بزرگترین مرکز آموزش دوره های تکنسین داروخانه و دستیاری دندانپزشک در شمال غرب کشور.تماس با آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا(شماره چهار رقمی):4164-041

دوره نسخه پیچی در تبریز بصورت جامع توسط آموزشگاه آپادانا به عنوان متولی برگزاری دوره های دپارتمان ایمنی و بهداشت زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود. دورهنسخه پیچی در تبریز در عموم با عناوینی از قبیل دوره نسخه خوانی و دوره نسخه پیچی و تکنسین داروخانه نیز شناخته می شود. با توجه به فرصت های شغلی فراوان و افزایش تقاضا از شغل تکنسین داروخانه در تبریز و کل کشور به عنوان شغلی پایدار یاد می شود. طبق آمار اداره کار چشم انداز این شغل نسبت به بسیاری از شغل ها بسیارروشن است


چه کسانی می توانند در دوره نسخه پیچی شرکت کنند؟

دوره نسخه پیچی در تبریز برای عموم و علاقمندان به این رشته آزاد می باشد. بسیاری از افراد گمان می کنند که برای شرکت در کلاس تکنسین داروخانه باید مدرک خاصی داشته باشند و یا حتما دانشجوی رشته داروسازی باشند. اما لازم است بدانید که از آنجایی که آموزشگاه آپادانا تمامی مباحث مربوط به تکنسین داروخانه را از مقدماتی تا پیشرفته آموزش می دهد، از این رو افراد بدون هیچگونه پیش نیازی می توانند در دوره تکنسین داروخانه شرکت کنند.

آموزشگاه آپادانا

دوره آموزش نسخه پیچی مجازی

برای موفق شدن و دست یابی به یک تکنسین نیازمند دوره آموزش دستیار داروخانه و دریافت گواهینامه می باشید که آموزشگاه آپادانا کار شما را آسان نموده است و این دوره آموزش دستیار داروخانه را ارایه نموده که در پایان آموزش آموزشگاه پارسیان، مدرک معتبر دستیار داروخانه اعطا می نماید تا به راحتی در بازار کار دستیار داروخانه وارد شوید. با توجه به محیط داروخانه ، وظیفه دستیار داروخانه نیز متفاوت است. البته به نظر می رسد وظایف دستیار داروخانه در تمام کشورها تعریف نشده است. تکنسین معمولا نسخه ها را از مشتری دریافت می نماید و در مورد چگونگی درستی آن تجزیه و تحلیل می کند، و بعد شروع به جمع آوری داروها از نسخه می کند. داروها را از نظر کمیت اندازه گیری می نماید و روی آن ها برچسب می زند.  پیش از تحویل دارو به مشتری باید داروساز آن ها را بررسی نماید. تکنسین همیشه توجه به این دارد که قفسه داروها همیشه پر باشد. حقوق دستیار داروخانه نیز متفاوت است و وابسته به ساعت کاری و سابقه کاری او نیز می باشد.  به نقل از دکتر زولت که چنین می گویند که هنگامی که داروساز از شغل و تاریخچه بهداشت، بیماری که از آن رنج می برید و …. آگاه شوند داروهای مناسب تری به شما نیز می دهد.

حقوق نسخه پیچی داروخانه

حقوق یک نسخه خوان با توجه به قانون کار است. اما با صلاح دید مسئول فنی داروخانه یا همان داروساز نیز تعیین می شود. یعنی حداقل حقوق دریافتی کمتر از حقوق مقرری قانون کار نمی باشد.  اما حداکثر حقوق با توجه به میزانی است که مسئول فنی داروخانه تعیین می کند که ممکن است با توجه به سابقه شخص، میزان شیفت ها و توانایی ها متغیر باشد.

تکنسین داروخانه به چه مهارتهایی نیاز دارد؟

داشتن اطلاعات کلی در مورد اقلام دارویی ( موارد معمول مصرف ، دوزاژ معمول تجویز ، روش صحیح مصرف ، شایعترین عوارض جانبی دارو ، مهمترین تداخلات دارو با سایر داروها و با غذا ، شرایط نگهداری و … )

دارا بودن دانش ریاضی و قدرت محاسبه

توانایی بر ارزیابی کیفیت داروها

داشتن اشتهار به پاکیزگی، دقت و صداقت

توانایی برقراری ارتباط با بیمار

تفاوت داروهای نسخه ای و بدون نسخه

دارو، ماده ای شیمیایی است که برای پیشگیری، درمان یا تشخیص یک بیماری یا ارتقای سلامتی به کار می رود. این تعریف شامل داروهایی که اصطلاحا گیاهی هستند نیز می شود چرا که این مواد نیز در تعریف عام از مولکول های شیمیایی تشکیل شده اندداروها از یک منظر به دو دسته داروهای نسخه ای ((prescription drugs)  و بدون نسخه  (OTC) تقسیم بندی می شوند. داروهای نسخه ای داروهایی هستند که به دلیل خطرات مشخص مصرف خودسرانه، برای تهیه از داروخانه به نسخه معتبر پزشک احتیاج دارند. داروهای بدون نسخه داروهایی هستند که به دلیل خطرات کمتر، امکان تهیه از داروخانه بدون نسخه پزشک را دارند.اما این بدان معنا نیست که مصرف خودسرانه داروهای بدون نسخه بدون خطر است. گاهی ممکن است عوارض مهمی در اثر تداخلات دارویی، ناسازگاری با شرایط فیزیکی بیمار و غیره حتی در اثر مصرف داروهای بدون نسخه بروز کند.

