بزرگترین مرکز آموزش دوره های تکنسین داروخانه و دستیاری دندانپزشک در شمال غرب کشور.تماس با آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا(شماره چهار رقمی):4164-041

در سال های اخیر، سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت و آموزش پزشکی کشور سامانه های مختلفی را برای ارائه خدمات غیر حضوری در حیطه پزشکی و درمان راه اندازی کرده است. سامانه مدیریت امور داروخانه ها نیز، از جمله سامانه هایی است که توسط این سازمان راه اندازی شده است و امکانات ویژه ای را به داروخانه های داخل کشور ارائه می کند. با توجه به اهمیت بسیار زیاد سامانه مدیریت امور داروخانه ها و یا همان سایت HIX به نشانی pharmacy.fda.gov.ir در این مقاله قصد داریم شما را با این سامانه و نحوه ورود به آن و عضویت در آن آشنا کنیم.

معرفی سامانه مدیریت امور داروخانه ها

در سال های اخیر، سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت و آموزش پزشکی اقدام به راه اندازی سامانه های مختلفی کرده است تا بسیاری از امور مربوط به وزارت بهداشت و آموزش پزشکی به صورت غیر حضوری و آنلاین و در یک بستر مناسب انجام شود.سامانه مدیریت امور داروخانه های کشور به نشانی pharmacy.fda.gov.ir، سامانه ای است که از سوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت و آموزش پزشکی کشور راه اندازی شده است. این سامانه با هدف ارائه خدمات غیر حضوری به داروخانه ها روی کار آمده است و در همین راستا بسیاری از امور مربوط به داروخانه ها به صورت غیر حضوری و آنلاین و از طریق آن انجام می شود.

لازم به ذکر است که سامانه HIX فقط برای آن دسته از داروخانه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که قبلا در سامانه مدیریت امور داروخانه ها ثبت نام کرده باشند و حساب کاربری آن ها در سامانه ایجاد شده باشد. در غیر این صورت امکان استفاده از خدمات مختلف این سامانه برای داروخانه های کشور وجود نخواهد داشت.

آموزشگاه آپادانا

ورود به سامانه مدیریت امور داروخانه ها

سامانه مدیریت امور داروخانه ها در راستای ارائه خدمات غیر حضوری به داروخانه های سراسر کشور توسط سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت راه اندازی شده است. در حال حاضر داروسازان، صاحب امتیازان و مسئولان فنی داروخانه ها برای انجام اموراتی که جزء خدمات این سامانه هستند نیازی به مراجعه حضوری به معاونت غذا و دارو استان ها ندارند، بنابراین آشنایی با بخش های سامانه مذکور برای این افراد ضروری می باشد. لازم به ذکر است ورود به سامانه مدیریت داروخانه ها نیازمند ثبت نام در این سامانه و ایجاد حساب کاربری می باشد. از جمله خدماتی که از طریق سامانه مذکور در اختیار کاربران قرار می گیرد می توان به صدور مجوز تاسیس داروخانه، انتقال مجوز، صدور پروانه مسئولین فنی داروخانه ها و… اشاره کرد.

ثبت نام در سامانه مدیریت امور داروخانه ها

با توجه به گسترش خدمات غیر حضوری در تمامی سازمان ها و وزارتخانه های کشور جهت رفاه حال کاربران و مراجعه کنندگان، سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت نیز از این مورد مستثنی نشده و برای ارائه خدمات غیر حضوری به داروخانه های سراسر کشور و نظارت بر امورات آن ها اقدام به راه اندازی سامانه مدیریت امور داروخانه ها کرده است.در سامانه مذکور که با عنوان سامانه HIX نیز شناخته می شود خدمات گسترده ای همچون صدور مجوز تاسیس داروخانه ها، استعلام پروانه الکترونیکی، انتقال داروخانه، صدور پروانه مسئولین فنی و… در اختیار افراد متقاضی این حوزه قرار می گیرد. همانطور که گفتیم ورود به سامانه مدیریت داروخانه ها و استفاده از بخش های آن نیازمند ثبت نام و ایجاد حساب کاربری می باشد.

