بزرگترین مرکز آموزش دوره های تکنسین داروخانه و دستیاری دندانپزشک در شمال غرب کشور.تماس با آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا(شماره چهار رقمی):4164-041

تکنسین داروخانه که با نام های مختلفی از جمله دستیار داروخانه یا نسخه خوان نیز شناخته می‌شود، از ارائه دهندگان خدمات درمانی است که در محیط داروخانه و زیر نظر متخصص داروساز فعالیت می کند.تکنسین داروخانه در داروخانه‌ها به‌عنوان دستیار دکتر داروساز جهت ارائه‌ی نسخه‌های مراجعین به فعالیت می‌پردازد. وظایف روتین یک تکنسین در داروخانه شامل سنجش کمیت قرص‌ها و شربت‌های دارویی، برچسب‎گذاری داروها و ارائه‌ی دوزهای صحیح دارو به مشتریان است.با شرکت در دوره تکنسین داروخانه میتوانید تمام آموزش های لازم جهت کار در داروخانه را فرا بگیرید و کسب درآمد کنید.

مزایای کار در داروخانه

افرادی که به عنوان تکنسین در داروخانه مشغول هستند، با اهداف مختلفی در این سمت فعالیت می نمایند. اما شغل تکنسین داروخانه مزیت ها و ارزش های متعددی دارد که در ادامه به ان ها اشاره می کنیم .

رشد تقاضا: شغل نسخه خوان یا تکنسین داروخانه مانند بسیاری از مشاغل حوزه بهداشت و سالمت رو به پیشرفت است و این طور پیشبینی شده که تا سال 2026 باتوجه به پیشرفت علم داروسازی، فرصت های شغلی تکنسین داروخانه می تواند تا 12 درصدرشد داشته باشد و این چیزی باالتر از میانگین جهانی است.

کسب مهارت در بازه زمانی کوتاه: افرادی که در یک دوره کوتاه و فشرده به عنوان کار آموز تکنسین داروخانه مهارت کسب می کنند، می توانند زودتر گواهی نامه خود را بگیرند و نیازی به تحصیل و تجربه نیست.

کمک به افراد: کسانی که به عنوان تکنسین داروخانه فعالیت می کنند، چون با مردم سر و کار دارند می توانند به بیماران کمک کرده و نقش مهمی در بهبود کیفیت زندگی افراد داشته باشند.

تنوع کار: افراد تکنسین فقط در داروخانه های معمولی مشغول به کار نیستند، می توانند در بیمارستان ها، داروخانه های خاص، خانه های سالمندان و آسایشگاه ها، شرکت های داروسازی و حتی به عنوان پرستار خانگی فعالیت کنند. همین امر باعث به وجود آمدن فرصت های شغلی زیادی برای این افراد خواهد شد.

نقش های متفاوت: از آنجا که محل کار تکنسین داروخانه متفاوت استف وظایف وی نیز تغییر خواهد کرد. مثالً مسئولیت های تکنسین داروخانه در بیمارستان با داروخانه متفاوت خواهد بود. همچنین اگر به عنوان پرستار مشغول به فعالیت شود، نقش و وظایف متفاوتی خواهد داشت. بنابراین می بینیم که با توسعه علم پزشکی، نگاه به حقوق و مزایای تکنسین داروخانه تغییر کرده و این افراد می توانند در موقعیت های شغلی مناسب فعالیت کنند.

وظایف تکنسین داروخانه

فردی که در موقعیت شغلی تکنسین داروخانه مشغول فعالیت است، وظایف و مسئولیت های متعددی بر عهده دارد که برخی از آن ها به شرح زیر می باشد.

 • بازیابی و پردازش نسخه هایی به صورت الکترونیکی یا تلفنی یا به صورت نسخه تحویلی ارسال شده اند.
 • پر کردن بطریهای نسخه و رچسب زدن آن ها
 • مخلوط کردن داروها )در برخی از داروخانه ها(
 • ارائه داروها به بیماران در زمان نیاز
 • بررسی دستورالعمل ها و اطالعات مورد نیاز
 • کمک به بیماران در پرداخت دارو
 • نگهداری و سازماندهی سوابق پزشکی بیمار
 • پیگیری داروهای داخلی و اطمینان از به روز بودن موجودی آن
 • کمک فعال و حل مسائل با شرکت های بیمه بیماران
 • رسیدگی به مشکالت و شکایات بیماران

