بزرگترین مرکز آموزش دوره های تکنسین داروخانه و دستیاری دندانپزشک در شمال غرب کشور.تماس با آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا(شماره چهار رقمی):4164-041

یکی از پر درآمد ترین مشاغل در حوزه دارو را می توان نسخه خوانی حرفه ای دانست. همواره نیاز به فردی ماهر و خبره در داروخانه ها که به نسخه خوانی و کار کردن با نرم افزار های داروخانه مسلط باشد، احساس می شود. در بین کلیه کسانی که این مهارت را فرا می گیرند، افرادی هستند که بیش از دیگران در حوزه کار موفق می شوند. علت این امر را باید حرفه ای شدن این گروه در نکات برتر نسخه خوانی دانست.اما نکات برتر نسخه خوانی چیست؟

تسلط بر داروشناسی

وقتی صحبت از داروشناسی میشود ،صرفا این نیست که شما نام چند دارو و گروه دارویی مربوط به اون رو حفظ کنید.همیشه گفته ایم و مجدد تکرار میکنیم که باید علاوه بر شناخت گروه دارویی ،شما به شکل ها و دوزهای دارویی نیز تسلط داشته باشید.زمانی که از هر منبعی داروشناسی روامطالعه میکنید باید به سه مورد یعنی دیکته دارو،دوز دارو و شکل آن دارو دقت کامل داشته باشید. یکی از موارد بسیار مهمی که ما را علاوه بر شناخت دارو در تشخیص داروهای مشابه نوشتاری کمک میکند دیکته دارو ،دوز دارو وشکل دارویی است.

آموزشگاه آپادانا

کار آموزی

از دیگر مباحث مهمی که در یادگیری فوت و فن های نسخه خوانی تاثیر زیادی دارد، کارآموزی است. کارآموزی در داروخانه ها می تواند به آماتورها و تکنسین های غیره حرفه ای کمک کند تا در حین کار، بسیاری نکات ریز و مهمی که جزئی از وظایفشان است را فرا بگیرند. یادگیری اصول اولیه برای کار در داروخانه لازم هست، اما کافی نیست و به همین جهت است که افراد بعد از تمام کردن دوره نسخه خوانی باید مدتی را در یک داروخانه به عنوان یک کارآموز حضور پیدا کنند. افرادی که دقت زیادی داشته باشند می توانند در این شغل موفق عمل کنند و دوره کارآموزی خود را در مدت زمان کوتاهی به پایان ببرند.

به یاد داشته باشید در شروع کار در هر داروخانه بخصوص زمانی که اولین حضور شما در داروخانه است از چیدن قفسه ها و وارسی قفسه ها و داروها شروع کنید.این کار مزیت های فوق العاده ای دارد.اول از همه این است که شما از نزدیک داروها را خواهید دید.و باعث خواهد شد که حافظه نوشتاری به حافظه تصویری بدل شده و داروها در ذهن شما تثبیت شوند.

مزیت دیگر این است که شما با جایگاه داروها و سایر محصولات گیاهی و آرایشی و بهداشتی در داروخانه آشنا خواهید شد.این مهم است که شما بدانید چه دارویی در داروخانه شما موجود است.تا زمانی که به واحد نسخه پیچی آمدید و نسخه ای در دست گرفتید بتوانید اقلام آنرا بدون معطلی از قفسه ها جمع آوری کنید.این نکته را نیز به یاد داشته باشید که شما در هر زمان میتوانید در صورتی که اقلامی از نسخه را نتوانستید تشخیص دهید از مسئول فنی و سایر همکاران کمک بگیرید.نکات دیگری نیز وجود دارد که با کارکردن در داروخانه با آنها آشنا می شوید. بسیاری از داروها و اقلام پزشکی دیگری نیز وجود دارند که در داروخانه خواهید شناخت. و دایره داروشناسی شما نیز وسیع تر خواهد شد.

نام های تجاری داروها

برخی از داروها نام های تجاری مهمی دارند که باید برای شروع کار با آنها آشنا شویم.بخصوص نامهای تجاری خارجی برخی از داروها.زمانی پیش می آید که پزشک نام تجاری خاصی را مد نظر دارد و تجویز میکند. زمانی که ما دارویی به گوش یا چشممان نخورده باشه نمیتوانیم آن را بشناسیم.

