بزرگترین مرکز آموزش دوره های تکنسین داروخانه و دستیاری دندانپزشک در شمال غرب کشور.تماس با آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا(شماره چهار رقمی):4164-041

شرح وظايف تکنسين داروخانه تکنسين امور دارويي

شرح وظايف تکنسين داروخانه بر حسب نوع داروخانه و قوانين و مقررات مصوب و جاري و همچنين با توجه به کشور مورد نظر مي تواند تا حدودي متغير باشد اما در اين مقاله تن ها به بخش هايي از فعاليت هايي روزانه و روتين تکنسين هاي داروخانه که در بيشتر کشورهاي دنيا مرسوم است اشاره خواهيم کرد . تکنسين هاي داروخانه به صورت معمول و روزانه ي وظيفه تحويل گرفتن نسخه هاي مراجعان را بر عهده دارد . تحويل نسخه مي تواند شامل تحويل گرفتن نسخه از بيمار و يا تحويل گرفتن نسخه به صورت مستقيم از پزشک معالج باشد .

تکنسين داروخانه در اوليم مرحله موظف به چک کردن نسخه و اطلاعات مندرج در آن مي باشد که در برگيرنده اطلاعاتي از قبيل تاريخ نسخه ، مهر و امضاي نسخه و در برخي موارد هماهنگي تخصص پزشک مربوطه و داروهاي تجويز شده و تشخيص اعتبار آن است . درمرحله دوم به منظور آماده کردن اقلام و رديف هاي دارويي مندرج در نسخه به بررسي دقيق نام علمي ، برند مورد نظر و مقدار تجويز شده مي پردازد ، روند چک کردن دقيق اسامي دارو هاي ، چک کردن تعداد قرص ها و غيره يکي از مهمترين مراحل خواندن نسخه به شمار مي رود.

در مرحله بعد تکنسين دارويي با دقت و حساسيت به ميزان، روش و زمان مصرف داروهاي تجويز شده را بررسي مي کند و سپس کليه موارد لازم را روي برچسب هاي مخصوص نوشته و با دقت هر چه تمام ترروي داروهاي مورد نظر مي چسباند . در کليه مراحل خواندن نسخه ، پيچيدن و ارائه دستورالعمل استفاده از دارو در صورت مواجه شدن با هر گونه ابهام مي بايد با مراجعه به مسئول فني داروخانه که اصولا مي بايست داراي مدرک دکتراي داروسازي باشد مراجعه کرده و تا از مطابقت داروها و دستورالعمل هاي مورد نظر با نسخه اطمينان حاصل کند و از ارائه هرگونه دارو و دستورالعمل اشتباه به بيماران جلوگيري به عمل آورد.

لازم به ذکر است در صورت بروز هر گونه مشکل بواسطه هر گونه عدم تطابق ميان اقلام دارويي مورد تجويز و موجود در نسخه و دستورالعمل هاي ارائه شده به بيمار کليه مسئوليت ها و عواقب آن متوجه تکنسين دارويي و مسئول فني داروخانه خواهد شد . در اين بخش برخي از وظايف جانبي و به اصطلاح پشت صحنه اي تکنسين هاي داروخانه اشاره خواهيم کرد . وارد کردن سوابق دارويي بيماران در سايت که در سال اخير به يک رويه الزامي تبديل شده است ، مرتب سازي قفسه هاي داروخانه که مي بايست با توجه به شرايط خاص نگهداري هر دارو انجام شود ، چک کردن تاريخ توليد و انقضاي کليه اقلام دارويي موجود در داروخانه ، تهيه ليست داروهاي مورد نيازو به روزرساني آن به صورت دوره اي و غيره از وظايف جانبي حرفه تکنسين داروخانه محسوب مي شود .

اخذ مدرک دوره تکنسین داروخانه

گواهینامه معتبر دوره آموزش مجازی تکنسین داروخانه پس از قبولی فرد در آزمون این دوره توسط موسسه آموزش آنلاین به وی اهدا می گردد. با خرید جزوه آموزشی دوره آموزش مجازی تکنسین داروخانه و تسلط کافی بر آن ، یک آزمون هماهنگ از داوطلبان گرفته می شود که در صورت کسب حداقل نمره و قبولی ، مدرک مهارتی این دوره برای شما صادر می شود.

