بزرگترین مرکز آموزش دوره های تکنسین داروخانه و دستیاری دندانپزشک در شمال غرب کشور.تماس با آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا(شماره چهار رقمی):4164-041

داروخانه مکانی جهت ارائه خدمات دارویی و بهداشتی به مراجعه کنندگان توسط پزشک داروساز و پرسنل است . خدمات دارویی یعنی بررسی نسخه ارائه شده ، تجزیه و تحلیل علمی آن و در نهایت تحویل دارو و دادن اطلاعات لازم به بیمار است .در سمت یک تکنسین داروخانه باید از چیزی که به مراجعه کنندگان می دهید اطلاعات مناسب داشته باشید و راهنمای مورد اعتماد بیمار باشید .با گسترده شدن و بهبود وضعیت بهداشتی در ایران و راه اندازی داروخانه های دولتی و خصوصی نسبتا زیاد ، موقعیت شغلی تکنسین داروخانه مناسب بوده و شما کارآموزان می توانید با گذراندن دوره آموزشی تکنسین داروخانه ( آموزش نسخه خوانی | آموزش نسخه پیچی ) زیر نظر آموزشگاه آپادانا تمامی اطلاعات لازم برای کار در داروخانه را کسب نمایید و  مدرک معتبر  دریافت نمایید .

درباره تکنسین داروخانه

تکنسین داروخانه یا نسخه خوان  (Pharmacy Technician) فردی آموزش دیده است که با داروها و نکات نسخه خوانی آشنایی کامل داشته و وظیفه پیچیدن نسخه دارویی، چیدمان داروها و قیمت زدن بر عهده اوست.  نسخه پیچی یا آماده سازی نسخه برای تحویل به فرد مراجعه کننده به داروخانه مهمترین وظیفه تکنسین داروخانه می باشد.

روند کار تکنسین داروخانه شامل شش مرحله زیر است:

پذیرش نسخه

خواندن نسخه و تفسیر آن

آماده سازی داروها و اقلام نسخه

ثبت داروهای نسخه در نرم افزار داروخانه

الصاق برچسب و نوشتن دستورات لازم

ارائه دستورالعمل لازم در رابطه با مصرف دارو و تحویل دارو به بیمار

آموزشگاه آپادانا

موقعیت های شغلی دوره آموزشی تکنسین داروخانه

داروخانه های خصوصی، دولتی و یا داروخانه های بیمارستانی مهمترین مکان فعالیت یک تکنسین داروخانه می باشد. با توجه به کوتاه مدت بودن دوره آموزشی تکنسین داروخانه گذراندن این دوره فرصت مناسبی برای فراگیران جهت استخدام و یافتن شغل مناسب و سریع ایجاد می کند.موقعیت های کاری فراوانی برای فارغ التحصیلان دوره تکنسین داروخانه در سراسر کشور وجود دارد. اکثر موقعیت های شغلی تکنسین داروخانه نیاز به سابقه کار یا گواهی خاصی ندارند ولی روابط عمومی مناسب، آشنایی با این حوزه و نرم افزارهای مدیریت داروخانه به عنوان اصلی ترین ویژگی های مورد نیاز کارفرمایان برای استخدام تکنسین داروخانه می باشد.

بسته به موقعیت کاری امکان کار در داروخانه بصورت تمام وقت، پاره وقت و یا حتی کارآموز برای یک تکنسین داروخانه وجود دارد. به همین جهت تکنسین داروخانه بیشتر مورد استقبال دانشجویان و یا افرادی که دنبال پیدا کردن سریع شغل هستند قرار می گیرد.همچنین اگر شما داری شغل ثابت هستید می توانید به شغل نسخه پیچی داروخانه به عنوان شغل دوم حتی در محله زندگی خود فکر کنید.بعضی از افراد این دوره آموزشی را به جهت کسب اطلاعات عمومی در حوزه داروخانه و داروهای بدون نسخه می گذرانند.

شرایط کار تکنسین داروخانه

تکنسین داروخانه یا دستیار داروخانه از جمله ارائه دهندگان خدمات درمانی هستند که در داروخانه ها تحت نظارت مستقیم پزشک داروخانه فعالیت می کنند.برای شروع فعالیت در حوزه نسخه خوانی داروخانه، لازم نیست مدرک دانشگاهی نزدیک یا مرتبط داشته باشید، با گذراندن دوره آموزشی تکنسین داروخانه که آموزشگاه آپادانا برگزار می کند، می توانند به عنوان تکنسین داروخانه مشغول به فعالیت شوند.در کشورهایی نظیر آمریکا و انگلیس داروخانه ها ترجیح می دهند تکنسین های داروخانه مدرک خود را از مراکز علمی معتبر دریافت کرده باشند.تکنسسین داروخانه می بایست تسلط کافی بر روی نام های تجاری داشه باشند و از بین علائم و اختصارات و گاهی اشتباه پزشکان، نام داروهای تجویز شده را تشخیص دهد.البته لازم به ذکر است، وظیفه اصلی تکنسین داروخانه این است که بعد از تایید پزشک، نسخه را آماده کند.

