بزرگترین مرکز آموزش دوره های تکنسین داروخانه و دستیاری دندانپزشک در شمال غرب کشور.تماس با آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا(شماره چهار رقمی):4164-041

مقدمه : فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است.دوره تکنسین داروخانه به صورت حضوری در شهر تبریز و به صورت غیر حضوری در سر تا سر کشور برگزار می شود.

آشنایی با نسخه خوانی در داروخانه

نسخه خوان ها فقط در دارو خانه حضور ندارند آن ها یا حضور در سایر مراکز بهداشتی و خانه های سالمندان می توانند به ارائه خدمت بپردازند.این افراد همچنین در داروخانه برخی وظایف دیگر نیز دارند و باید با آن ها آشنا بوده و به خوبی از پش آن ها برآیند. یکی از این کار ها توانایی محاسبه، آشنا بودن با کامپیوتر، توانایی برقرای ارتباط موثر و محترمانه با مشتریان و حافظه خوب برای در نظرگرفتن مکان دارو هاست.نسخه پیچ باید بتواند به سرعت نسخه خوانی کند و به آماده سازی دارو ها پرداخته و بتواند آن ها را در اسرع وقت تحویل مشتری دهد اما این کافی نیست و او باید بتواند اطلاعات کاملی در خصوص دارو داشته و بتواند به سوالات مشتریان جواب دهد.

دوره نسخه خوانی داروخانه

که در زیر به طور مختصر به آنها اشاره می کنیم . داروخانه : داروخانه موسسه ای پزشکی است که با اخذ پروانه مخصوص از وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی تاسیس شده و با داشتن مسئول فنی واجد شرایط به ارائه خدمات دارویی و عرضه دارو، شیر خشک و مکمل های غذایی رژیمی ،غذاهای کمکی شیرخواران و لوازم مصرفی پزشکی و فرآورده های آرایشی و بهداشتی مجاز مبادرت می نماید . مسئول فنی: داروسازی است که باداشتن برگ تشخیص صلاحیت مسئول فنی صادره از سوی اداره کل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر و پروانه مسئولیت فنی از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مربوطه ، به وظایف قانونی خود در داروخانه عمل می نماید و مسئولیت فنی آن را بر عهده می گیرد .

موسس : عبارتست از شخصیتی که صلاحیت آن جهت تاسیس داروخانه مطابق ضوابط و مقررات به تایید کمیسیون امور داروخانه ها مصرح در ماده ۲۰ قانون مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی رسیده است و پروانه تاسیس داروخانه از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مربوطه ، دریافت نموده است . تکنسین دارویی : نسخه پیچ ،دارو یار ، دستیار داروساز ، تکنسین دارویی ، پراتیک یا کارمند داروخانه ، شخصی است که اقدام به نسخه پیچی در داروخانه می کند . برخی از آنها به صورت تجربی و برخی با گذراندن دوره های آموزشی وارد این شغل می شوند.برای شرکت در دوره نسخه خوانی داروخانه با ما تماس بگیرید.

05 08 web banner 02

علامات اختصاری دارو ها روی نسخه های پزشکی

 • IA داخل مفصل « Intra Articulal »
 • IL داخل ضایعه « Intra Lesional »
 • CS زیر پوستی « Sub Cutaneous »
 • Vag داخل واژن « Vaginal »
 • IM داخل عضلانی « Intra Muscular »

دفعات مصرف دارو در نسخه خوانی

 • PRN یعنی ( به هنگام نیاز یا به هنگام درد )
 • q6h یعنی ( هر شش ساعت )
 • qod یعنی ( یک روز در میان )
 • h یعنی ( به ساعت )
 • Hs, qpm یعنی ( شبانه )
 • d یعنی daily ( روزانه )
 • Bd یا BID یعنی (دوبار در روز )
 • QID یعنی ( چهار بار در روز )
 • TDS یا TID ( سه بار در روز )

دوز مصرف در نسخه خوانی

 • g یعنی گرم
 • mg یعنی میلی گرم
 • Mg میکرو گرم
 • M یعنی مولار
 • Mi یعنی میلی لیتر

علائم اختصاری نسخه خوانی

 • g←گرم
 • gr ←گرین: ۱۵ gr ‗‗ g 1
 • ۱ انس (oz) ←۳۰ml(cc) مایع و ۳۰g جامد
 • Tspقاشق چایخوری ← ۵/۲ ml
 • Tbspقاشق غذا خوری← ml   ۱۵
 • ۱qt ←۱۰۰۰ml
 • gtt←drop
 • hs← موقع خواب مصرف شود
 • qAm ←هر روز صبح
 • supp←شیاف
 • Susp ←سوسپانسیون
 • Sol ←محلول
 • qhs←هر شب موقع خواب
 • Effervescent ← جوشان
 • oint← پماد
 • Qs←مقدار کافی
 • bid ← ۲ بار در روز
 • tid←۳ بار در روز q8h
 • i.d ←۴ بار در روز

