بزرگترین مرکز آموزش دوره های تکنسین داروخانه و دستیاری دندانپزشک در شمال غرب کشور.تماس با آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا(شماره چهار رقمی):4164-041

تکنسین داروخانه یا دستیار داروخانه را شاید با نام نسخه پیچ هم بشناسید. این فرد در داروخانه یا بیمارستان تحت نظارت مستقیم یک دکتر داروساز قرار گرفته و وظایف شغلی خود را انجام می دهد. تکنسین داروخانه در بخش‌های مختلفی مانند داروخانه‌های شهری و یا بیمارستانی می تواند مشغول به کار گردد. همچنین برای یک تکنسین داروخانه در مراکزی مانند شرکت‌های دارویی، شرکت‌های بیمه و شرکت‌های نرم‌افزاری هم امکان فعالیت وجود دارد.

نسخه پیچی چیست؟

نسخه یک توصیه کتبی دارویی است توسط پزشک، دندان پزشک و ماما داده شده است. نسخه در کشور ما به دو صورت بیمه ای و یا درج شده در سربرگ معالج ارائه می گردد. در هر دو حال یک نسخه زمانی معنای واقعی و قانونی خود را خواهد یافت که در برگیرنده مشخصاتی از فرد معالج، بیماری شخص و درمان مورد نظر باشد و در کنار این عوامل ممهور به مهر معالج بوده و توسط او امضا گردد. ثبت تاریخ ویزیت و نوع بیماری فرد نیز از ملزوماتی است که قانون گذار آن ها را در نظر گرفته است.

آموزشگاه آپادانا

عوامل موجود در نسخه

پس از ارائه نسخه به داروخانه باید دقت نمود که این عوامل در نسخه موجود باشند و بعد از آن روند تحویل داروی تجویزی به صورت سیستماتیک انجام می شود این روند شامل مراحل زیر است:

1 – دریافت نسخه (پذیرش)

2 – خواندن نسخه و بررسی درخواست های معالج

3 – آماده نمودن داروهای نسخه

4 – ثبت نسخه تحویلی در کامپیوتر به وسیله نرم افزارهایی که به این منظور تولید شده اند دوره تکنسین داروخانه

5 – نوشتن دستورات لازم بر رو برچسب های دارویی

6 – تحویل دارو به بیمار

7 – ارائه اطلاعات دارویی، توصیه و گفت و گو با بیمار که تحت عنوان مشاوره دارویی به آن عمل می گردد.

بازار کار نسخه پیچی

بازار کاری برای یک نسخه پیچ و به عبارت کلی تر تکنسین داروخانه همواره و در تمام داروخانه های روزانه ، شبانه روزی ، داروخانه های خصوصی و داروخانه های دولتی وجود داشته و دارد و این میزان توانایی ها و مهارت های شماست که سهم شما را در این رقابت افزایش خواهد دادبیشترین درصد موفقیت ورود به بازار کار در ابتدا در داروخانه های شبانه روزی هستش و روال همیشه به این صورت بوده که افراد پس از افزایش مهارت در داروخانه های شبانه روزی به داروخانه های روزانه مراجعه می کنن یا در چند داروخانه مشغول کاری می شوند.

فرایند نسخه پیچی

روند نسخه پیچی هرچه که باشد، نتیجه مورد نظر آن تحویل داروی مناسب است که در بسته بندی مناسب و به همراه دستورات و توصیه های لازم به دست بیمار می رسد، عوامل متعددی وجود دارند که در روند نسخه پیچی تاثیر می گذارند که یکی از این عوامل، محیط فیزیکی داروخانه است .باید در نظر داشته باشیم که روند نسخه پیچی صرفا به معنای تهیه و آماده سازی داروهای درخواستی در نسخه نیست و به همراه آن شامل مرحله مهم تری به نام ارائه اطلاعات درمانی به بیمار نیز می باشد . در داروخانه هایی که نسخه پیچی صرفا شامل بر مرحله اول باشد، نتیجه کار تبدیل کردن یک مرکز علمی به محلی برای خرید و فروش دارو و سایر ملزومات پزشکی می باشد.

بنابراین در یک نگاه کلی روند نسخه پیچی در داروخانه یعنی ایجاد ارتباط مستقیم کلامی با بیماران ، بررسی نیازهای درمانی آن ها (شامل نسخه ای که به همراه دارند)، ارائه راهکارهای درمانی متناسب و عرضه درخواست های دارویی شخص به همراه اطلاعات لازم برای مصرف این داروها می باشد. بدیهی است با چشم پوشی از هر کدام از این مراحل نمی توان انتظار داشت که یک داروساز یا تیم همراه او، شیوه درست ارائه خدمات دارویی را اجرا کرده باشند.