به همین منظور باید از طریق نشانی pharmacy.fda.gov.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و بر روی گزینه “ثبت نام کاربران متقاضی” کلیک نمایید.در مرحله جدید باید شماره تماس همراه خود را به عنوان نام کاربری در قسمت مربوطه درج کرده و رمز عبور دلخواه خود که متشکل از اعداد و حروف می باشد را نیز وارد نمایید و در نهایت گزینه “ثبت نام” را انتخاب کنید.بعد از انجام مراحل قبلی کد تایید برای شماره تماسی که در سامانه وارد کرده اید ارسال می شود که باید کد تایید را در مرحله بعد در قسمت مربوطه وارد نمایید.

استعلام پروانه الکترونیکی از سامانه مدیریت امور داروخانه ها

سامانه HIX سامانه راه اندازی شده توسط سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت است که در راستای مدیریت امورات مربوط به داروخانه ها و ارائه خدمات گسترده به صورت غیر حضوری به افراد مرتبط با حوزه فعالیت داروخانه ها طراحی و راه اندازی شده است.یکی از امکانات این سامانه استعلام پروانه الکترونیکی داروخانه ها می باشد، البته برای انجام این استعلام ابتدا باید در سامانه مذکور ثبت نام کرده و حساب کاربری ایجاد کنید.به همین منظور چنانچه قصد استعلام پروانه الکترونیکی خاصی را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی pharmacy.fda.gov.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و از قسمت بالایی صفحه بر روی گزینه “استعلام پروانه” کلیک نمایید.در مرحله جدید باید کد HIX داروخانه و شماره پروانه را در قسمت های مربوطه وارد کنید.

4164

سایر امکانات سامانه مدیریت امور داروخانه ها

سامانه HIX سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت در راستای گسترش خدمات غیر حضوری به فعالان حوزه داروخانه ها راه اندازی شده تا از این طریق تعدادی از مواردی که امکان انجام آن ها به صورت غیر حضوری وجود دارد در اختیار کاربران قرار بگیرد.داروسازان، مسئولین فنی و صاحب امتیازان داروخانه ها در سراسر کشور می توانند برای استفاده از امکانات این سامانه ابتدا حساب کاربری ایجاد کنند و سپس امورات مورد نظر خود را به انجام برسانند. از جمله این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استعلام پروانه الکترونیکی داروخانه ها
  • صدور پروانه مسئولین فنی داروخانه ها
  • ساماندهی پروانه های داروخانه های حقوقی
  • صدور مجوز تاسیس داروخانه ها
  • امکان انتقال داروخانه ها
Tags:
Show other tags
444s

آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به عنوان بزرگترین مرکز آموزش های تکنسین داروخانه (نسخه پیچی و نسخه خوانی داروخانه) ، دوره های دستیاری دندانپزشکی و دوره های کمک های اولیه و فوریت های پزشکی در شمال غرب کشور فعالیت می کند. این مجموعه به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم ایرکاس بوده که از چندین شرکت و انجمن تشکیل شده و به صورت یک هولدیگ فعالیت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با این مجموعه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

ادامه مطلب
  • آموزشگاه فنی و حرفه ای آپادانا با بیش از 5 سال سابقه درخشان در زمینه برگزاری دوره های آموزشی تکنسین داروخانه و نسخه پیچی و آموزش دستیاری دندانپزشکی آماده ارائه خدمات آموزشی به صورت حضوری و مجازی به تمامی افراد جویای کار در حوزه داروخانه و دندانپزشکی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید

  • مرکز آموزش های بین المللی آپادانا به عنوان یکی از زیر مجموعه های کنسرسیوم دانشگاهیان و متخصصان ایران با عثد تفاهم نامه های بین المللی با مراکز آموزشی جهانی آماده صدور گواهینامه های آموزشی بین المللی از ار اف تی سی اسپانیا و توف آلمان می باشد.