دوره تکنسین داروخانه

دوره نسخه خوانی یا تکنسین داروخانه یک دوره آموزشی شامل نسخه خوانی، نسخه پیچی، قفسه بندی و کار با نرم افزار داروخانه می باشد.محتوای کلاس آموزش قفسه بندی کاملا منطبق با بازار کار است و قسمتی از آموزش نسخه پیچی، رایگان در داروخانه برگزار می گردد.این دوره آموزشی توسط دکتر داروساز تدریس می شود. دوره به صورت کارگاهی و مهارتی برگزار می گردد.

 

444s

آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به عنوان بزرگترین مرکز آموزش های تکنسین داروخانه (نسخه پیچی و نسخه خوانی داروخانه) ، دوره های دستیاری دندانپزشکی و دوره های کمک های اولیه و فوریت های پزشکی در شمال غرب کشور فعالیت می کند. این مجموعه به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم ایرکاس بوده که از چندین شرکت و انجمن تشکیل شده و به صورت یک هولدیگ فعالیت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با این مجموعه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

ادامه مطلب
 • آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با بیش از 5 سال سابقه درخشان در زمینه برگزاری دوره های آموزشی تکنسین داروخانه و نسخه پیچی و آموزش دستیاری دندانپزشکی آماده ارائه خدمات آموزشی به صورت حضوری و مجازی به تمامی افراد جویای کار در حوزه داروخانه و دندانپزشکی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید

 • مرکز آموزش های بین المللی آپادانا به عنوان یکی از زیر مجموعه های کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران با عثد تفاهم نامه های بین المللی با مراکز آموزشی جهانی آماده صدور گواهینامه های آموزشی بین المللی از ار اف تی سی اسپانیا و توف آلمان می باشد.

آموزش نسخه خوانی در تبریز

آموزش نسخه خوانی در تبریز:آموزشگاه آپادانا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نسخه خوانی و نسخه پیچی داروخانه و آموزش کار در داروخانه در در شهر تبریز می نماید.جهت ثبت نام در دوره های آموزشی نسخه خوانی داروخانه با کارشناسان این مرکز تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب...

آموزش کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

هر لحظه ممکن است شما یا هر کسی در اطراف تان دچار آسیب یا بیماری شود. با استفاده از مهارت هایی که در دوره امدادگری، کمک های اولیه و فوریت های پزشکی یاد می گیرید، ممکن است بتوانید جلوی بدتر شدن یک اتفاق ناچیز را بگیرید. حتی ممکن است با انجام یک عملیاتِ فوریت پزشکیِ جدی، جان یک انسان را نجات دهید.در برخی موارد نیز، کمک های اولیه شامل حمایت اولیه از بیمار است تا وضعیت او را تا رسیدن کمک حرفه ای، پایدار نگه دارید. و یا به فردی که دچار جراحت جزئی مثل سوختگی جزئی، بریدگی و نیش حشرات شده، کمک برسانید.

ادامه مطلب...

نکته مهم در نسخه خوانی

یکی از پر درآمد ترین مشاغل در حوزه دارو را می توان نسخه خوانی حرفه ای دانست. همواره نیاز به فردی ماهر و خبره در داروخانه ها که به نسخه خوانی و کار کردن با نرم افزار های داروخانه مسلط باشد، احساس می شود. در بین کلیه کسانی که این مهارت را فرا می گیرند، افرادی هستند که بیش از دیگران در حوزه کار موفق می شوند. علت این امر را باید حرفه ای شدن این گروه در نکات برتر نسخه خوانی دانست.اما نکات برتر نسخه خوانی چیست؟

ادامه مطلب...

آموزش نرم افزار داروخانه در تبریز

آموزش نرم افزار های داروخانه در تبریز شامل آموزش نسخ الکترونیک آشنایی با نرم افزار های پر کاربرد داروخانه آموزش کار با نرم افزار های تبیان و دکتر وکیل به صورت کاملا عملی و در سایت کامپیوتر آموزش نسخه پیچی پیشرفته در تبریز آموزش تایید نسخ در تبریز آموزش مهارت های پیشرفته داروخانه در تبریز.آشنایی با عوارض دارویی آشنایی با دارو های OTC آشنایی با دسته های درمانی آشنایی با اشکال دارویی آشنایی با قفسه چینی دارو از سرفصل های این دوره می باشد. مجتمع آموزشی آپادانا

ادامه مطلب...