اینکه دارویی قبلا برای ما آشنا باشد خیلی در تشخیص داروها کمک میکند حال نام ژنریک دارو باشد یا نام تجاری.لذا هرچقد دامنه شناخت دارویی ما زیاد باشد به همان میزان تسلط ما بیشتر خواهد شد.بنابراین برای شروع نسخه پیچی ، نامهای تجاری مهم را بخاطر بسپارید.اگر با نمونه نسخه های پزشکی تمرین میکنید بر روی هر دارو که میرسید تمرکز کنید.شکل،دوز و دیکته آن دارو و نام های تجاری احتمالی آن را جستجو کنید. به این شکل یک تمرین خوب برای شما خواهد بود.تا علاوه بر تثبیت آن دارو در ذهن شما با سایر اشکال و دوزهای آن نیز آشنا شوید.

خواندن نسخه آموزشی

خواندن نسخه آموزشی از دیگر نکات مهم آموزش نسخه خوانی است. کسانی که در دوره های آموزش نسخه خوانی در تبریز و در آموزشگاه اپادانا شرکت می کنند، ابتدا با کلیات این حوزه آشنایی پیدا کرده و سپس برای تمرین بیشتر و افزایش تسلط می بایست، نسخه های نمونه را مورد بررسی قرار داده و مطالعه کنند. این روش، زمانی کاربرد دارد که فرد نمی تواند به عنوان یک کارآموز در داروخانه مشغول به کار شده و در حین کار نیز برخی نکات را آموزش ببیند. با گشتن و جستجو در اینترنت می توان برخی نسخه های آموزشی را مشاهده کرد و برای تمرین، از آنها کمک گرفت.

4164

آشنایی با اعداد رومی

همه ما به عنوان نسخه پیچ می دانیم که اعداد بر روی نسخه ها، انگلیسی یا رومی نوشته می شوند. اعداد انگلیسی را که همه ما تشخیص می دهیم. اما گاهی ممکن است که اعداد بصورت اعداد رومی بر روی نسخه ها نوشته شوند.در این مواقع باید قدرت تشخیص داشته باشید.سعی کنید حداقل تا عدد ۲۰ را بشناسید.

تسلط بر خط پیوسته انگلیسی

کارآموزان قبل از اینکه شروع به یادگیری نسخه پیچی کنند تصوری کاملا اشتباه از دوره های نسخه خوانی داشته اند.بسیاری فکر میکنند که قرار است در دوره ها یا کتابها به آنها خواندن دست خط انگلیسی یا چنین چیزی آموزش داده شود.حال آنکه دست خط به تنهایی مهم نیست چرا که ما یک پزشک با یک دست خط نداریم! ضمن اینکه آنچه که در دل یک دست خط بر روی نسخه نهفته است  یک دارو با یک شکل و دوز و تعداد مشخص می باشد.

لذا خواندن نسخ با تسلط بر خط پیوسته انگلیسی به تنهایی و بدون شناخت داروها امکان پذیر نیست. اما واقعیتی است که هرچقدر آشنایی شما با خط پیوسته انگلیسی بیشتر باشد می توانید درک بهتری از حروف روی نسخه داشته باشید .سعی کنید نوع نوشتار حروف پیوسته انگلیسی را نیز یاد بگیرید.

تخصص پزشک

به نظر من تخصص پزشک به هیچ عنوان به تنهایی فاکتوری برای تشخیص دارو محسوب نمی شود.اما میتواند به عنوان گزینه ای کمکی ذهنیت شما را به سمت نوع بیماری برده و بتوانید در تشخیص داروها بعنوان فاکتور کمکی استفاده کنید.لذا حتما زمانی که مهر پزشک را بر روی نسخه چک میکنید به تخصصش نیز دقت داشته باشید.