کدام دارو و غذاها را نباید باهم مصرف کرد؟

تداخل دارو با غذا  (drug-food interactions) یا مکمل‌ها یا ترکیبات گیاهی مثل دمنوش‌ها، وقتی پیش می‌آید که دارویی باعث اختلال در جذب برخی ریزمغذی‌ها یا افزایش دفع آن‌ها از بدن بشود. گاهی اوقات نیز گیاهان یا ریزمغذی‌ها، باعث کاهش یا افزایش اثر داروها می‌شوند.

به عنوان مثال، تنباکوی سیگار می‌تواند با افزایش متابولیسم کبدی برخی داروها، باعث بی اثر شدن سریع‌تر و کاهش اثرات درمانی داروها شود.برخی از غذاها نیز ممکن است مستقیما اثرات داروها را خنثی کنند. مثلا مصرف سبزیجاتی مثل اسفناج با وارفارین تداخل دارد چون ویتامین K موجود در این سبزیجات، اثرات درمانی وارفارین را کاهش می‌دهد.لبنیات و ترکیبات حاوی کلسیم، می‌توانند جذب برخی از داروها مثل داکسی سایکلین را کاهش دهند.همینطور برخی گیاهان با داشتن خواص ضدانعقاد خون، کاهنده فشار و قند خون ممکن است اثرات داروهای ضد انعقاد خون، ضد فشار و قند خون را تشدید کنند.

داروهای مسکن

از داروهای مسکن برای تسکین انواع درد استفاده می‌شود که می‌تواند خفیف، متوسط یا شدید باشد. مسکن‌ها به‌‍طور گسترده‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرند اما مصرف زیاد این داروها خطرناک است. انواع مختلفی داروی مسکن وجود دارد و بسته به میزان درد برای دردهای مختلف از مسکن‌های متفاوتی استفاده می‌شود. که در دوره آموزشی تکنسین داروخانه در تبریز به وط کامل با آنها آشنا خواهید شد.  پزشک پس از ارزیابی میزان درد بیمار، مسکن مناسب را برای او تجویز می‌کند. مسکن‌ها برای تسکین دردهای ناشی از التهاب مفصل، جراحی، آسیب‌دیدگی،‌ دندان درد، سردرد، دردهای قاعدگی، سوزش عضلات و … به‌کار می‌روند. در ادامهٔ این مطلب با انواع مسکن بیشتر آشنا بشوید.

4164

آیا داروهای مسکن اعتیادآور است؟

داروهای ضد درد که حاوی مواد افیونی هستند به طور بالقوه اعتیاد آور هستند. وقتی فردی برای مدتی داروی افیونی مصرف می‌کند بدن خود را با دارو سازگار می‌کند. اگر آنها ناگهان مصرف دارو را قطع كنند، ترك ممكن است رخ دهد علائم ترك ممكن است شامل دردهای عضلانی، آبریزش بینی و چشم، تحریك پذیری، تعریق و اسهال باشد. واکنش ترک نشان می‌دهد فرد از نظر جسمی به دارو وابسته شده است.این یک پاسخ طبیعی به استفاده مکرر از مواد افیونی است. این بدان معنا نیست که شخصی معتاد است. بسیاری از داروها وجود دارند که باعث وابستگی جسمی می‌شوند. کافئین از جمله چنین موادی است که برای بسیاری از افراد آشنا است. برخی از افراد عادت به نوشیدن قهوه (یک فنجان حاوی حدود 100 میلی گرم کافئین) دارند که با قطع ناگهانی نوشیدن آن، دچار سردرد می‌شوند این نیز یک واکنش ترک است.