درآمد تکنسین داروخانه

بعضی از تکنسین هایی که در داروخانه مشغول فعالیت هستند، به صورت پاره وقت و برخی دیگر به صورت تمام وقت کار می کنند. تعدادی از داروخانه های شبانه روزی و برخی دیگر در روزهای در روزهای تعطیل فعالیت ندارند. حقوق تکنسین داورخانه شبانه روزی به مراتب بیش تر از سایر داروخانه ها است.در مجموع مزایا و حقوق تکنسین داروخانه براساس سابقه کار، موقعیت داروخانه و پاره وقت یا تمام وقت بودن آن متغیرخواهد بود. حقوق تکنسین داروخانه بر اساس تعداد شیفت ها و مدت زمان حساب می شود، اما رقم پرداختی به یک تکنسین تمام وقت معمولا براساس پایه حقوق اداره کار خواهد بود.

اگر به عنوان تکنسین شروع به فعالیت می کنید، در ماه های ابتدایی چیزی حدود یک و نیم میلیون تومان دریافت خواهید کرد و با کسب تجربه درآمد شما به چهار میلیون تومان خواهد رسید و اگر کارشناس مربوطه از کار شما راضی باشد، حقوق شما به ده میلیون تومان نیز خواهد رسید.

ظرفیت رشد شغلی

کار به‌عنوان یک تکنسین داروخانه دورنمای کاری خوبی در برابر شما قرار می‌دهد. رشد پیشبینی‌شده برای این شغل در فاصله‌ی ده‌ساله‌ی ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۹ حدود چهار درصد تخمین زده شده است. این رشد تخمینی معادل میانگین رشد شغلی برای تمامی کارهاست. با افزایش سن، تقاضا برای خدمات درمانی و نیاز به داروها افزایش خواهد یافت. این مساله ثبات و انعطاف شغل تکنسینی داروخانه را تضمین می‌کند.

سختی کار تکنسین داروخانه

کار یک تکنسین داروخانه به‌طور کلی یک فعالیت تکرارشونده محسوب می‌شود. اکثر اوقات کاری شما صرف دریافت نسخه از دکترها و مشتریان و وارد کردن آنها در کامپیوتر و در نهایت ارائه‌ی قرص و دریافت وجه از مشتری می‌گردد. برای کار در این پست همچنین به وضعیت فیزیکی مناسبی نیز احتیاج است.شما اغلب اوقات روز را سر پا خواهید بود و در بین کامپیوترها، قفسه‌های دارو و پیشخوان رفت‌وآمد خواهید کرد. در داروخانه‌های شلوغ این کار می‌بایست به‌سرعت و بدون وقفه انجام گیرد. شیفت‌های کاری شما نیز ممکن است طولانی و بی‌قاعده باشد. بر اساس آمار دیوان کار ایالات متحده ۵۱ درصد از تکنسین‌های داروخانه شب‌ها و آخر هفته‌ها نیز در محل کار حاضر هستند.

شرایط استرس‌زای شغلی

کار به‌عنوان تکنسین داروخانه به‌لحاظ روانی نیز ممکن است استرس‌زا باشد. داشتن دقت در این کار حیاتی است. چرا که اشتباه پیچیدن نسخه‌ها، ارائه‌ی دارو در دوزهای نادرست و برچسب‌گذاری اشتباه روی داروها می‌تواند خطرات جدی برای سلامتی مشتریان به‌همراه داشته باشد. مشتریان گهگاه حین انتظار برای دریافت دارو از کوره در می‌روند و شما می‌بایست آماده‌ی روبرو شدن با خشم و یا رفتارهای تند از جانب آنها باشید. تغییر شیفت‌ها و برنامه‌ی نامنظم کاری نیز می‌تواند تنش‌های عصبی برای شما به‌همراه داشته باشد. همچنین می‌بایست مدتی را نیز صرف پاسخگویی به تماس‌های شرکت‌های بیمه کنید.