Tags:
Show other tags
444s

آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به عنوان بزرگترین مرکز آموزش های تکنسین داروخانه (نسخه پیچی و نسخه خوانی داروخانه) ، دوره های دستیاری دندانپزشکی و دوره های کمک های اولیه و فوریت های پزشکی در شمال غرب کشور فعالیت می کند. این مجموعه به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم ایرکاس بوده که از چندین شرکت و انجمن تشکیل شده و به صورت یک هولدیگ فعالیت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با این مجموعه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

ادامه مطلب
  • آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با بیش از 5 سال سابقه درخشان در زمینه برگزاری دوره های آموزشی تکنسین داروخانه و نسخه پیچی و آموزش دستیاری دندانپزشکی آماده ارائه خدمات آموزشی به صورت حضوری و مجازی به تمامی افراد جویای کار در حوزه داروخانه و دندانپزشکی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید

  • مرکز آموزش های بین المللی آپادانا به عنوان یکی از زیر مجموعه های کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران با عثد تفاهم نامه های بین المللی با مراکز آموزشی جهانی آماده صدور گواهینامه های آموزشی بین المللی از ار اف تی سی اسپانیا و توف آلمان می باشد.

دوره دستیاری دندانپزشک در تبریز

دوره منشی امور پزشکی یا دستیاری دندانپزشک یکی از پر مخاطب ترین دوره های آموزشی آپادانا در تبریز می باشد. کار آموزان دوره دستیاری دنداپزشک با نحوه کار در مطب دندانپزشک و مهارت های مورد نیاز برای کار در مطب دندانپزشک آشنا می شوند.برخی از افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور از گواهینامه این دوره بهرمند می شوند.نرس دندانپزشکی یا تکنسین دندانپزشکی یا منشی امور دندانپزشکی مگی به یک مفهوم بوده و به معنی دوره دستیاری دندانپزشک می باشند.

ادامه مطلب...

آشنایی با نسخه خوانی در داروخانه

مقدمه : فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است.دوره تکنسین داروخانه به صورت حضوری در شهر تبریز و به صورت غیر حضوری در سر تا سر کشور برگزار می شود.

ادامه مطلب...

آموزش نسخه خوانی در تبریز

آموزش نسخه خوانی در تبریز:آموزشگاه آپادانا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نسخه خوانی و نسخه پیچی داروخانه و آموزش کار در داروخانه در در شهر تبریز می نماید.جهت ثبت نام در دوره های آموزشی نسخه خوانی داروخانه با کارشناسان این مرکز تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب...

آموزش نرم افزار داروخانه در تبریز

آموزش نرم افزار های داروخانه در تبریز شامل آموزش نسخ الکترونیک آشنایی با نرم افزار های پر کاربرد داروخانه آموزش کار با نرم افزار های تبیان و دکتر وکیل به صورت کاملا عملی و در سایت کامپیوتر آموزش نسخه پیچی پیشرفته در تبریز آموزش تایید نسخ در تبریز آموزش مهارت های پیشرفته داروخانه در تبریز.آشنایی با عوارض دارویی آشنایی با دارو های OTC آشنایی با دسته های درمانی آشنایی با اشکال دارویی آشنایی با قفسه چینی دارو از سرفصل های این دوره می باشد. مجتمع آموزشی آپادانا

ادامه مطلب...

دوره تکنسین داروخانه در تبریز

آموزش تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخه خوانی و نسخه پیچی در تبریز به همراه کارآموزی رایگان در داروخانه های شهر تبریز و معرفی به کار بعد از پایان دوره نسخه پیچی برای تمامی کار آموزان. آموزش اشکال دارویی دسته های درمانی نرم افزار داروخانه تایید نسخ الکترونیک و کلی مهارت کاربردی در مجتمع آموزشی آپادانا.یادگیری این مهارت به صورت کاربردی در شهر تبریز و به صورت مجازی در سایر شهرستان ها صورت می گیرید.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره نسخه پیچی داروخانه با ما تماس بگیرید

ادامه مطلب...

نکته مهم در نسخه خوانی

یکی از پر درآمد ترین مشاغل در حوزه دارو را می توان نسخه خوانی حرفه ای دانست. همواره نیاز به فردی ماهر و خبره در داروخانه ها که به نسخه خوانی و کار کردن با نرم افزار های داروخانه مسلط باشد، احساس می شود. در بین کلیه کسانی که این مهارت را فرا می گیرند، افرادی هستند که بیش از دیگران در حوزه کار موفق می شوند. علت این امر را باید حرفه ای شدن این گروه در نکات برتر نسخه خوانی دانست.اما نکات برتر نسخه خوانی چیست؟

ادامه مطلب...