آشنایی با نسخه خوانی در داروخانه

مقدمه : فعالیت در هر مجموعه ای مستلزم شناخت و رعایت قوانین و مقررات حاکم بر آن می باشد . دارو خانه به عنوان یک پایگاه درمانی که مستقیما با سلامت جامعه مرتبط می باشد دارای مقرراتی است که رعایت آنها ارتقای کیفیت خدمت رسانی و تضمین سلامت جامعه را در بر خواهد داشت . قانون مربوط به پزشکی و دارویی ،مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحیه های بعدی آن ، تعاریفی را از داروخانه ، مسئول فنی و موسس ارائه کرده است.دوره تکنسین داروخانه به صورت حضوری در شهر تبریز و به صورت غیر حضوری در سر تا سر کشور برگزار می شود.

ادامه مطلب...

دوره دستیاری دندانپزشک در تبریز

دوره منشی امور پزشکی یا دستیاری دندانپزشک یکی از پر مخاطب ترین دوره های آموزشی آپادانا در تبریز می باشد. کار آموزان دوره دستیاری دنداپزشک با نحوه کار در مطب دندانپزشک و مهارت های مورد نیاز برای کار در مطب دندانپزشک آشنا می شوند.برخی از افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور از گواهینامه این دوره بهرمند می شوند.نرس دندانپزشکی یا تکنسین دندانپزشکی یا منشی امور دندانپزشکی مگی به یک مفهوم بوده و به معنی دوره دستیاری دندانپزشک می باشند.

ادامه مطلب...

آموزش کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

هر لحظه ممکن است شما یا هر کسی در اطراف تان دچار آسیب یا بیماری شود. با استفاده از مهارت هایی که در دوره امدادگری، کمک های اولیه و فوریت های پزشکی یاد می گیرید، ممکن است بتوانید جلوی بدتر شدن یک اتفاق ناچیز را بگیرید. حتی ممکن است با انجام یک عملیاتِ فوریت پزشکیِ جدی، جان یک انسان را نجات دهید.در برخی موارد نیز، کمک های اولیه شامل حمایت اولیه از بیمار است تا وضعیت او را تا رسیدن کمک حرفه ای، پایدار نگه دارید. و یا به فردی که دچار جراحت جزئی مثل سوختگی جزئی، بریدگی و نیش حشرات شده، کمک برسانید.

ادامه مطلب...

دوره تکنسین داروخانه در تبریز

آموزش تکنسین داروخانه در تبریز آموزش نسخه خوانی و نسخه پیچی در تبریز به همراه کارآموزی رایگان در داروخانه های شهر تبریز و معرفی به کار بعد از پایان دوره نسخه پیچی برای تمامی کار آموزان. آموزش اشکال دارویی دسته های درمانی نرم افزار داروخانه تایید نسخ الکترونیک و کلی مهارت کاربردی در مجتمع آموزشی آپادانا.یادگیری این مهارت به صورت کاربردی در شهر تبریز و به صورت مجازی در سایر شهرستان ها صورت می گیرید.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره نسخه پیچی داروخانه با ما تماس بگیرید

ادامه مطلب...

آموزش نرم افزار داروخانه در تبریز

آموزش نرم افزار های داروخانه در تبریز شامل آموزش نسخ الکترونیک آشنایی با نرم افزار های پر کاربرد داروخانه آموزش کار با نرم افزار های تبیان و دکتر وکیل به صورت کاملا عملی و در سایت کامپیوتر آموزش نسخه پیچی پیشرفته در تبریز آموزش تایید نسخ در تبریز آموزش مهارت های پیشرفته داروخانه در تبریز.آشنایی با عوارض دارویی آشنایی با دارو های OTC آشنایی با دسته های درمانی آشنایی با اشکال دارویی آشنایی با قفسه چینی دارو از سرفصل های این دوره می باشد. مجتمع آموزشی آپادانا

ادامه مطلب...