444s

آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به عنوان بزرگترین مرکز آموزش های تکنسین داروخانه (نسخه پیچی و نسخه خوانی داروخانه) ، دوره های دستیاری دندانپزشکی و دوره های کمک های اولیه و فوریت های پزشکی در شمال غرب کشور فعالیت می کند. این مجموعه به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم ایرکاس بوده که از چندین شرکت و انجمن تشکیل شده و به صورت یک هولدیگ فعالیت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با این مجموعه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

ادامه مطلب
 • آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با بیش از 5 سال سابقه درخشان در زمینه برگزاری دوره های آموزشی تکنسین داروخانه و نسخه پیچی و آموزش دستیاری دندانپزشکی آماده ارائه خدمات آموزشی به صورت حضوری و مجازی به تمامی افراد جویای کار در حوزه داروخانه و دندانپزشکی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید

 • مرکز آموزش های بین المللی آپادانا به عنوان یکی از زیر مجموعه های کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران با عثد تفاهم نامه های بین المللی با مراکز آموزشی جهانی آماده صدور گواهینامه های آموزشی بین المللی از ار اف تی سی اسپانیا و توف آلمان می باشد.

نکته مهم در نسخه خوانی

یکی از پر درآمد ترین مشاغل در حوزه دارو را می توان نسخه خوانی حرفه ای دانست. همواره نیاز به فردی ماهر و خبره در داروخانه ها که به نسخه خوانی و کار کردن با نرم افزار های داروخانه مسلط باشد، احساس می شود. در بین کلیه کسانی که این مهارت را فرا می گیرند، افرادی هستند که بیش از دیگران در حوزه کار موفق می شوند. علت این امر را باید حرفه ای شدن این گروه در نکات برتر نسخه خوانی دانست.اما نکات برتر نسخه خوانی چیست؟

ادامه مطلب...

دوره دستیاری دندانپزشک در تبریز

دوره منشی امور پزشکی یا دستیاری دندانپزشک یکی از پر مخاطب ترین دوره های آموزشی آپادانا در تبریز می باشد. کار آموزان دوره دستیاری دنداپزشک با نحوه کار در مطب دندانپزشک و مهارت های مورد نیاز برای کار در مطب دندانپزشک آشنا می شوند.برخی از افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور از گواهینامه این دوره بهرمند می شوند.نرس دندانپزشکی یا تکنسین دندانپزشکی یا منشی امور دندانپزشکی مگی به یک مفهوم بوده و به معنی دوره دستیاری دندانپزشک می باشند.

ادامه مطلب...

آشنایی با نسخه خوانی در داروخانه

مقدمه : فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است.دوره تکنسین داروخانه به صورت حضوری در شهر تبریز و به صورت غیر حضوری در سر تا سر کشور برگزار می شود.

ادامه مطلب...

آموزش کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

هر لحظه ممکن است شما یا هر کسی در اطراف تان دچار آسیب یا بیماری شود. با استفاده از مهارت هایی که در دوره امدادگری، کمک های اولیه و فوریت های پزشکی یاد می گیرید، ممکن است بتوانید جلوی بدتر شدن یک اتفاق ناچیز را بگیرید. حتی ممکن است با انجام یک عملیاتِ فوریت پزشکیِ جدی، جان یک انسان را نجات دهید.در برخی موارد نیز، کمک های اولیه شامل حمایت اولیه از بیمار است تا وضعیت او را تا رسیدن کمک حرفه ای، پایدار نگه دارید. و یا به فردی که دچار جراحت جزئی مثل سوختگی جزئی، بریدگی و نیش حشرات شده، کمک برسانید.

ادامه مطلب...

آموزش نسخه خوانی در تبریز

آموزش نسخه خوانی در تبریز:آموزشگاه آپادانا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نسخه خوانی و نسخه پیچی داروخانه و آموزش کار در داروخانه در در شهر تبریز می نماید.جهت ثبت نام در دوره های آموزشی نسخه خوانی داروخانه با کارشناسان این مرکز تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب...

دوره تکنسین داروخانه در تبریز

آموزش تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخه خوانی و نسخه پیچی در تبریز به همراه کارآموزی رایگان در داروخانه های شهر تبریز و معرفی به کار بعد از پایان دوره نسخه پیچی برای تمامی کار آموزان. آموزش اشکال دارویی دسته های درمانی نرم افزار داروخانه تایید نسخ الکترونیک و کلی مهارت کاربردی در مجتمع آموزشی آپادانا.یادگیری این مهارت به صورت کاربردی در شهر تبریز و به صورت مجازی در سایر شهرستان ها صورت می گیرید.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره نسخه پیچی داروخانه با ما تماس بگیرید

ادامه مطلب...