4164

نام ها مختلف یک دارو

هر دارو ۴ نوع نام دارد که هر کدام از آنها مفهوم خاصی دارند .

نام شیمیایی : نشان دهنده ساختار مولکول دارو است .

نام رمز : وقتی دارویی کشف می شود تا زمانی که مراحل آزمایشگاهی و قانونی آن طی شده و اثر بخشی دارو کامال اثبات شود با اسم رمز معرفی می گردد ،مثل SGH68.

نام عمومی ( ژنریک) : اسم بین المللی یک دارو است که در تمام دنیا ،دارو به آن نام شناخته می شود ، مثل سالبوتامول . تقریبا همه داروهافقط یک نام ژنریک دارند.

نام تجاری(Brand):اسمی است که هر کارخانه به طور مختص برای محصول خود انتخال و آنرا با نماد R مشخص می نماید .

444s

آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به عنوان بزرگترین مرکز آموزش های تکنسین داروخانه (نسخه پیچی و نسخه خوانی داروخانه) ، دوره های دستیاری دندانپزشکی و دوره های کمک های اولیه و فوریت های پزشکی در شمال غرب کشور فعالیت می کند. این مجموعه به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم ایرکاس بوده که از چندین شرکت و انجمن تشکیل شده و به صورت یک هولدیگ فعالیت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با این مجموعه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

ادامه مطلب
  • آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با بیش از 5 سال سابقه درخشان در زمینه برگزاری دوره های آموزشی تکنسین داروخانه و نسخه پیچی و آموزش دستیاری دندانپزشکی آماده ارائه خدمات آموزشی به صورت حضوری و مجازی به تمامی افراد جویای کار در حوزه داروخانه و دندانپزشکی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید

  • مرکز آموزش های بین المللی آپادانا به عنوان یکی از زیر مجموعه های کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران با عثد تفاهم نامه های بین المللی با مراکز آموزشی جهانی آماده صدور گواهینامه های آموزشی بین المللی از ار اف تی سی اسپانیا و توف آلمان می باشد.

دوره تکنسین داروخانه در تبریز

آموزش تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخه خوانی و نسخه پیچی در تبریز به همراه کارآموزی رایگان در داروخانه های شهر تبریز و معرفی به کار بعد از پایان دوره نسخه پیچی برای تمامی کار آموزان. آموزش اشکال دارویی دسته های درمانی نرم افزار داروخانه تایید نسخ الکترونیک و کلی مهارت کاربردی در مجتمع آموزشی آپادانا.یادگیری این مهارت به صورت کاربردی در شهر تبریز و به صورت مجازی در سایر شهرستان ها صورت می گیرید.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره نسخه پیچی داروخانه با ما تماس بگیرید

ادامه مطلب...

آموزش نسخه خوانی در تبریز

آموزش نسخه خوانی در تبریز:آموزشگاه آپادانا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نسخه خوانی و نسخه پیچی داروخانه و آموزش کار در داروخانه در در شهر تبریز می نماید.جهت ثبت نام در دوره های آموزشی نسخه خوانی داروخانه با کارشناسان این مرکز تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب...

دوره دستیاری دندانپزشک در تبریز

دوره منشی امور پزشکی یا دستیاری دندانپزشک یکی از پر مخاطب ترین دوره های آموزشی آپادانا در تبریز می باشد. کار آموزان دوره دستیاری دنداپزشک با نحوه کار در مطب دندانپزشک و مهارت های مورد نیاز برای کار در مطب دندانپزشک آشنا می شوند.برخی از افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور از گواهینامه این دوره بهرمند می شوند.نرس دندانپزشکی یا تکنسین دندانپزشکی یا منشی امور دندانپزشکی مگی به یک مفهوم بوده و به معنی دوره دستیاری دندانپزشک می باشند.

ادامه مطلب...

آموزش کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

هر لحظه ممکن است شما یا هر کسی در اطراف تان دچار آسیب یا بیماری شود. با استفاده از مهارت هایی که در دوره امدادگری، کمک های اولیه و فوریت های پزشکی یاد می گیرید، ممکن است بتوانید جلوی بدتر شدن یک اتفاق ناچیز را بگیرید. حتی ممکن است با انجام یک عملیاتِ فوریت پزشکیِ جدی، جان یک انسان را نجات دهید.در برخی موارد نیز، کمک های اولیه شامل حمایت اولیه از بیمار است تا وضعیت او را تا رسیدن کمک حرفه ای، پایدار نگه دارید. و یا به فردی که دچار جراحت جزئی مثل سوختگی جزئی، بریدگی و نیش حشرات شده، کمک برسانید.

ادامه مطلب...