فهرست مطالب آموزشی دوره تکنسین داروخانه

اشکال دارویی، هورمون ها، آشنایی با دسته های درمانی داروها، داروهای ضد درد و التهاب، داروهای دستگاه تنفسی، آنتی هیستامین، فرآورده های آرایشی و بهداشتی، دارو های گیاهی، تجهیزات پزشکی، مهارت های ارتباط و تعادل بین فردی

444s

آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به عنوان بزرگترین مرکز آموزش های تکنسین داروخانه (نسخه پیچی و نسخه خوانی داروخانه) ، دوره های دستیاری دندانپزشکی و دوره های کمک های اولیه و فوریت های پزشکی در شمال غرب کشور فعالیت می کند. این مجموعه به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم ایرکاس بوده که از چندین شرکت و انجمن تشکیل شده و به صورت یک هولدیگ فعالیت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با این مجموعه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

ادامه مطلب
  • آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با بیش از 5 سال سابقه درخشان در زمینه برگزاری دوره های آموزشی تکنسین داروخانه و نسخه پیچی و آموزش دستیاری دندانپزشکی آماده ارائه خدمات آموزشی به صورت حضوری و مجازی به تمامی افراد جویای کار در حوزه داروخانه و دندانپزشکی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید

  • مرکز آموزش های بین المللی آپادانا به عنوان یکی از زیر مجموعه های کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران با عثد تفاهم نامه های بین المللی با مراکز آموزشی جهانی آماده صدور گواهینامه های آموزشی بین المللی از ار اف تی سی اسپانیا و توف آلمان می باشد.

آموزش نرم افزار داروخانه در تبریز

آموزش نرم افزار های داروخانه در تبریز شامل آموزش نسخ الکترونیک آشنایی با نرم افزار های پر کاربرد داروخانه آموزش کار با نرم افزار های تبیان و دکتر وکیل به صورت کاملا عملی و در سایت کامپیوتر آموزش نسخه پیچی پیشرفته در تبریز آموزش تایید نسخ در تبریز آموزش مهارت های پیشرفته داروخانه در تبریز.آشنایی با عوارض دارویی آشنایی با دارو های OTC آشنایی با دسته های درمانی آشنایی با اشکال دارویی آشنایی با قفسه چینی دارو از سرفصل های این دوره می باشد. مجتمع آموزشی آپادانا

ادامه مطلب...

دوره دستیاری دندانپزشک در تبریز

دوره منشی امور پزشکی یا دستیاری دندانپزشک یکی از پر مخاطب ترین دوره های آموزشی آپادانا در تبریز می باشد. کار آموزان دوره دستیاری دنداپزشک با نحوه کار در مطب دندانپزشک و مهارت های مورد نیاز برای کار در مطب دندانپزشک آشنا می شوند.برخی از افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور از گواهینامه این دوره بهرمند می شوند.نرس دندانپزشکی یا تکنسین دندانپزشکی یا منشی امور دندانپزشکی مگی به یک مفهوم بوده و به معنی دوره دستیاری دندانپزشک می باشند.

ادامه مطلب...

آموزش کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

هر لحظه ممکن است شما یا هر کسی در اطراف تان دچار آسیب یا بیماری شود. با استفاده از مهارت هایی که در دوره امدادگری، کمک های اولیه و فوریت های پزشکی یاد می گیرید، ممکن است بتوانید جلوی بدتر شدن یک اتفاق ناچیز را بگیرید. حتی ممکن است با انجام یک عملیاتِ فوریت پزشکیِ جدی، جان یک انسان را نجات دهید.در برخی موارد نیز، کمک های اولیه شامل حمایت اولیه از بیمار است تا وضعیت او را تا رسیدن کمک حرفه ای، پایدار نگه دارید. و یا به فردی که دچار جراحت جزئی مثل سوختگی جزئی، بریدگی و نیش حشرات شده، کمک برسانید.

ادامه مطلب...

آموزش نسخه خوانی در تبریز

آموزش نسخه خوانی در تبریز:آموزشگاه آپادانا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نسخه خوانی و نسخه پیچی داروخانه و آموزش کار در داروخانه در در شهر تبریز می نماید.جهت ثبت نام در دوره های آموزشی نسخه خوانی داروخانه با کارشناسان این مرکز تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب...