آموزش نرم افزار داروخانه در تبریز

آموزش نرم افزار های داروخانه در تبریز شامل آموزش نسخ الکترونیک آشنایی با نرم افزار های پر کاربرد داروخانه آموزش کار با نرم افزار های تبیان و دکتر وکیل به صورت کاملا عملی و در سایت کامپیوتر آموزش نسخه پیچی پیشرفته در تبریز آموزش تایید نسخ در تبریز آموزش مهارت های پیشرفته داروخانه در تبریز.آشنایی با عوارض دارویی آشنایی با دارو های OTC آشنایی با دسته های درمانی آشنایی با اشکال دارویی آشنایی با قفسه چینی دارو از سرفصل های این دوره می باشد. مجتمع آموزشی آپادانا

ادامه مطلب...
تکنسین داروخانه بهتره یا دستیار دندانپزشک مدرک بین المللی دستیاری دندانپزشکی آموزش خونگیری درتبریز دستیار دندان پزشک داروخانه آنلاین آموزش تکنسين داروخانه در تهران کنسرسيوم ايرکاس چگونه دستیار دندانپزشک شوم تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي اصفهان دوره دستیار دندانپزشک در تبریز کپسول اموکسی سیلین آموزش تزریقات دوره تزریقات و پانسمان در تبریز کلاس آموزش نسخه الکترونیک در بوکان استخدام نسخه پیچ داروخانه در تبریز نسخه پیچی تکنسین دندانپزشکی یادگیری تکنسین داروخانه آموزش نرم افزار داروخانه در ارومیه آموزش تزریقات و پانسمان در تبریز اموزش کار در داروخانه کرمانشاه آموزشگاه امداد و نجات و کمک های اولیه در تبریز آشنايي با تکنسين داروخانه تکنسين داروخانه در کانادا استخدام تکنسين داروخانه دوره خونگیری آموزش نسخه پیچی داروخانه آموزش داروخانه در تبريز آموزش تکنسين داروخانه در سنندج استخدام دستیار دندانپزشک دوره دستیار دندانپزشک در اردبیل مدرک فوریت های پزشکی تکنسین داروخانه یعنی چی دوره تکنسین داورخانه در تبریز داروسازي حقوق نسخه پیچ داروخانه شغل پردرآمد آموزش منشی امور پزشکی در تبریز کلاس آموزش نسخه الکترونیک در نقده دوره تزریقات کلاس عملی قفسه چینی داروخانه در تبریز دوره های امداد و نجات و کمک های اولیه در تبریز آموزش مجازي نسخه خواني اعطاي مدرک معتبر نرم افزار نسخه خواني pdf کتاب تکنسين داروخانه آموزشگاه فني و حرفه اي داروخانه تکنسین داروخانه یعنی چه نسخه پیچ داروخانه تبریز اشکال دارويي آشنايي با دارو هاي پوست مو دوره نسخه خوانی درتبریز آموزش رايگان نسخه خواني آموزش تکنسين داروخانه در اردبيل اموزش نسخه خوانی پی دی اف اشتغال در داروخانه کلاس آموزش نسخه الکترونیک در شیراز آشنایی با عوارض داروها در تبریز دستیار آموزش نسخ الکترونیک در تبریز کلاس دستیار دندانپزشک در اهواز بیمه سلامت کار در مطب دندامپزشکی در تبریز کلاس نرم افزار داروخانه در اهر آموزش نرم افزار داروخانه در اردبیل دوره های نسخه پیچی در تبریز دوره نسخه پیپی آموزش نسخه پيچي جهاد دانشگاهي آموزش دستیار دندانپزشک در شیراز علائم داروها آموزش مسئول فني داروخانه دوره کمک های اولیه در تبریز دوره نسخ الکترونیک تکنسين داروخانه pdf دوره های دستیاری دندانپزشک آموزش نسخه پیچی جهاد دانشگاهی تبریز مدرک بين المللي آموزش نرم افزار داروخانه در تبریز دوره هاي آموزشي کار در داروخانه اصفهان آموزش نسخه خوانی در تبریز