امروزه با گسترش نقش داروسازان در ارائه خدمات درمانی به بیماران در محل داروخانه، توقع می رود که داروساز آگاه به مجموعه ای از اطلاعاتی در زمینه بیماری ها، شیوه ها و پروتکل های درمانی، اطلاعات دارویی و حتی شیوه های تعامل مثبت با بیماران باشد.برای آشنایی بیشتر با این موضوعات می خواهیم تمامی روند کار داروخانه را به تفکیک مورد بررسی قرار دهیم تا علاوه بر به جا آوردن صحیح توقعات بیماران، بتوانیم به عنوان یکی از حلقه های درمان نقش مهم و بنیادی خود در درمان را ایفا کرده و امید به کسب جایگاه واقعی داروساز در کشورمان را هرچه بیشتر دست یافتنی تر نماییم.

4164

کجا دوره تکنسین داروخانه را بگذارنم؟

آموزشگاه آپادانا یکی از معتبرترین مراکزی است که می‌توان در آن دوره کوتاه‌مدت آموزش نسخه پیچی را گذراند. این دوره‌ها در سطح پیشرفته با آموزش داروسازان حرفه‌ای برگزار می‌شود. شما با چند ماه آموزش و حضور در کلاس نسخه پیچی آموزشگاه آپادانا به یک تکنسین تبدیل خواهید شد؛ با گروه های دارویی مختلف، آناتومی بدن انسانی و بیماری‌های عمومی و پرتکرار، تجهیزات پزشکی و لوازم آرایشی و بهداشتی آشنا می‌شوید و قادرید در داروخانه یا بیمارستان به عنوان تکنسین داروخانه کار کنید و یا به عنوان پرستار خانگی مشغول فعالیت شوید.

Tags:
Show other tags
444s

آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به عنوان بزرگترین مرکز آموزش های تکنسین داروخانه (نسخه پیچی و نسخه خوانی داروخانه) ، دوره های دستیاری دندانپزشکی و دوره های کمک های اولیه و فوریت های پزشکی در شمال غرب کشور فعالیت می کند. این مجموعه به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم ایرکاس بوده که از چندین شرکت و انجمن تشکیل شده و به صورت یک هولدیگ فعالیت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با این مجموعه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

ادامه مطلب
  • آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با بیش از 5 سال سابقه درخشان در زمینه برگزاری دوره های آموزشی تکنسین داروخانه و نسخه پیچی و آموزش دستیاری دندانپزشکی آماده ارائه خدمات آموزشی به صورت حضوری و مجازی به تمامی افراد جویای کار در حوزه داروخانه و دندانپزشکی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید

  • مرکز آموزش های بین المللی آپادانا به عنوان یکی از زیر مجموعه های کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران با عثد تفاهم نامه های بین المللی با مراکز آموزشی جهانی آماده صدور گواهینامه های آموزشی بین المللی از ار اف تی سی اسپانیا و توف آلمان می باشد.

آموزش نرم افزار داروخانه در تبریز

آموزش نرم افزار های داروخانه در تبریز شامل آموزش نسخ الکترونیک آشنایی با نرم افزار های پر کاربرد داروخانه آموزش کار با نرم افزار های تبیان و دکتر وکیل به صورت کاملا عملی و در سایت کامپیوتر آموزش نسخه پیچی پیشرفته در تبریز آموزش تایید نسخ در تبریز آموزش مهارت های پیشرفته داروخانه در تبریز.آشنایی با عوارض دارویی آشنایی با دارو های OTC آشنایی با دسته های درمانی آشنایی با اشکال دارویی آشنایی با قفسه چینی دارو از سرفصل های این دوره می باشد. مجتمع آموزشی آپادانا

ادامه مطلب...

دوره دستیاری دندانپزشک در تبریز

دوره منشی امور پزشکی یا دستیاری دندانپزشک یکی از پر مخاطب ترین دوره های آموزشی آپادانا در تبریز می باشد. کار آموزان دوره دستیاری دنداپزشک با نحوه کار در مطب دندانپزشک و مهارت های مورد نیاز برای کار در مطب دندانپزشک آشنا می شوند.برخی از افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور از گواهینامه این دوره بهرمند می شوند.نرس دندانپزشکی یا تکنسین دندانپزشکی یا منشی امور دندانپزشکی مگی به یک مفهوم بوده و به معنی دوره دستیاری دندانپزشک می باشند.

ادامه مطلب...

آموزش کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

هر لحظه ممکن است شما یا هر کسی در اطراف تان دچار آسیب یا بیماری شود. با استفاده از مهارت هایی که در دوره امدادگری، کمک های اولیه و فوریت های پزشکی یاد می گیرید، ممکن است بتوانید جلوی بدتر شدن یک اتفاق ناچیز را بگیرید. حتی ممکن است با انجام یک عملیاتِ فوریت پزشکیِ جدی، جان یک انسان را نجات دهید.در برخی موارد نیز، کمک های اولیه شامل حمایت اولیه از بیمار است تا وضعیت او را تا رسیدن کمک حرفه ای، پایدار نگه دارید. و یا به فردی که دچار جراحت جزئی مثل سوختگی جزئی، بریدگی و نیش حشرات شده، کمک برسانید.

ادامه مطلب...

