بزرگترین مرکز آموزش دوره های تکنسین داروخانه و دستیاری دندانپزشک در شمال غرب کشور.تماس با آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا(شماره چهار رقمی):4164-041

مقدمه : فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است.دوره تکنسین داروخانه به صورت حضوری در شهر تبریز و به صورت غیر حضوری در سر تا سر کشور برگزار می شود.

آشنایی با نسخه خوانی در داروخانه

نسخه خوان ها فقط در دارو خانه حضور ندارند آن ها یا حضور در سایر مراکز بهداشتی و خانه های سالمندان می توانند به ارائه خدمت بپردازند.این افراد همچنین در داروخانه برخی وظایف دیگر نیز دارند و باید با آن ها آشنا بوده و به خوبی از پش آن ها برآیند. یکی از این کار ها توانایی محاسبه، آشنا بودن با کامپیوتر، توانایی برقرای ارتباط موثر و محترمانه با مشتریان و حافظه خوب برای در نظرگرفتن مکان دارو هاست.نسخه پیچ باید بتواند به سرعت نسخه خوانی کند و به آماده سازی دارو ها پرداخته و بتواند آن ها را در اسرع وقت تحویل مشتری دهد اما این کافی نیست و او باید بتواند اطلاعات کاملی در خصوص دارو داشته و بتواند به سوالات مشتریان جواب دهد.

دوره نسخه خوانی داروخانه

که در زیر به طور مختصر به آنها اشاره می کنیم . داروخانه : داروخانه موسسه ای پزشکی است که با اخذ پروانه مخصوص از وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی تاسیس شده و با داشتن مسئول فنی واجد شرایط به ارائه خدمات دارویی و عرضه دارو، شیر خشک و مکمل های غذایی رژیمی ،غذاهای کمکی شیرخواران و لوازم مصرفی پزشکی و فرآورده های آرایشی و بهداشتی مجاز مبادرت می نماید . مسئول فنی: داروسازی است که باداشتن برگ تشخیص صلاحیت مسئول فنی صادره از سوی اداره کل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر و پروانه مسئولیت فنی از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مربوطه ، به وظایف قانونی خود در داروخانه عمل می نماید و مسئولیت فنی آن را بر عهده می گیرد .

موسس : عبارتست از شخصیتی که صلاحیت آن جهت تاسیس داروخانه مطابق ضوابط و مقررات به تایید کمیسیون امور داروخانه ها مصرح در ماده ۲۰ قانون مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی رسیده است و پروانه تاسیس داروخانه از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مربوطه ، دریافت نموده است . تکنسین دارویی : نسخه پیچ ،دارو یار ، دستیار داروساز ، تکنسین دارویی ، پراتیک یا کارمند داروخانه ، شخصی است که اقدام به نسخه پیچی در داروخانه می کند . برخی از آنها به صورت تجربی و برخی با گذراندن دوره های آموزشی وارد این شغل می شوند.برای شرکت در دوره نسخه خوانی داروخانه با ما تماس بگیرید.

05 08 web banner 02

علامات اختصاری دارو ها روی نسخه های پزشکی

 • IA داخل مفصل « Intra Articulal »
 • IL داخل ضایعه « Intra Lesional »
 • CS زیر پوستی « Sub Cutaneous »
 • Vag داخل واژن « Vaginal »
 • IM داخل عضلانی « Intra Muscular »

دفعات مصرف دارو در نسخه خوانی

 • PRN یعنی ( به هنگام نیاز یا به هنگام درد )
 • q6h یعنی ( هر شش ساعت )
 • qod یعنی ( یک روز در میان )
 • h یعنی ( به ساعت )
 • Hs, qpm یعنی ( شبانه )
 • d یعنی daily ( روزانه )
 • Bd یا BID یعنی (دوبار در روز )
 • QID یعنی ( چهار بار در روز )
 • TDS یا TID ( سه بار در روز )

دوز مصرف در نسخه خوانی

 • g یعنی گرم
 • mg یعنی میلی گرم
 • Mg میکرو گرم
 • M یعنی مولار
 • Mi یعنی میلی لیتر

علائم اختصاری نسخه خوانی

 • g←گرم
 • gr ←گرین: ۱۵ gr ‗‗ g 1
 • ۱ انس (oz) ←۳۰ml(cc) مایع و ۳۰g جامد
 • Tspقاشق چایخوری ← ۵/۲ ml
 • Tbspقاشق غذا خوری← ml   ۱۵
 • ۱qt ←۱۰۰۰ml
 • gtt←drop
 • hs← موقع خواب مصرف شود
 • qAm ←هر روز صبح
 • supp←شیاف
 • Susp ←سوسپانسیون
 • Sol ←محلول
 • qhs←هر شب موقع خواب
 • Effervescent ← جوشان
 • oint← پماد
 • Qs←مقدار کافی
 • bid ← ۲ بار در روز
 • tid←۳ بار در روز q8h
 • i.d ←۴ بار در روز

