل داده شده در رایانه داروخانه ؛ با این کار، هم میزان مصرف دارو های مختلف مشخص می شود و هم در صورتی که مشکلی در قبال تحویل دارو به بیمار پیش آید ، می توان به آن رجوع کرد.
  • چسباندن بر چسب روی دارو های تحویلی ( نوشتن دستورات لازم ) ؛ در بر چسب باید نام دارو ، مقدار مصرف و فواصل مصرف ذکر شود .
  • تحویل دارو به بیمار و ارائه دستورالعمل های خاص در رابطه با مصرف دارو و کسب اطمینان از اینکه بیمار این اطلاعات را به طور صحیح دریافت کرده است . علاوه بر این موارد – مراحل اصلی نسخه پیچی هستند – نسخه پیچ در چیدن دارو ها نیز وظایفی بر عهد دارد که عبارت اند از :
  • چنیدن دارو ها در قفسه بر اساس خواص دارویی آن ها به صورت الفبایی یا محل تاثیر گذاری آن ها (مثلا دارو های قلب ، دارو های اعصاب و…)
  • قرار دادن هر دارو در محل مخصوص خودش ؛ مثلا دارو های سمی در قفسه ای با در قفل دار و علامت مخصوص ، یا دارو هایی که باید دور از نور یا در یخچال نگهداری شوند .
  • قرار دادن دارو ها در قفسه ها با توجه به تاریخ انقضا و زمان ورود آن ها به داروخانه

برای آشنایی بیشتر با این موضوعات و تمامی روند کار داروخانه میتوانید در آموزشگاه آپادانا ثبتنام کنید،برای ثبتنام کسب اطلاعات بیشتر :

نحوه ثبت نام دوره های آموزشی

جهت کسب اطلاعات بیشتر و  ثبت نام در دوره های آموزشی مجتمع آپادانا با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید. امکان ثبت نام از طریق وبسایت به صورت آنلاین ثبت نام از طریقواتساپ،تلگرام،اینستاگرام + ثبت نامتلفنیثبت نام از طریقمراجعه حضوریمیسر می باشد...

دفتر مرکزی: تبریز – خیابان آزادی – جدیری جنوبی – ساختمان ۱۷

شعبه یک: تبریز - سه راهی طالقانی - روبه روی مصلی - طبقه سوم انشارات اختر

شعبه دو: تبریز - خ آزادی بعد رو گذر ابوریسحان به سمت نصف راه

okk

برای ثبت نام آنلاین دوره آموزشی حضوری و مجازی نسخه پیچی داروخانه روی لینک زیر کلیک کنید

آموزش مجازی این دوره در خانه با هزینه کمتر 

اینستاگرام ما:(روی عکس زیر کلیک کنید)

اینستاگرام آپادانا

 

Tags:
Show other tags
نسخه هاي پزشکي آموزش نسخه خوانی در رشت آموزش نسخه پيچي در کرج چه اطلاعاتي در نسخه وجود دارد آموزشگاه منشی دندانپزشکی در تبریز خواندن نمونه نسخه هاي آموزشي تکنسین داروخانه مهاجرت آموزش نرم افزار داروخانه در اهر استخدام دستیار دندانپزشک در تبریز حقوق تکنسین داروخانه ۱۴۰۰حقوق تکنسین داروخانه ۱۴۰۱ آموزش کار در داروخانه کرج آموزش نرم افزار داروخانه استخدام در داروخانه دوره آموزشي نسخه خواني کلاس فوریت های پزشکی در تبریز آموزش دستيار داروخانه دانلود جزوه تکنسين داروخانه کلاس آموزش نسخه الکترونیک در سنندج آموزش نسخه خوانی در داروخانه ثبت نسخ الکترونیک آموزش تکنسين داروخانه دوره دستیار دندانپزشک در اردبیل کلاس آموزش نسخه الکترونیک در شیراز تکنسین داروخانه یعنی چی تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي زنجان دوره تزریقات نسخه پيچ بيمارستان نسخه پیچ آموزش کار در داروخانه جهاد دانشگاهي آدرس آموزش تکنسین داروخانه در تبریز مدرک نسخه خوانی نرس دندانپزشکی آموزشگاه تکنسين داروخانه تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي شهيد بهشتي استخدام نسخه پيچ نمونه سوالات آزمون نسخه پيچي نسخه پیچ داروخانه تبریز حقوق تکنسين داروخانه دستیاری آموزش نسخه خواني داروخانه دستيار قفسه چيني دارو آگهي استخدام تکنسين داروخانه آموزش نسخه پيچي pdf دوره دستیاری دندانپزشکی دوره خونگیری کارآموزش نسخه پیچی آموزشگاه آپادانا عوارض داروها کلاس نرم افزار داروخانه در اهر تكنسين داروخانه دستیار پزشک درآمد تکنسين داروخانه کلاس نسخه خوانی در اهواز آموزشگاه منشی امور پزشکی در تبریز کلاس های دستیاری در تبریز دوره منشی امور دندانپزشکی در مشهد دوره آموزشی دستیار دندانپزشک در تبریز نسخه پيچي ياد بگيريد آ»وزش دستیاری در تبریز کارآموزي در داروخانه کلاس نسخه خوانی در تبریز دوره دستیاری در تبریز کلاس نسخه الکترونیک در تبریز کلاس هاي تکنسين داروخانه آموزشگاه دستیاری د رتبریز آموزش داروشناسی در تبریز دوره نسخه پیچی داروخانه آموزش گروه هاي دارويي استخدام نسخه پیچ داروخانه در تبریز کلاس آموزش نسخه خوانی در مشهد سلامت دهان و دندان آموزش نسخه خوانی پزشکی شغل پردرآمد دوره تکنسین داروخانه پیشرفته در تبریز دستيار داروخانه مدرک بين المللي دوره نسخه خوانی پیشرفته در تبریز آموزشگاه تکنسین داروخانه در تبریز حقوق تكنسين داروخانه چقدر است گواهینامه فوریت های پزشکی