دوره دستیاری دندانپزشک در تبریز

دوره منشی امور پزشکی یا دستیاری دندانپزشک یکی از پر مخاطب ترین دوره های آموزشی آپادانا در تبریز می باشد. کار آموزان دوره دستیاری دنداپزشک با نحوه کار در مطب دندانپزشک و مهارت های مورد نیاز برای کار در مطب دندانپزشک آشنا می شوند.برخی از افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور از گواهینامه این دوره بهرمند می شوند.نرس دندانپزشکی یا تکنسین دندانپزشکی یا منشی امور دندانپزشکی مگی به یک مفهوم بوده و به معنی دوره دستیاری دندانپزشک می باشند.

ادامه مطلب...

دوره تکنسین داروخانه در تبریز

آموزش تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخه خوانی و نسخه پیچی در تبریز به همراه کارآموزی رایگان در داروخانه های شهر تبریز و معرفی به کار بعد از پایان دوره نسخه پیچی برای تمامی کار آموزان. آموزش اشکال دارویی دسته های درمانی نرم افزار داروخانه تایید نسخ الکترونیک و کلی مهارت کاربردی در مجتمع آموزشی آپادانا.یادگیری این مهارت به صورت کاربردی در شهر تبریز و به صورت مجازی در سایر شهرستان ها صورت می گیرید.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره نسخه پیچی داروخانه با ما تماس بگیرید

ادامه مطلب...

آشنایی با نسخه خوانی در داروخانه

مقدمه : فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است.دوره تکنسین داروخانه به صورت حضوری در شهر تبریز و به صورت غیر حضوری در سر تا سر کشور برگزار می شود.

ادامه مطلب...
استخدام دستیار دندانپزشک در تبریز ثبت نسخ الکترونیک آموزش مجازی تکنسین داروخانه آموزش مجازی نرم افزار داروخانه دوره های کمک پرستاری در تبریز آموزش نسخه پيچي در تبريز کارآموزي در داروخانه آموزش نسخه الکترونیک در تبریز تجهيزات پزشکي داروخانه آموزش مجازي کار در داوخانه دستیار دندانپزشک جویای کار معاونت غذا و دارودستیار پزشک تکنسين داروخانه چيست کلاس تکنسین داروخانه در تبریز آشنايي با محصولات آرايشي بهداشتي اموزش کار در داروخانه کرمانشاه آموزش مجازي نسخه پيچي آموزش تکنسين داروخانه pdf دوره اموزشی تکنسین داروخانه در تبریز کلاس آموزش نسخه الکترونیک در شیراز دستیاری پزشک تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي زنجان آموزش نسخه خوانی داروخانه در تبریز آموزش دستیاری در تبریز تکنسین دارویی چیست آموزش کار در داروخانه اصفهان آموزش دستیار دندانپزشک در شیراز دندانپزشکی گواهینامه فوریت های پزشکی آدرس آموزش تکنسین داروخانه در تبریز دوره تکنسین داورخانه در تبریز دوره نسخه خوانی درتبریز خواندن لاتين داروها دوره کمک های اولیه تکنسین دندانپزشکی منشی امور پزشکی در تبریز استامینوفن تکنسین داروخانه به انگلیسی مدرک تکنسين داروخانه مسئول فني داروخانه درآمد تکنسين داروخانه آموزش کار در داروخانه کارآموز داروخانه آموزش داروخانه در تبريز آموزش تکنسين داروخانه در اصفهان آموزش سرم زنی در تبریز آموزشگاه دستیار دندانپزشک در تهران آموزش نسخه خوانی پزشک عمومی کلاس آموزش نسخه الکترونیک در اردبیل آموزش خواندن نسخه استخدام داروخانه استخدام در کلینیک دندانپزشکی در تبریز نسخه خواني آزمايشگاه کتاب آموزش نسخه خوانی جهاد دانشگاه آموزش نسخه خوانی پزشکی دوره نسخه خوانی آموزش نسخه پیچی کارآموزش نسخه پیچی کار در داروخانه آموزش نسخه پيچي داروخانه در اصفهان استخدام دستیار دندانپزشک تکنسین داروخانه مقدماتی آموزش خونگیری در تبریز اموزش نسخه خوانی پی دی اف مدرک فني و حرفه اي تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي کرج دستيار داروخانه ژلوفن آموزش دارو خانه دوره تزریقات در تبریز آموزش تکنسین داروخانه در تبریز کلاس آموزش نسخه الکترونیک در نقده داروخانه هاي تبريز آموزش گروه هاي دارويي کلاس آموزش نسخه خوانی در مشهد دانلود جزوه آموزش دستیاری دندانپزشک در تبریز دارو هاي گياهي شغل پردرآمد آموزشگاه فني و حرفه اي داروخانه