دوره تکنسین داروخانه

دوره نسخه خوانی یا تکنسین داروخانه یک دوره آموزشی شامل نسخه خوانی، نسخه پیچی، قفسه بندی و کار با نرم افزار داروخانه می باشد.محتوای کلاس آموزش قفسه بندی کاملا منطبق با بازار کار است و قسمتی از آموزش نسخه پیچی، رایگان در داروخانه برگزار می گردد.این دوره آموزشی توسط دکتر داروساز تدریس می شود. دوره به صورت کارگاهی و مهارتی برگزار می گردد.

 

444s

آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به عنوان بزرگترین مرکز آموزش های تکنسین داروخانه (نسخه پیچی و نسخه خوانی داروخانه) ، دوره های دستیاری دندانپزشکی و دوره های کمک های اولیه و فوریت های پزشکی در شمال غرب کشور فعالیت می کند. این مجموعه به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم ایرکاس بوده که از چندین شرکت و انجمن تشکیل شده و به صورت یک هولدیگ فعالیت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با این مجموعه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

ادامه مطلب
 • آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با بیش از 5 سال سابقه درخشان در زمینه برگزاری دوره های آموزشی تکنسین داروخانه و نسخه پیچی و آموزش دستیاری دندانپزشکی آماده ارائه خدمات آموزشی به صورت حضوری و مجازی به تمامی افراد جویای کار در حوزه داروخانه و دندانپزشکی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید

 • مرکز آموزش های بین المللی آپادانا به عنوان یکی از زیر مجموعه های کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران با عثد تفاهم نامه های بین المللی با مراکز آموزشی جهانی آماده صدور گواهینامه های آموزشی بین المللی از ار اف تی سی اسپانیا و توف آلمان می باشد.

دوره تکنسین داروخانه در تبریز

آموزش تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخه خوانی و نسخه پیچی در تبریز به همراه کارآموزی رایگان در داروخانه های شهر تبریز و معرفی به کار بعد از پایان دوره نسخه پیچی برای تمامی کار آموزان. آموزش اشکال دارویی دسته های درمانی نرم افزار داروخانه تایید نسخ الکترونیک و کلی مهارت کاربردی در مجتمع آموزشی آپادانا.یادگیری این مهارت به صورت کاربردی در شهر تبریز و به صورت مجازی در سایر شهرستان ها صورت می گیرید.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره نسخه پیچی داروخانه با ما تماس بگیرید

ادامه مطلب...

آموزش کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

هر لحظه ممکن است شما یا هر کسی در اطراف تان دچار آسیب یا بیماری شود. با استفاده از مهارت هایی که در دوره امدادگری، کمک های اولیه و فوریت های پزشکی یاد می گیرید، ممکن است بتوانید جلوی بدتر شدن یک اتفاق ناچیز را بگیرید. حتی ممکن است با انجام یک عملیاتِ فوریت پزشکیِ جدی، جان یک انسان را نجات دهید.در برخی موارد نیز، کمک های اولیه شامل حمایت اولیه از بیمار است تا وضعیت او را تا رسیدن کمک حرفه ای، پایدار نگه دارید. و یا به فردی که دچار جراحت جزئی مثل سوختگی جزئی، بریدگی و نیش حشرات شده، کمک برسانید.

ادامه مطلب...

آموزش نرم افزار داروخانه در تبریز

آموزش نرم افزار های داروخانه در تبریز شامل آموزش نسخ الکترونیک آشنایی با نرم افزار های پر کاربرد داروخانه آموزش کار با نرم افزار های تبیان و دکتر وکیل به صورت کاملا عملی و در سایت کامپیوتر آموزش نسخه پیچی پیشرفته در تبریز آموزش تایید نسخ در تبریز آموزش مهارت های پیشرفته داروخانه در تبریز.آشنایی با عوارض دارویی آشنایی با دارو های OTC آشنایی با دسته های درمانی آشنایی با اشکال دارویی آشنایی با قفسه چینی دارو از سرفصل های این دوره می باشد. مجتمع آموزشی آپادانا

ادامه مطلب...

آموزش نسخه خوانی در تبریز

آموزش نسخه خوانی در تبریز:آموزشگاه آپادانا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نسخه خوانی و نسخه پیچی داروخانه و آموزش کار در داروخانه در در شهر تبریز می نماید.جهت ثبت نام در دوره های آموزشی نسخه خوانی داروخانه با کارشناسان این مرکز تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب...

آشنایی با نسخه خوانی در داروخانه

مقدمه : فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است.دوره تکنسین داروخانه به صورت حضوری در شهر تبریز و به صورت غیر حضوری در سر تا سر کشور برگزار می شود.