اثر متداول دیگر مصرف مواد افیونی به صورت طولانی مدت، “قدرت تحمل” است. افرادی که نسبت به دارو “تحمل” می‌کنند به مرور زمان به دوز بیشتری برای تسکین درد نیاز دارند.افرادی که درگیر اعتیاد هستند معمولاً از نظر جسمی وابسته و متحمل هستند، اما آنها همچنین اشتیاق شدید و اجباری دارند که آن را بارها و بارها مصرف کنند. آنها قطع یا کاهش استفاده از دارو را بسیار دشوار می‌دانند و مصمم هستند که علی‌رغم آسیب جسمی، ممکن است دچار آسیب‌های روانی یا اجتماعی شوند.اگر مواد افیونی برای درد شما تجویز شده است، آنها را طبق دستور پزشک مصرف کنید.

444s

آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به عنوان بزرگترین مرکز آموزش های تکنسین داروخانه (نسخه پیچی و نسخه خوانی داروخانه) ، دوره های دستیاری دندانپزشکی و دوره های کمک های اولیه و فوریت های پزشکی در شمال غرب کشور فعالیت می کند. این مجموعه به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم ایرکاس بوده که از چندین شرکت و انجمن تشکیل شده و به صورت یک هولدیگ فعالیت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با این مجموعه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

ادامه مطلب
  • آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با بیش از 5 سال سابقه درخشان در زمینه برگزاری دوره های آموزشی تکنسین داروخانه و نسخه پیچی و آموزش دستیاری دندانپزشکی آماده ارائه خدمات آموزشی به صورت حضوری و مجازی به تمامی افراد جویای کار در حوزه داروخانه و دندانپزشکی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید

  • مرکز آموزش های بین المللی آپادانا به عنوان یکی از زیر مجموعه های کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران با عثد تفاهم نامه های بین المللی با مراکز آموزشی جهانی آماده صدور گواهینامه های آموزشی بین المللی از ار اف تی سی اسپانیا و توف آلمان می باشد.

آموزش نسخه خوانی در تبریز

آموزش نسخه خوانی در تبریز:آموزشگاه آپادانا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نسخه خوانی و نسخه پیچی داروخانه و آموزش کار در داروخانه در در شهر تبریز می نماید.جهت ثبت نام در دوره های آموزشی نسخه خوانی داروخانه با کارشناسان این مرکز تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب...

آموزش کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

هر لحظه ممکن است شما یا هر کسی در اطراف تان دچار آسیب یا بیماری شود. با استفاده از مهارت هایی که در دوره امدادگری، کمک های اولیه و فوریت های پزشکی یاد می گیرید، ممکن است بتوانید جلوی بدتر شدن یک اتفاق ناچیز را بگیرید. حتی ممکن است با انجام یک عملیاتِ فوریت پزشکیِ جدی، جان یک انسان را نجات دهید.در برخی موارد نیز، کمک های اولیه شامل حمایت اولیه از بیمار است تا وضعیت او را تا رسیدن کمک حرفه ای، پایدار نگه دارید. و یا به فردی که دچار جراحت جزئی مثل سوختگی جزئی، بریدگی و نیش حشرات شده، کمک برسانید.

ادامه مطلب...

نکته مهم در نسخه خوانی

یکی از پر درآمد ترین مشاغل در حوزه دارو را می توان نسخه خوانی حرفه ای دانست. همواره نیاز به فردی ماهر و خبره در داروخانه ها که به نسخه خوانی و کار کردن با نرم افزار های داروخانه مسلط باشد، احساس می شود. در بین کلیه کسانی که این مهارت را فرا می گیرند، افرادی هستند که بیش از دیگران در حوزه کار موفق می شوند. علت این امر را باید حرفه ای شدن این گروه در نکات برتر نسخه خوانی دانست.اما نکات برتر نسخه خوانی چیست؟

ادامه مطلب...

آموزش نرم افزار داروخانه در تبریز

آموزش نرم افزار های داروخانه در تبریز شامل آموزش نسخ الکترونیک آشنایی با نرم افزار های پر کاربرد داروخانه آموزش کار با نرم افزار های تبیان و دکتر وکیل به صورت کاملا عملی و در سایت کامپیوتر آموزش نسخه پیچی پیشرفته در تبریز آموزش تایید نسخ در تبریز آموزش مهارت های پیشرفته داروخانه در تبریز.آشنایی با عوارض دارویی آشنایی با دارو های OTC آشنایی با دسته های درمانی آشنایی با اشکال دارویی آشنایی با قفسه چینی دارو از سرفصل های این دوره می باشد. مجتمع آموزشی آپادانا

ادامه مطلب...