آموزش نسخه خوانی در تبریز

آموزش نسخه خوانی در تبریز:آموزشگاه آپادانا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نسخه خوانی و نسخه پیچی داروخانه و آموزش کار در داروخانه در در شهر تبریز می نماید.جهت ثبت نام در دوره های آموزشی نسخه خوانی داروخانه با کارشناسان این مرکز تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب...

نکته مهم در نسخه خوانی

یکی از پر درآمد ترین مشاغل در حوزه دارو را می توان نسخه خوانی حرفه ای دانست. همواره نیاز به فردی ماهر و خبره در داروخانه ها که به نسخه خوانی و کار کردن با نرم افزار های داروخانه مسلط باشد، احساس می شود. در بین کلیه کسانی که این مهارت را فرا می گیرند، افرادی هستند که بیش از دیگران در حوزه کار موفق می شوند. علت این امر را باید حرفه ای شدن این گروه در نکات برتر نسخه خوانی دانست.اما نکات برتر نسخه خوانی چیست؟

ادامه مطلب...

آشنایی با نسخه خوانی در داروخانه

مقدمه : فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است.دوره تکنسین داروخانه به صورت حضوری در شهر تبریز و به صورت غیر حضوری در سر تا سر کشور برگزار می شود.

ادامه مطلب...

دوره تکنسین داروخانه در تبریز

آموزش تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخه خوانی و نسخه پیچی در تبریز به همراه کارآموزی رایگان در داروخانه های شهر تبریز و معرفی به کار بعد از پایان دوره نسخه پیچی برای تمامی کار آموزان. آموزش اشکال دارویی دسته های درمانی نرم افزار داروخانه تایید نسخ الکترونیک و کلی مهارت کاربردی در مجتمع آموزشی آپادانا.یادگیری این مهارت به صورت کاربردی در شهر تبریز و به صورت مجازی در سایر شهرستان ها صورت می گیرید.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره نسخه پیچی داروخانه با ما تماس بگیرید

ادامه مطلب...
استخدام داروخانه آموزش کار در داروخانه قزوين آموزش تکنسين داروخانه آدرس آموزشگاه تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخ الکترونیک آموزش منشی امور پزشکی در تبریز کلاس عملی تکنسین داروخانه در تبریز آموزش تزریقات آموزش دستيار داروخانه علائم داروها آموزش نسخه خوانی پیشرفته رایگان استخدام دستیار در تبریز مدرک بين المللي آموزش نسخه پیچی داروخانه در همدان نسخه خوانی کمک پرستاری کنسرسيوم ايرکاس آشنايي با نسخه پيچي آموزش مجازی تکنسین داروخانه داروخانه هاي تبريز دوره تکنسین دارویی در تبریز حقوق تکنسين داروخانه استامینوفن کارآموزش نسخه پیچی آموزش مجازي نسخه پيچي کار در داروخانه اموزش نسخه خوانی داروخانه منشی امور پزشکی نسخه پیچی دوره اموزشی تکنسین داروخانه در تبریز دوره آموزشی دستیار دندانپزشک در تبریز آموزش نسخه خوانی داروخانه در تبریز سلامت دهان و دندان حقوق تکنسین داروخانه ۱۴۰۰ دوره فنی و حرفه ای دستیاری دندانپزشکی کلاس دستیار دندانپزشک در تبریز آموزش نسخه پیچی در تبریز دوره های تکنسین داروخانه در تبریز آموزش مجازي تکنسين داروخانه آموزش دستیاری چگونه دستیار دندانپزشک شوم تکنسین داروخانه مدرک تکنسین داروخانه یعنی چه دستیار پزشک کلاس نرم افزار داروخانه در اهر یادگیری نسخه خوانی در تبریز کلاس آموزش نسخه خوانی در مشهد جهاد دانشگاهی کلاس آموزش نسخه الکترونیک در بوکان ثبت نام دوره تکنسین داروخانه در تبریز نسخه پيچ بيمارستان تکنسین دندانپزشکی در تبریز تکنسین داروخانه استخدام دوره دستیاری در تبریز تکنسین داروخانه مقدماتی آموزش نسخه پيچي در اصفهان خواندن لاتين داروها آموزش دستیار دندانپزشک در تبریز آموزش نسخه خوانی در تهران دوره های دستیاری آموزش نسخه پیچی اصول نگهداري و انبارش دارو داروخانه اصفهان 96 عوارض داروها دوره منشی گری امور دندانپزشکی در کرج حقوق تکنسین داروخانه در کانادا ژلوفن آشنايي با تکنسين داروخانه معاونت غذا و دارودستیار پزشک اشکال دارویی آموزش دستیاری دندانپزشک در اصفهان نسخه خواني در تبريز چه اطلاعاتي در نسخه وجود دارد آموزش نسخه پيچي داروخانه در تبريز کلاس های دستیاری در تبریز تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي شهيد بهشتي مدرک تکنسين داروخانه مدرک معتبر تکنسين داروخانه دوره منشی امور پزشکی در تبریز آموزش کار در داروخانه اصفهان