نکته مهم در نسخه خوانی

یکی از پر درآمد ترین مشاغل در حوزه دارو را می توان نسخه خوانی حرفه ای دانست. همواره نیاز به فردی ماهر و خبره در داروخانه ها که به نسخه خوانی و کار کردن با نرم افزار های داروخانه مسلط باشد، احساس می شود. در بین کلیه کسانی که این مهارت را فرا می گیرند، افرادی هستند که بیش از دیگران در حوزه کار موفق می شوند. علت این امر را باید حرفه ای شدن این گروه در نکات برتر نسخه خوانی دانست.اما نکات برتر نسخه خوانی چیست؟

ادامه مطلب...

آشنایی با نسخه خوانی در داروخانه

مقدمه : فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است.دوره تکنسین داروخانه به صورت حضوری در شهر تبریز و به صورت غیر حضوری در سر تا سر کشور برگزار می شود.

ادامه مطلب...

دوره تکنسین داروخانه در تبریز

آموزش تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخه خوانی و نسخه پیچی در تبریز به همراه کارآموزی رایگان در داروخانه های شهر تبریز و معرفی به کار بعد از پایان دوره نسخه پیچی برای تمامی کار آموزان. آموزش اشکال دارویی دسته های درمانی نرم افزار داروخانه تایید نسخ الکترونیک و کلی مهارت کاربردی در مجتمع آموزشی آپادانا.یادگیری این مهارت به صورت کاربردی در شهر تبریز و به صورت مجازی در سایر شهرستان ها صورت می گیرید.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره نسخه پیچی داروخانه با ما تماس بگیرید

ادامه مطلب...
آموزش نسخ الکترونیک در تبریز آموزش مجازی تکنسین داروخانه آشنايي با دارو هاي پوست مو ذئره نسخه پیچی آموزش نسخه خوانی پیشرفته رایگان داروخانه اصفهان 96 نسخه خواني داروخانه آموزش نسخه پيچي در اصفهان آشنایی با وظایف دستیار دندانپزشک دوره دستیار دندانپزشک در تبریز دستیاری دوره های تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخه خوانی در تهران دستیار دندان پزشک اموزش کار در داروخانه کرمانشاه دستیار دندانپزشکی آموزش کار در داروخانه کرج آموزش کار در داروخانه مشهد نسخه خواني داروسازي دسته های درمانی آموزش کار در داروخانه جهاد دانشگاهي خواندن لاتين داروها استخدام تکنسين داروخانه اصفهان 96 اصول نگهداري و انبارش دارو تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي زنجان دانلود جزوه کلاس آموزش نسخه الکترونیک در بوکان حقوق نسخه پیچ 1400 آشنايي با قفسه چيني دارو نسخه پیچ تکنسین داروخانه بهتره یا دستیار دندانپزشک دوره آموزش کار در داروخانه آموزش نرم افزار داروخانه در شیراز آموزش مجازی نسخه پیچی مدرک بين المللي چه اطلاعاتي در نسخه وجود دارد آموزش نسخه پیچی جهاد دانشگاهی کرج آموزش داروخانه در تبريز آموزش دستیار دندانپزشک دوره آموزشي کار در داروخانه آموزش کار در داروخانه قيمت گذاري دارو دوره دستیار دندانپزشک در اردبیل آموزش نسخه پيچي جهاد دانشگاهي کلاس نرم افزار داروخانه در تبریز کلاس نسخه خوانی در سنندج آشنايي با بيماري ها دوره هاي آموزشي تکنسين داروخانه آموزش دستیار دندانپزشک در شیراز نسخه هاي پزشکي آموزش نسخه پيچي داروخانه در اصفهان دوره تکنسین داروخانه پیشرفته در تبریز آموزش نسخه خوانی در تبریز آموزش دستیاری دندانپزشک در تبریز علائم داروها آموزش نسخه خوانی در همدان اعطاي مدرک معتبر استخدام دستیار دندانپزشک استخدام تکنسین داروخانه دوره کمک های اولیه در تبریز دوره های نسخه پیچی در تبریز تکنسین داروخانه مجازی دوره هاي آموزشي کار در داروخانه اصفهان نسخه خواني آزمايشگاه مدرک فوریت های پزشکی آشنايي با نسخه پيچي کلاس آموزش نسخه خوانی در مشهد آدرس آموزش تکنسین داروخانه در تبریز استخدام در داروخانه تجهیزات دندانپزشکی آموزش تکنسين داروخانه pdf سازمان نظام پرستاري دوره فوریت های پزشکی در تبریز اصطلاحات دارويي آموزش غیر حضوری نسخه خوانی تکنسین داروخانه مدرک آموزش نسخه پيچي داروخانه در تبريز استخدام دستیار در تبریز تکنسين داروخانه در کانادا