نکته مهم در نسخه خوانی

یکی از پر درآمد ترین مشاغل در حوزه دارو را می توان نسخه خوانی حرفه ای دانست. همواره نیاز به فردی ماهر و خبره در داروخانه ها که به نسخه خوانی و کار کردن با نرم افزار های داروخانه مسلط باشد، احساس می شود. در بین کلیه کسانی که این مهارت را فرا می گیرند، افرادی هستند که بیش از دیگران در حوزه کار موفق می شوند. علت این امر را باید حرفه ای شدن این گروه در نکات برتر نسخه خوانی دانست.اما نکات برتر نسخه خوانی چیست؟

ادامه مطلب...

آشنایی با نسخه خوانی در داروخانه

مقدمه : فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است.دوره تکنسین داروخانه به صورت حضوری در شهر تبریز و به صورت غیر حضوری در سر تا سر کشور برگزار می شود.

ادامه مطلب...

آموزش نرم افزار داروخانه در تبریز

آموزش نرم افزار های داروخانه در تبریز شامل آموزش نسخ الکترونیک آشنایی با نرم افزار های پر کاربرد داروخانه آموزش کار با نرم افزار های تبیان و دکتر وکیل به صورت کاملا عملی و در سایت کامپیوتر آموزش نسخه پیچی پیشرفته در تبریز آموزش تایید نسخ در تبریز آموزش مهارت های پیشرفته داروخانه در تبریز.آشنایی با عوارض دارویی آشنایی با دارو های OTC آشنایی با دسته های درمانی آشنایی با اشکال دارویی آشنایی با قفسه چینی دارو از سرفصل های این دوره می باشد. مجتمع آموزشی آپادانا

ادامه مطلب...
شغل پاره وقت آدرس آموزشگاه تکنسین داروخانه در تبریز کلاس داروشناسی تکنسین داروخانه بهتره یا دستیار دندانپزشک تکنسین داروخانه آموزش نسخه پیچی جهاد دانشگاهی تبریز آشنایی با تجهیزات دندانپزشکی در تبریز آموزش نسخه خوانی در ارومیه دستیاری دندانپزشکی استخدام دوره خونگیری اموزش نسخه خوانی پزشک تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي تبريز آموزش نسخه پیچی داروخانه در همدان کاربرد کامپيوتر در داروخانه آموزش نسخه پيچي جهاد دانشگاهي آموزش تکنسین داروخانه در تبریز آموزش سریع نسخه خوانی داروخانه آموزش مجازي نسخه خواني آموزشگاه منشی دندانپزشکی در تبریز آموزش فوریت های پزشکی درتبریز کلاس آموزش نسخه الکترونیک در نقده آموزش نسخه خوانی تکنسین دارویی چیست نرس دندانپزشکی دوره فنی و حرفه ای دستیاری دندانپزشکی دوره نسخه خوانی در تبریز نسخه پیچ اصول کلي قيمت زني در داروخانه تکنسین دندانپزشکی در تبریز آموزشگاه امداد و نجات و کمک های اولیه در تبریز آشنايي با محصولات آرايشي بهداشتي آدرس آموزشگاه دستیار دندانپزشک در تبریز دارو هاي ترکيبي آموزشگاه منشی امور پزشکی در تبریز آشنايي با تکنسين داروخانه تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي آموزش نسخه خواني دوره هاي آموزشي کار در داروخانه اصفهان دوره های دستیاری دندانپزشک تکنسین داروخانه یعنی چه داروشناسي مقدماتي آموزش نرم افزار داروخانه در اردبیل آموزش دارو خانه تجهيزات و ملزومات پزشکي آموزش گروه هاي دارويي آموزش نسخه خوانی در همدان استخدام دستیار دندانپزشک مديريت داروخانه حقوق ماهيانه نسخه پيچ استخدام تکنسین داروخانه مدرک تکنسين داروخانه کنسرسيوم ايرکاس آدرس آموزشگاه داروشناسی در تبریز نرم افزار نسخه خواني نحوه آموزش نسخه خوانی در داروخانه آموزش کار در داروخانه در کرج کلاس کمک های اولیه در تبریز آموزش نسخه پيچي در داروخانه کلاس آموزش نسخه خوانی در مشهد تکنسین داروخانه در تبریز اصول نسخه پيچي و نسخه خواني آموزش خونگیری در تبریز آموزش نرم افزار تبیان دانلود جزوه تکنسين داروخانه اصول نگهداري و انبارش دارو آموزش دستیار دندانپزشک در تبریز آشنايي با شرکت هاي پخش دارو دوره های دستیاری آموزش نسخه خوانی پزشک عمومی آموزش نسخه خوانی در تهران آموزش نرم افزار داروخانه در تبریز دوره هاي پرستاري آشنايي با قفسه چيني دارو داروخانه اصفهان 96 آموزشگاه فوریت های پزشکی در تبریز اموزش کار در داروخانه شيراز گواهینامه فوریت های پزشکی تکنسين داروخانه در کانادا حقوق تکنسين داروخانه چقدر است دوره منشی گری امور پزشکی در مرند