آموزش کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

هر لحظه ممکن است شما یا هر کسی در اطراف تان دچار آسیب یا بیماری شود. با استفاده از مهارت هایی که در دوره امدادگری، کمک های اولیه و فوریت های پزشکی یاد می گیرید، ممکن است بتوانید جلوی بدتر شدن یک اتفاق ناچیز را بگیرید. حتی ممکن است با انجام یک عملیاتِ فوریت پزشکیِ جدی، جان یک انسان را نجات دهید.در برخی موارد نیز، کمک های اولیه شامل حمایت اولیه از بیمار است تا وضعیت او را تا رسیدن کمک حرفه ای، پایدار نگه دارید. و یا به فردی که دچار جراحت جزئی مثل سوختگی جزئی، بریدگی و نیش حشرات شده، کمک برسانید.

ادامه مطلب...
آموزش کار در داروخانه آموزش نسخه پيچي در داروخانه دوره تکنسین دارویی در تبریز روز تکنسین داروخانه چه روزی است دوره کمک های اولیه آموزش دستيار داروخانه انجمن تکنسین دارویی تبریز تکنسین داروخانه مجازی آموزش نسخه پيچي در اصفهان آموزشگاه امداد و نجات و کمک های اولیه در تبریز حقوق تکنسين داروخانه 96 آموزش نسخه پیچی جهاد دانشگاهی تبریز استخدام دستیار دندانپزشک دوره تزریقات پانسمان در تبریز ذئره نسخه پیچی آموزش نسخه خوانی در شیراز چگونه نسخه پيچ شويم آموزش نرم افزار تبیان کلاس آموزش نسخه الکترونیک در اردبیل دوره دستیار دندانپزشک درارومیه کلاس آموزش نسخه خوانی در مشهد آموزش نسخه خوانی در رشت اموزش نسخه خوانی داروخانه اصول نسخه پيچي و نسخه خواني حقوق تکنسين داروخانه چقدر است آموزشگاه داروخانه دوره فنی و حرفه ای دستیاری دندانپزشکی جهاد دانشگاهی تکنسین داروخانه استخدام آموزش آنلاین نسخه خوانی آشنايي با شرکت هاي پخش دارو ثبت نسخ الکترونیک کلاس نسخه الکترونیک در تبریز اشکال دارويي تکنسين داروخانه چيست تکنسین دندانپزشکی کار تکنسین داروخانه چیست علائم داروها آموزش حقوق نسخه پیچ 1400 دوره منشی گری امور پزشکی در مرند آموزش نسخه پیچی داروخانه در همدان حقوق نسخه پیچ داروخانه کلاس آموزش نسخه الکترونیک در بوکان کلاس دستیار دندانپزشک در تبریز آشنایی با وظایف دستیار دندانپزشک آموزش نسخه پيچي داروخانه در اصفهان آموزش کامل تکنيک نسخه خواني دارو هاي گياهي استخدام دستیار در تبریز یادگیری نسخه خوانی در تبریز دوره آموزشي نسخه خواني آموزش تکنسین داروخانه آموزش نسخه خوانی پزشک عمومی آموزش نسخه خواني در تبريز اموزش کار در داروخانه شيراز آموزش نسخه خوانی در داروخانه دوره هاي فشرده تکنسين داروخانه آموزش نسخه خواني داروخانه آموزش نسخ الکترونیک نسخه پیچ داروخانه تبریز دوره تکنسین داروخانه در تبریز دوره نسخه خوانی تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي تبريز آموزش تکنسين دارو خانه در تبريز کلاس نسخه خوانی در مهاباد اصطلاحات دارويي دستیار فني و حرفه اي تکنسين داروخانه دوره تکنسین داروخانه نسخه خوانی آموزش منشی امور پزشکی در تبریز دوره تکنسین داورخانه در تبریز منشی امور پزشکی آموزش نسخه پیچی داروخانه در اهواز کارآموزي در داروخانه اصول نسخه خواني آموزش تکنسين داروخانه در سنندج حقوق نسخه پیچ گواهینامه فوریت های پزشکی