آموزش نسخه خوانی در تبریز

آموزش نسخه خوانی در تبریز:آموزشگاه آپادانا زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نسخه خوانی و نسخه پیچی داروخانه و آموزش کار در داروخانه در در شهر تبریز می نماید.جهت ثبت نام در دوره های آموزشی نسخه خوانی داروخانه با کارشناسان این مرکز تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب...

نکته مهم در نسخه خوانی

یکی از پر درآمد ترین مشاغل در حوزه دارو را می توان نسخه خوانی حرفه ای دانست. همواره نیاز به فردی ماهر و خبره در داروخانه ها که به نسخه خوانی و کار کردن با نرم افزار های داروخانه مسلط باشد، احساس می شود. در بین کلیه کسانی که این مهارت را فرا می گیرند، افرادی هستند که بیش از دیگران در حوزه کار موفق می شوند. علت این امر را باید حرفه ای شدن این گروه در نکات برتر نسخه خوانی دانست.اما نکات برتر نسخه خوانی چیست؟

ادامه مطلب...
کلاس نسخه خوانی در مهاباد آموزش خواندن نسخه استخدام تکنسین داروخانه آموزش تزریقات و پانسمان در تبریز حقوق نسخه پیچ داروخانه یادگیری نسخه پیچی در تبریز کلاس نسخه خوانی در تهران آشنايي با دارو هاي پوست مو علائم داروها اعطاي مدرک معتبر تجهيزات و ملزومات پزشکي آ»وزش دستیاری در تبریز کلاس آموزش نسخه الکترونیک در اردبیل آموزش مسئول فني داروخانه دوره هاي آموزشي کار در داروخانه اصفهان مديريت داروخانه دوره تکنسین داروخانه دندانپزشک اموزش نسخه خوانی پی دی اف آموزش دارو خانه نسخه خواني آموزش نسخه خوانی در ارومیه آموزش سرم زنی در تبریز آشنایی با عوارض داروها در تبریز نسخه پيچ بيمارستان آموزش کار در داروخانه قزوين آموزش دستيار داروخانه آموزش نسخه خوانی پزشکی آموزشگاه تکنسین داروخانه در تبریز مدرک کمک های اولیه نسخه پيچي ياد بگيريد آموزش نرم افزار داروخانه در کرج اصطلاحات دارويي آموزشگاه فني و حرفه اي داروخانه منشی امور پزشکی در تبریز استخدام داروخانه دسته هاي درماني دارو آموزش نرم افزار داروخانه در اهر چه اطلاعاتي در نسخه وجود دارد کمک های اولیه نسخه خواني آزمايشگاه داروسازي کار در داروخانه دستيار دندانپزشک آدرس آموزشگاه داروشناسی در تبریز آدرس آموزشگاه فنی و حرفه ای در تبریز دوره نسخه پیچی در تبریز آموزش نسخه خوانی در رشت اصول نگهداري و انبارش دارو دوره دستیاری دندانپزشکی آموزش نسخه خوانی داروخانه pdf رشته داروسازي کار تکنسین داروخانه چیست دوره کمک های اولیه آموزشگاه دستیار دندانپزشک در تبریز دوره نسخه پیچی تکنسین داروخانه در تبریز آشنايي با نسخه خواني چگونه دستیار دندانپزشک شوم آموزش مجازي نسخه خواني تکنسین داروخانه یعنی چی آموزش مجازی نسخه پیچی چگونه نسخه پيچ شويم استخدام در کلینیک دندانپزشکی در تبریز آموزشگاه امداد و نجات و کمک های اولیه در تبریز دوره آموزشي نسخه خواني آموزش نسخه خوانی در شیراز آموزشگاه داروخانه کلاس عملی قفسه چینی داروخانه در تبریز آشنایی با وظایف دستیار دندانپزشک آموزش کار در داروخانه اصفهان آموزش دستیار دندانپزشک حقوق تکنسین داروخانه ۱۴۰۰ دستیار آموزشگاه دستیار دندانپزشک در تهران تکنسین داروخانه به انگلیسی عوارض داروها آموزش نرم افزار داروخانه در اردبیل دستيار قفسه چيني دارو آموزش تکنسين داروخانه در اردبيل