ادامه مطلب...

دوره دستیاری دندانپزشک در تبریز

دوره منشی امور پزشکی یا دستیاری دندانپزشک یکی از پر مخاطب ترین دوره های آموزشی آپادانا در تبریز می باشد. کار آموزان دوره دستیاری دنداپزشک با نحوه کار در مطب دندانپزشک و مهارت های مورد نیاز برای کار در مطب دندانپزشک آشنا می شوند.برخی از افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور از گواهینامه این دوره بهرمند می شوند.نرس دندانپزشکی یا تکنسین دندانپزشکی یا منشی امور دندانپزشکی مگی به یک مفهوم بوده و به معنی دوره دستیاری دندانپزشک می باشند.

ادامه مطلب...

نکته مهم در نسخه خوانی

یکی از پر درآمد ترین مشاغل در حوزه دارو را می توان نسخه خوانی حرفه ای دانست. همواره نیاز به فردی ماهر و خبره در داروخانه ها که به نسخه خوانی و کار کردن با نرم افزار های داروخانه مسلط باشد، احساس می شود. در بین کلیه کسانی که این مهارت را فرا می گیرند، افرادی هستند که بیش از دیگران در حوزه کار موفق می شوند. علت این امر را باید حرفه ای شدن این گروه در نکات برتر نسخه خوانی دانست.اما نکات برتر نسخه خوانی چیست؟

ادامه مطلب...
دستیاری دندانپزشک تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي تبريز آشنايي با نسخه پيچي آموزش کار در داروخانه جهاد دانشگاهي کلاس نرم افزار داروخانه در مرند حقوق ماهيانه نسخه پيچ آموزش تکنسين داروخانه در اردبيل تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي آموزش کامل تکنيک نسخه خواني آ»وزش دستیاری در تبریز آدرس آموزشگاه نسخه پیچی در تبریز تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي زنجان دوره نسخه خوانی آموزشگاه دستیار دندانپزشک در تهران آموزشگاه دستیار دندانپزشک در تبریز دارو هاي گياهي دوره منشی گری امور پزشکی در مرند آموزش احیای قلبی ریوی در تبریز آموزش سریع نسخه خوانی داروخانه گواهینامه فوریت های پزشکی دوره های نسخه پیچی در تبریز تجویز دارو آدرس آموزشگاه نسخه خوانی در تبریز مدرک فوریت های پزشکی آموزش مجازی نسخه خوانی حقوق تکنسين داروخانه 96 آشنايي با دارو آموزش کلاس فوریت های پزشکی در تبریز آموزش نرم افزار داروخانه در شیراز دستيار دندانپزشک آموزش کار در داروخانه کرج آموزش سرم زنی در تبریز مدرک کمک های اولیه دوره هاي نسخه خواني کلاس آموزش نسخه الکترونیک در اردبیل آموزش نسخ الکترونیک در تبریز آموزش دستیار دندانپزشک در تبریز آموزش کار در داروخانه جهاد دانشگاهي قزوين کمک پرستاری آشنايي با قفسه چيني دارو دستیار دندانپزشک جویای کار آموزش نسخه خوانی داروخانه در تبریز دوره منشی امور دندانپزشکی در مشهد خواندن نمونه نسخه هاي آموزشي آموزش نسخه پيچي در رشت فوریت های پزشکی آموزش نسخه پيچي در تبريز استخدام در کلینیک دندانپزشکی در تبریز کلاس آنلاین آشنایی با داروها داروخانه اصفهان 96 آموزش تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي تکنسین داروخانه در تبریز کلاس نرم افزار داروخانه در شبستر دانلود جزوه تکنسين داروخانه نسخه پیچ داروخانه تبریز نجمن داروسازان دوره تزریقات در تبریز آموزش نرم افزار داروخانه در اهر خواندن لاتين داروها درآمد تکنسين داروخانه اصول نگهداري و انبارش دارو آموزش نسخه پیچی جهاد دانشگاهی کرج تکنسين داروخانه مقدماتي دوره خونگیری حقوق تکنسين داروخانه استامینوفن کمک های اولیه آموزش دستیار دندانپزشک در شیراز آموزشگاه تکنسین داروخانه در تبریز کلاس نسخه خوانی در اهواز آموزش تکنسين داروخانه در اصفهان کلاس نسخه خوانی در مهاباد آموزش نسخه پيچي در اصفهان دوره کمک های اولیه در تبریز آموزش نسخه الکترونیک در تبریز آموزش نرم افزار داروخانه در کرج کار تکنسین داروخانه چیست نحوه آموزش نسخه خوانی در داروخانه کلاس آموزش نسخه الکترونیک در سنندج