دوره دستیاری دندانپزشک در تبریز

دوره منشی امور پزشکی یا دستیاری دندانپزشک یکی از پر مخاطب ترین دوره های آموزشی آپادانا در تبریز می باشد. کار آموزان دوره دستیاری دنداپزشک با نحوه کار در مطب دندانپزشک و مهارت های مورد نیاز برای کار در مطب دندانپزشک آشنا می شوند.برخی از افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور از گواهینامه این دوره بهرمند می شوند.نرس دندانپزشکی یا تکنسین دندانپزشکی یا منشی امور دندانپزشکی مگی به یک مفهوم بوده و به معنی دوره دستیاری دندانپزشک می باشند.

ادامه مطلب...

دوره تکنسین داروخانه در تبریز

آموزش تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخه خوانی و نسخه پیچی در تبریز به همراه کارآموزی رایگان در داروخانه های شهر تبریز و معرفی به کار بعد از پایان دوره نسخه پیچی برای تمامی کار آموزان. آموزش اشکال دارویی دسته های درمانی نرم افزار داروخانه تایید نسخ الکترونیک و کلی مهارت کاربردی در مجتمع آموزشی آپادانا.یادگیری این مهارت به صورت کاربردی در شهر تبریز و به صورت مجازی در سایر شهرستان ها صورت می گیرید.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره نسخه پیچی داروخانه با ما تماس بگیرید

ادامه مطلب...

آشنایی با نسخه خوانی در داروخانه

مقدمه : فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است.دوره تکنسین داروخانه به صورت حضوری در شهر تبریز و به صورت غیر حضوری در سر تا سر کشور برگزار می شود.

ادامه مطلب...
دوره تزریقات در تبریز ثبت نام دوره تکنسین داروخانه در تبریز کلاس نرم افزار داروخانه در شبستر تجویز دارو آموزش نسخه پیچی کار تکنسین داروخانه چیست آموزش نرم افزار داروخانه در تبریز خواندن لاتين داروها دستیار دندانپزشکی دوره نسخه پیچی نسخه خوانی منشی امور پزشکی آموزش نسخه خوانی در ارومیه آموزش نسخه خوانی داروخانه pdf آموزش نسخه پيچي جهاد دانشگاهي مشهد تکنسين داروخانه کلاس هاي تکنسين داروخانه دستيار دندانپزشک دوره فنی و حرفه ای دستیاری دندانپزشکی فیلم تکنسین داروخانه تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي تبريز آشنایی با داروها آموزش دستیاری در تبریز آموزش خواندن نسخه آموزش نرم افزار داروخانه در اصفهان آموزش نسخه خوانی در اصفهان آموزشگاه منشی دندانپزشکی در تبریز اموزش نسخه خوانی پزشک آموزش تزریقات پانسمان یادگیری نسخه خوانی در تبریز دوره تکنسین دارویی در تبریز آموزش دستیار دندانپزشک در تبریز مدرک معتبر تکنسين داروخانه دوره آموزش کار در داروخانه تکنسین داروخانه مقدماتی دوره تزریقات پانسمان در تبریز آموزش تکنسين داروخانه در زنجان تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي زنجان اعطاي مدرک بين المللي کلاس آموزش نسخه الکترونیک در بوکان کلاس نسخه خوانی در اهواز آموزشگاه آپادانا دوره هاي آموزشي کار در داروخانه اصفهان آموزش دستیاری دندانپزشک در تبریز دستیار تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي دوره خونگیری حقوق ماهيانه نسخه پيچ تجهیزات دندانپزشکی مدرک نسخه خوانی استخدام نسخه پیچ داروخانه دارو هاي گياهي دستيار قفسه چيني دارو کلاس آموزش نسخه الکترونیک در اردبیل آموزش غیر حضوری نسخه خوانی دانلود جزوه تکنسين داروخانه علائم داروها دوره منشی امور پزشکی در تبریز آموزش تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي آموزش نسخه پيچي داروخانه در اصفهان آموزشگاه تزریقات و پانسمان در تبریز قرص اموکسی کلاو آموزشگاه فني و حرفه اي داروخانه آموزش نسخه پيچي جهاد دانشگاهي کلاس داروشناسی کلاس آنلاین آشنایی با داروها آموزش کار در داروخانه جهاد دانشگاهي قزوين آموزش خونگیری در تبریز استخدام نسخه پيچ کاربرد کامپيوتر در داروخانه دوره اموزشی تکنسین داروخانه در تبریز دوره های دستیاری دندانپزشک دانلود جزوه تکنسين داروخانه جهاد دانشگاهي همدان آموزش گروه هاي دارويي آشنايي با بيماري ها آموزش نسخ الکترونیک کلاس های دستیاری در تبریز آموزش تکنسين داروخانه pdf چگونه نسخه پيچ شويم